Податкова     служба і податкова робота



Державна податкова служба (ДПС) - це служба, на яку держава поклала обов'язки і відповідальність за організацію збирання податків і неподаткових платежів.

До складу органів державної податковими служби входять відповідні спеціальні підрозділи з боротьби із податковими правопорушеннями (податкова міліція).

Податкова робота — це діяльність держави, її органів, платників податків у процесі правового регламентування, нарахування, сплати та зарахування податків і податкових платежів, а також контролю за своєчасністю та повнотою їх надходження до бюджету.

Основою податкової роботи є правове регламентування порядку встановлення і справляння податків і зборів. Функцію прийняття законодавчих актів у податковій сфері здійснюють вищі органи державної влади. Підготовкою законопроектів з питань оподаткування в Україні займаються Кабінет Міністрів України та Державна податкова адміністрація України, приймає закони Верховна Рада України.

 

Права і обов’язки працівників податкової служби та платників податків

Права платників податків згідно зі ст. 10 Закону України «Про систему оподаткування» Права платників податків згідно зі ст. 1036 проекту Податкового кодексу України

 1. Надавати державним податковим органам документи, які свідчать про право на пільги з оподаткування у порядку, визначеному законами України.

 2. Отримувати та ознайомлюватись з актами переві-рок, що проводились державними податковими органами.

 3. Оскаржувати в установленому законом порядку рішення державних податкових органів та дії їх посадових осіб. 1. Користуватися податковими пільгами за наявності підстав і в порядку, встановленому Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

 2. Одержувати відстрочки, розстрочки платежів у порядку та на умовах, установлених Кодексом.

11. Вимагати від органів державної податкової служби та їх посадових осіб додержання податкової таємниці та конфіденційної інформації.

 12. Інші права, визначені Податковим кодексом.

Обов’язки платників податків згідно зі ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» Обов’язки платників податківзгідно зі ст. 1037проекту Податкового кодексу України

 1. Вести бухгалтерський облік, складати звітність щодо фінансово-господарської діяльності та забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами.

 2. Надавати органам державної податкової служби та іншим державним органам відповідно до законодавства декларації, бухгалтерську звітність та інші документи та відомості, що пов’язані з обчисленням та сплатою податків і зборів (обов’язкових платежів).

 3. Сплачувати належні суми податків і зборів (обов’язкових платежів) у терміни, встановлені законом.

 8. Виконувати інші обов’язки, передбачені Податковим кодексом.

 Керівники та інші посадові особи юридичних осіб, а також фізичні особи під час перевірки, що провадиться органами державної податкової служби, зобов’язані на вимогу посадової особи органу державної податкової служби, яка здійснює зазначену перевірку, надавати письмове пояснення у випадках, передбачених Податковим кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

Інші права, визначені Податковим кодексом.

Суть   і значення бюджету, його функції

Як економічна категорія бюджет відображає відносини щодо формування на загальнодержавному і регіональних рівнях централізованих фондів, призначених

для реалізації функцій держави.

Бюджет – план утворення і використання фінансових ресурсів для забезпечення функцій, які здійснюються органами державної влади України, органами державної влади АРК та місцевими Радами народних депутатів.

Як провідна ланка фінансової системи бюджет виконує розподільну і контрольну функції.

 За допомогою розподільної функції бюджету досягається планомірний міжгалузевий і міжрегіональний розподіл фінансових ресурсів держави та їх розподіл між виробничою і невиробничою сферами суспільства. Особливість міжгалузевого розподілу зумовлюється тим, що платежі до бюджету здійснюють суб’єкти господарювання усіх галузей діяльності, а з бюджету спрямовуються кошти лише галузям (підприємствам), визнаним пріоритетними.

 Міжрегіональний розподіл відбувається на основі закріплення за певними органами державної влади надходжень до бюджету.

 

Бюджетний дефіцит

Розрізняють такі основні форми бюджетного профіциту:

1)існування бюджетного профіциту у вигляді своєрідних бюджетних резервів, що сформувалися внаслідок зміни економічної кон'юнктури на світовому рівні або в межах країни за рахунок її економічного зростання.

2) перевищення доходів над видатками, що виникає внаслідок надмірної дохідної бази окремих бюджетів порівняно з нормованими органами влади й управлінням вищого рівня видатками.

3) бюджетний профіцит може бути результатом антициклічної політики держави внаслідок збалансування бюджету в межах не одного, а кількох років. В окремі роки встановленого періоду формуються бюджетні профіцити, а в окремі — дефіцити.

4) перевищення доходів над видатками може також сформуватися у зв'язку із розробкою та застосуванням податкової політики за методологією А. Лаффера, сутність якої полягає у збільшенні надходжень до бюджету в результаті уповільнення податкового тиску і зменшення податкових ставок.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 558; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!