При написанні кваліфікаційної роботи мають бути використані всі рекомендації з номенклатури IUPAC, а також наведені одиниці вимірювань в міжнародній системі одиниць.



ЗАТВЕРДЖЕНО» Вченою радою  хімічного факультету ОНУ ім. І.І.Мечникова Протокол № 3 від “19” грудня 2012 р.       Декан хім. факультету _____________к.х.н., доц. Менчук В.В.

ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЙНИХ РОБІТ БАКАЛАВРА, СПЕЦІАЛІСТА, МАГІСТРА

Згідно з Навчальним планом хімічного факультету у процесі навчання передбачено виконання студентами у VIII семестрі – кваліфікаційної роботи бакалавра та у Х семестрі – кваліфікаційної роботи спеціаліста або магістра.

Кваліфікаційні роботи бакалавра, спеціаліста та магістра відрізняються як формально (за обсягом), так і за змістом. В цілому відмінності повинні мати місце:

- на тематичному рівні;

- на рівні заглиблення у тему дослідження;

- на рівні наукової новизни;

- за обсягом.

Кваліфікаційна робота бакалавра – самостійно виконана робота студента, яка свідчить про вміння автора працювати з літературою, узагальнювати й аналізувати фактичний матеріал, використовувати теоретичні знання і практичні навички, отримані під час оволодіння відповідною освітньо-професійною програмою (ОПП), має елементи наукового дослідження.

Кваліфікаційна робота спеціаліста – самостійно виконана дослідна робота студента, яка передбачає авторське бачення проблеми, можливості її дослідження та розв’язання. Робота свідчить про вміння автора проводити емпіричне дослідження, опрацьовувати та аналізувати отримані результати, формулювати аргументовані висновки.

Кваліфікаційна робота магістра – самостійно виконана науково-дослідна робота студента, головною метою і змістом якої є наукові дослідження з новітніх питань теоретичного або прикладного характеру за профілем підготовки. Для кваліфікаційної роботи магістра бажана наукова апробація роботи: доповідь на науковій студентській конференції та на наукових конференціях вищого рівня, участь в конкурсах наукових робіт, публікація чи подання до публікації наукової статті.

Студент несе відповідальність за дотримання встановлених вимог до кваліфікаційної роботи і термінів її виконання, тому потрібно ознайомитися з вимогами, що пред’являються до оформлення кваліфікаційних робіт, до початку написання роботи, оскільки невірне оформлення кваліфікаційної роботи може привести до зниження оцінки при захисті роботи.

Структура кваліфікаційних робіт

При написанні кваліфікаційних робіт бакалавра, спеціаліста та магістра потрібно дотримуватися таких структурних частин:

ТИТУЛЬНИЙ ЛИСТ

РЕФЕРАТ

ЗМІСТ

        ПЕРЕЛІК УМОВНИХ ПОЗНАЧЕНЬ(якщо потрібно)

ВСТУП

РОЗДІЛ 1.  ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ

 1.1. Назва першого підрозділу

 1.2. Назва другого підрозділу

 1.3. …..

РОЗДІЛ  2. ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА ЧАСТИНА

              2.1. Об’єкти дослідження

              2.2. Методики проведення експерименту

              2.3. Результати та їх обговорення

                    2.3.1.……

                    2.3.2.……

                    2.3.3. …

ВИСНОВКИ

ЛІТЕРАТУРА

    ДОДАТКИ(якщо потрібно)

 

Кількість розділів і підрозділів може бути інша. Назви розділів і підрозділів не можуть співпадати між собою, а також не можуть співпадати з назвою кваліфікаційної роботи.

Обсяг кваліфікаційної роботи :  бакалавра – 35...40 стор.;

                                                          спеціаліста – 45…50 стор.;

                                                          магістра – 55…70 стор .

Кількість сторінок, яка складає більше або менше від необхідного обсягу кваліфікаційної роботи, свідчить про невміння виділяти головне в теоретичному та експериментальному матеріалі.

Кваліфікаційна робота надається, як правило, українською мовою. За рішенням Вченої ради факультету може бути дозволено надання дипломної роботи російською або англійською мовою. Але у цьому випадку в роботі має бути два титульних листа: перший українською мовою, а другий – іншою мовою.

1. Титульний лист (1 стор.)оформлюють на окремому листі паперу (див. зразок 1).

2. Рефератмає об’єм ~ 2/3 стор. і містить інформацію, на якій кафедрі виконувалася кваліфікаційна робота, чи є вона частиною досліджень, які проводяться за певною тематикою, які результати отримано, рекомендації про використання досліджень, ключові слова (до 5-6 слів або словосполучень), а також кількість в роботі сторінок, рисунків, таблиць, джерел літератури (див. зразок 2).

3. Зміст(1-2 стор.) містить назви всіх структурних частин, назви розділів, підрозділів кваліфікаційної роботи і обов’язково вказуються сторінки, де вони знаходяться в кваліфікаційній роботі(див. зразок 3). Назви розділів і підрозділів мають бути короткими і зрозумілими, літературно грамотними, тісно пов'язаними з назвою роботи, але не повторювати її.

4. Перелік умовних позначень, символів, одиниць, скорочень і термінів (за необхідності). Якщо у кваліфікаційній роботі вжито специфічну термінологію, а також використано маловідомі скорочення, нові символи, позначення і таке інше, то їх перелік може бути подано у кваліфікаційній роботі у вигляді окремого списку, який розміщують перед вступом.

Перелік умовних позначень треба друкувати двома колонками, в яких ліворуч за абеткою наводять, наприклад, скорочення, праворуч – їх детальне розшифрування.

Якщо у кваліфікаційній роботі спеціальні терміни, скорочення, символи, позначення і таке інше повторюються менше трьох разів, перелік не складають, а їх розшифрування наводять у тексті за першого згадування.

5. Вступ(1-2 стор.)кваліфікаційної роботи визначає  її актуальність, новину, ступінь розробки, обґрунтовує об'єкти та методи дослідження, а також формує мету та задачі дослідження.

Мета дослідження – це очікуваний кінцевий результат, який зумовлює загальну спрямованість і логіку дослідження. Мета формулюється лаконічно і повинна точно виражати те основне, що намагається зробити студент в кваліфікаційній роботі. Формулюючи мету, не слід вживати слова «дослідження…», «вивчення…», оскільки вони вказують не на саму мету, а на засіб досягнення мети.

Мета роботи реалізується через конкретні завдання дослідження, які треба вирішити відповідно цієї мети.

Завдання дослідження – це основні етапи наукового дослідження. Частіше за все формулювання завдань дослідження здійснюють у вигляді певного набору підпитань. Наприклад: дослідити, визначити, експериментально перевірити, провести аналіз, розробити тощо.

6. Огляд літератури (обсяг огляду літератури кваліфікаційної роботи бакалавра 15 стор.; спеціаліста 15…17 стор.; магістра 17…20 стор.) – це критичний аналіз публікацій інших авторів (монографій, матеріалів конференцій, періодичних видань, патентів та ін., а також обов’язково кафедральних публікацій) за проблемою, що вивчається за останні 10 років. Якщо в науковій літературі немає єдиної точки зору за проблемою, що розглядається в кваліфікаційній роботі, тоді можна проаналізувати положення з робіт декількох авторів, які мають протилежні погляди і критично оцінити їх точку зору, показати своє відношення до кожної точки зору. Огляд літератури потрібно завершити висновком.

Посилання на публікації записують як номери в квадратних дужках і мають бути зв’язані зі списком літератури. Посилання на публікації нумеруються у тому самому порядку, як вони зустрічаються у тексті (наскрізна нумерація).

Бібліографія для кваліфікаційної роботи має містити публікації  у наукових фахових виданнях України, а також іноземних виданнях, включених до міжнародних наукометричних баз за останні 10 років:

бакалавра – не менше 15 джерел;

спеціаліста – не менше 20 джерел;

магістра – не менше 30 джерел.

7. Експериментальна частина (обсяг складає не менше, ніж 40% від загального обсягу роботи) повинна містити результати і аналіз усіх дослідів студента, які він провів особисто, та їх пояснення. Невдалі досліди, як правило, не описуються, а в разі потреби виносяться у Додаток. Надається зв'язок власних результатів студента з літературними даними, обговорюються ймовірні механізми перетворень, робляться узагальнення (якщо можливо).

При написанні кваліфікаційної роботи мають бути використані всі рекомендації з номенклатури IUPAC, а також наведені одиниці вимірювань в міжнародній системі одиниць.

8. Рисунки та таблиціневеликі за розміром вставляються в текст кваліфікаційної роботи, а великі за розміром на окремих листах  в порядку їх обговорення в тексті.

     Графіки будують без координатної сітки, обов’язково коротко підписуючи вісі абсцис і ординат. Позначки масштабу на вісях позначають виступами всередину. Не рекомендується застосовувати рисунки з великим нагромадженням кривих (більше, ніж 6), а також набір рисунків, що містять 1- 2 однотипних кривих,  їх треба об'єднувати.

 

Всі рисунки та таблиці повинні мати назву.

Підпис рисунка розміщують під рисунком і друкують симетрично тексту. Підпис під рисунком звичайно має чотири основних елемента: найменування графічного сюжету, що позначається скороченим словом Рис.;порядковий номер арабськими цифрами; стислий тематичний заголовок ілюстрації; експлікацію (деталі сюжету позначені цифрами) або легенду.

Підпис таблиці розміщують над таблицею. Слово Таблиця друкують праворуч, вказуючи номер таблиці арабськими цифрами без позначки № і крапки після цифри. Заголовок таблиці друкують строчкою нижче, ніж слово Таблиця, маленькими літерами, починаючи з великої літери, симетрично відносно тексту сторінки.

9. Математичні формули, хімічні рівняння записують за допомогою комп’ютерних програм Microsoft Equation або MathType. Математичні формули, на які будуть посилання потрібно пронумерувати, використовуючи подвійну нумерацію: перша цифра вказує номер розділу, а друга, або наступні (після крапки) – номер формули. Номери формул позначають арабськими цифрами в круглих дужках праворуч від формули біля краю сторінки.

10.  Висновки (≈ 1 стор.) мають відображати досягнення мети та вирішення задач, що були поставлені в роботі. Висновки повинні містити найбільш істотні нові наслідки роботи,  а саме  те, що було невідомо до виконання роботи і що розширило наші знання в галузі теоретичної та експериментальної хімії.

Починаються висновки словами: визначено, вивчено, підтверджено, доведено, показано, ідентифіковано, розроблено ….

11.  Список літератури, оформлюють в порядку появлення літературних джерел в тексті, згідно з державним стандартом ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 "Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання". Публікації, що цитуються в кваліфікаційній роботі, нумерують арабськими цифрами у квадратних дужках у порядку їх появи в тексті роботи.

12.  Додатки(об’єм додатків не може перевищувати об’єму кваліфікаційної роботи)це матеріали допоміжного характеру: проміжні розрахунки, таблиці допоміжних цифрових даних, оригінали спектрів, опис алгоритмів і програм вирішення задач за допомогою електронно-обчислювальних засобів, які розроблені у процесі виконання роботи, ксерокси тез доповідей, які підтверджують апробацію роботи на конференціях, а також ксерокси надрукованих робіт тез докладів (статей, патентів) за їх наявністю. У розділі Додатки можна навести описи невдалих дослідів.

Додаток повинен мати заголовок, надрукований угорі малими літерами (з першої великої) симетрично відносно тексту сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово Додаток___ і велика літера, що позначає додаток (див. зразок 4). Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком літер Г, Ґ, Є, І, Ї, Й, Щ, О, Ч, Ь. Сторінки додатку не входять до загального обсягу кваліфікаційної роботи.  

Ілюстрації, таблиці та формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Б.2 - другий рисунок додатка Б; формула (А.1) - перша формула додатка А.                                                                    


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 413; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!