Показники темпу читання вголос



високий рівень – 30 слів і більше

достатній рівень – 25-29 слів

середній рівень – 20-24 слова

початковий рівень – до 20 слів

 

Результати перевірки техніки читання:

Клас Прізвище вчителя К-сть учнів В. р.   % Д. р. % С. р. % П. р. %
1-А Шаповал Г.М. 32 12 37% 13 41% 7 22% -  
1-Б Копликова Т.К. 25 8 32% 12 48% 2 8% 3 12%
1-В Михальська І.А. 26 8 31% 11 42% 4 15% 3 12%
1-Г Продкун Н.О. 20 8 40% 5 25% 4 20% 3 15%
    103 36 35% 41 40% 17 16% 9 9%

 

          

    35% учнів перших класів вправно читають текст цілими словами, чітко вимовляючи їх, дотримуючись відповідної інтонації; не лише виявляють розуміння фактичного змісту, а й висловлюють оцінні судження з приводу прочитаного.

40% учнів досить вправно читають текс складами і цілими словами, припускаючись незначних відхилень від норм у вимові слів та інтонуванні речень; виявляють розуміння фактичного змісту прочитаного.

16% учнів читають текст плавно складами, зливаючи їх у слова при повторному прочитуванні, припускаючись окремих помилок на пропуск, заміну, перестановку букв; виявляють розуміння окремих речень.

9% учнів читає складами, не зливаючи їх у слова, припускаючись багатьох помилок на пропуск, перестановку, заміну букв; виявляє розуміння лише окремих слів.

 

     

  Найкращий результат серед 1-х класів показали учні 1-А класу (вчитель Шаповал Г.М.). Результати перевірки навичок читання учнів 1-х класів свідчать, що вчителі багато працювали над формуванням та темпом читання учнів. В усіх класах переважають високий і достатній рівні, але є учні, які показують середній і початковий рівні. Вчителі перших класів повинні проаналізувати отримані результати і намітити шляхи подальшої роботи над розвитком і удосконалення навичок читання своїх учнів.

 

 Згідно річного плану роботи закладу на 2010-2011 н.р. були проведені підсумкові контрольні роботи з математики та української мови у 3-х класах за І та ІІ семестри.

Пропонуємо у вигляді діаграм результати контрольних зрізів навчальних досягнень учнів з української мови та математики.

     З української мови перевірялися орфографічні і пунктуаційні уміння. Матеріал для перевірки – контрольний диктант. Для контрольних диктантів використовувалися тексти відповідно до програмових вимог для кожного класу.

 

  Якщо уважно розглянути, порівняти і проаналізувати діаграми результатів контрольних зрізів навчальних досягнень учнів з української мови та математики за І та ІІ семестри по класах, можна зробити висновки, щодо визначення тенденцій у розвитку досягнень як окремого класу, так і класів на одній паралелі.

 

 

Українська мова

     

І семестр

ІІ семестр

    Як бачимо, покращився результат у учнів 3-Б класу (вч. Герасьова О.І.), гірші результати показали учні 3-А класу (вч. Чорнуцька Н.О.) і 3-В класу (вч. Кошова О.В.).

   Перевірка орфографічних і пунктуаційних умінь показала, що переважна більшість учнів вміє правильно писати слова на вивчені орфо­графічні правила та словникові слова, визначені для запам’ятову­вання, ставити розділові знаки відповідно до опрацьованих правил пунктуації, правильно оформлювати роботу.

 

   Типові помилки, які були допущені учнями:

- пропуск букв, складів;

- повтор букв в кінці слова, складів;

- при написанні слів з дзвінкими приголосними в кінці слова;

- при написанні слів з ненаголошеними [е], [и] в корені слова;

- при написанні слів з подовженими м’якими приголосними;

- при написанні слів з апострофом;

- при написанні прийменника з іменником;

- при переносі слів з рядка в рядок.

 

На думку вчителів 3-х класів причиною допущених помилок є:

- невміння учнів самостійно знаходити орфограму під час письма під диктовку;

-  неуважність і під час письма, і під час перевірки. Перевіряючи свою роботу діти читають не те, що вони написали, а так, як має бути написане слово. Не помічають допущених помилок.

 

Враховуючи вище сказане в подальшій роботі необхідно:

- при написанні словникових диктантів включати слова на різні орфограми;

- використовувати різні види диктантів: словникові, вибіркові, коментовані, творчі, зорово-слухові, попереджувальні, письмо по пам’яті;

- продовжувати застосовувати метод взаємоперевірки.

 

   Перевірка навчальних досягнень з математики у учнів 3-х класів проводились у формі контрольних робіт, які складалися на основі програмового матеріалу.

   Якщо уважно розглянути, порівняти і проаналізувати діаграми результатів контрольних зрізів навчальних досягнень учнів з математики за І та ІІ семестри по класах, можна зробити висновки, щодо визначення тенденцій у розвитку досягнень як окремого класу, так і класів на одній паралелі.

 

                                                           І семестр

 

 

ІІ семестр

 

   Аналіз результатів рівня навчальних досягнень з математики учнів 3-х класів показав, що учні мають системні знання, для розв’язування математичних завдань використовують раціональні способи й прийоми, застосовують набуті знання, вміють самостійно аналізувати вивчений матеріал. Найкращий результат показали учні 3-Б класу (вчитель Герасьова О.І.) Переважна більшість учнів 3-х класів вміє розв’язувати задачі, сформованні навички позатабличного множення і ділення. Вчителям Чорнуцькій Н.О., Кошовій О.В. посилити роботу над формуванням навичок позатабличного множення і ділення, письмового додавання і віднімання, порядком дій при розв’язуванні прикладів, розв’язуванні задач.

Найбільшу кількість помилок допустили учні під час розв’язування прикладів. Причина цих помилок в тому, що учні не навчилися розрізняти різні види ділення, недостатньо знають таблиці множення і ділення, допускаються помилок в прикладах на додавання і віднімання з переходом через розряд. Цим учням необхідно більше розв’язувати подібних прикладів, довести набуті навички до автоматизму.

 

Учні 4-х класів підлягали державній підсумковій атестації з української мови (мова і читання) та математики. Бали за державну підсумкову атестацію з зазначених навчальних предметіввиставляються за результатами підсумкових контрольних робіт.

    Метою підсумкових контрольних робіт є визначення рівня сформованості в молодших школярів умінь застосовувати набуті знання і вміння на практиці.

 

ДПА з читання

     Перевіркою було охоплено 82 учні четвертих класів.

Аналіз результатів показав, що учні володіють знаннями програмового матеріалу, розуміють зміст прочитаного тексту; усвідомлюють літературознавчі поняття на елементарному рівні, необхідні під час аналізу твору; уміють узагальнювати зміст прочитаного (розкривати головну думку); уміють виконувати творчі завдання на основі прочитаного, висловлювати власну думку з приводу прочитаного. Кращі результати показали учні 4-А класу (вчитель Федорова О.М.), 4-Б класу (вчитель Токар Т.І.)

 

 

ДПА з української мови

 

    Перевіркою було охоплено 82 учні четвертих класів. Вони показали такий результат:

- високий рівень – 23 учні (28%)

- достатній рівень – 41 учень (50%)

- середній рівень – 18 учнів (22%)

Аналіз результатів показав, що більшість учнів вміє практично застосовувати мовні знання з фонетики, лексики, граматики, орфографії відповідно до державних вимог щодо рівня навчальних досягнень учнів; утворюють словосполучення із заданих слів, визначають відмінки іменників, вміють складати твір-міркування на задану тему,навчилися здобувати знання і творчо їх застосовувати у розв’язанні практичних завдань. Високі результати показали учні всіх 4-х класів.

 

ДПА з математики

 

       Перевіркою було охоплено 82 учні четвертих класів. Вони показали такий результат:

- високий рівень – 39 учнів (48%)

- достатній рівень – 26 учнів (32%)

- середній рівень – 11 учнів (13%)

- початковий рівень – - 6 учнів (7%)

Аналіз результатів рівня навчальних досягнень з математики учнів 4-х класів показав, що учні мають системні, дійові знання, для розв’язування математичних завдань використовують раціональні способи й прийоми, застосовують набуті знання, вміють самостійно аналізувати вивчений матеріал. Переважна більшість учнів 4-х класів вміє розв’язувати задачі, сформованні навички письмового множення і ділення. Кращі результати показали учні 4-А класу (вчитель Федорова О.М.), 4-Б класу (вчитель Токар Т.І.)

 

План роботи методичного об’єднання – виконано. У своїй роботі вчителі досягли певних успіхів у навчанні та вихованні молодших школярів, формуванні пізнавальної самостійності, духовної культури, національної самосвідомості учнів, розвитку здібностей та інтересу учнів до навчально-виховного процесу.

 

У 2011/2012 н.р. м/о вчителів початкових класів буде продовжувати працювати над проблемою «Організація компетентісного навчання молодших школярів» і ставить перед собою завдання на 5-й рік роботи над проблемою:

- підбиття підсумків роботи над науково-методичною проблемою;

- проведення практичної конференції з цього питання;

- організація виступів вчителів із самоузагальненням досвіду роботи;

- проведення відкритих уроків і виховних заходів;

- проведення виставки педагогічних наробок;

-  випуск педагогічного альманаху.

 


Дата добавления: 2018-02-18; просмотров: 1059; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!