Основні відомості розвитку сегмента ШСД



Зрастання сегмента широкосмугового доступу (ШСД) до Інтернету в Україні за останні роки, незважаючи на кризові явища, триває стрімкими темпами. Ринок фіксованого ШСД став лідером телекомунікаційної індустрії, змінивши на цьому посту фаворита минулих років - мобільний зв'язок. Наприклад, у  2009 р., порівняно з попереднім роком, охоплення українських домогосподарств послугами ШСД, за оцінками iKS-Consulting, зросло з 7,7 до 11,2 %, а обсяг доходів у сегменті перевищив 2,1 млрд. грн. Це на порядок менше, ніж вдалося заробити стільниковим операторам, але перспективи в даного сервісу більш ніж підбадьорюючі. Якщо в галузі мобільного зв'язку ринок повністю насичений (стадія зрілості на рис. 4.1) , а оператори шукають нові джерела доходу, перспективи фіксованого ШСД в Україні визначає його «молодість», ( тобто стадію зростання на рис. 4.1) . Прийнято вважати, що переломний момент у розвитку такого роду послуги пов`язаний з подоланням 10 %-го бар'єра проникнення. За цим порогом починаються такі процеси з точки зору ведення бізнесу: вихід нових гравців, процеси консолідації, загострення конкурентної боротьби, активне впровадження технологічних новинок та їхня адаптація під потреби користувача й, нарешті, стрімке зростання обсягів споживання послуги.

Рисунок 4.1 -   Узагальнений вигляд життєвого  циклу послуги

 

Найбільш масовою в Україні технологією, на основі якої надається ШСД , поки ще залишається xDSL (рис. 4.2). Пояснення даному факту просте: свою існуючу мідну інфраструктуру - а це понад 10 мільйонів ліній - активно використовує Укртелеком. За станом на 31 грудня 2009 р. більше половини всіх ШСД - користувачів України були підключені до Інтернету саме через xDSL.

Деякі приватні оператори також зробили свій внесок у лідерство цієї технології, однак усе більше компаній при виборі основи для надання високошвидкісного доступу звертаються до побудови оптоволоконної мережі. Про це переконливо свідчить частка ринку, що належить Ethernet, - 33 %. Інші 16 % домогосподарств країни підключені до Інтернету за допомогою мереж кабельного телебачення, в яких доступ надається на основі технології DOCSIS. Безперечним лідером у даному сегменті є компанія «ВОЛЯ».

 

 

Рисунок 4. 2 - Структура ШСД в Україні

 

 

За оцінками iKS-Consulting, кількість підключених по «широкій смузі» українських домогосподарств на кінець 2009 р. приблизно дорівнювало 2 млн., що відповідає проникненню 11,2 %. Якщо ж брати до уваги ще й корпоративних клієнтів, то загальна кількість передплатників послуг ШСД за підсумками минулого року склала близько 2,3 млн. Примітно, що на частку першої десятки компаній у рейтингу iKS-Consulting припадає 76 % всіх «широкосмугових» абонентів країни (табл.4.1 )

 

Таблиця 4.1 - Приклад розподілу абонентської бази

 

Сукупна абонентська база найбільших провайдерів ШСД в Україні в 2009 р., тис. чол.

 Компанія/мережа

Загальна кількість абонентів ШСД, тис. чол.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 462; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!