Вибір стратегії комунікації на міжнародному ринку



При плануванні комунікативного мікс особливу увагу доцільно приділяти аналізу розмірів і структури зовнішніх ринків, культурних особливостей, домінуванню засобів масової інформації (їх видів і доступності), діяльності існуючих за кордоном фірм, що займаються маркетинговими дослідженнями і розробкою рекламних заходів.

При організації комунікативної політики орієнтуються на локальний або глобальний підхід і використовують три способи: міжнародні уніфіковані кампанії; міжнародні диференційовані кампанії; міжнародні „директивні” кампанії.

Уніфікація комунікативних заходів є передумовою до стандартизації комунікативної політики на зовнішніх ринках. Міжнародні єдині стандартизовані комунікативні стратегії застосовуються в тих випадках, коли необхідне формування єдиного іміджу у світовому масштабі. Такі стратегії сприятливі, коли товар, область його застосування і основні цільові групи споживачів є в значній мірі ідентичними для всіх країн. Впровадження уніфікованих комунікативних стратегій може диктуватися і бюджетними обмеженнями.

Міжнародні диференційовані комунікативні кампанії розробляються конкретно для тієї країни або цільового ринку, куди передбачається направити товар. Ця кампанія індивідуальна, тому для її розробки і реалізації потрібні значний час і засоби, ефективність використовування яких пов’язана з більшим підприємницьким ризиком, ніж у разі уніфікованих кампаній.

„Директивна” кампанія є змішаною формою по відношенню до двох описаних стратегій. Міжнародна комунікативна політика в рамках цієї кампанії обмежується достатньо жорсткими рамками, наприклад базовими положеннями і загальними напрямами її формування. Дана стратегія добре адаптується до національних особливостей у кожному конкретному випадку.

Питання для самоперевірки

1. Охарактеризуйте зміст та цілі комунікативної політики.

2. Назвіть основні елементи маркетингових комунікації.

3. Визначте значення та види носіїв комунікацій.

4. Визначте особливості сприйняття комунікаційних звернень на закордонних ринках.

5. Охарактеризуйте особливості стратегії комунікацій на міжнародному ринку.

 

Тема 2.5. Міжнародна цінова політика

План лекції

2.5.1. Особливості встановлення експортних цін.

2.5.2. Види цін на міжнародному ринку.

Літератра: [1], [3], [4], [7].

Особливості встановлення експортних цін

Формування рішень за цінами на зовнішніх ринках пов’язане із значними труднощами. Вони виникають на різних етапах цього процесу:

- при визначенні оптимальної продажної ціни для кожної країни;

- при внесенні поправок для забезпечення відносної єдності цін.

Ціна товару в міжнародній торгівлі - величина принципово нестійка. На неї впливає безліч чинників. Істотну роль в появі множинності цін виконують протекціонізм, митні і інші бар’єри, особливі торгово-політичні і валютні зони.

Можна виділити три групи чинників, що впливають на рівень цін.

1. Чинники, що впливають на обсяг пропозиції товару: рівень поточних витрат, пов’язаних з виробництвом і експортом товарів; науково-технічний прогрес; ступінь монополізації пропозиції товару; цінова політика експортерів товару.

2. Чинники, що впливають на обсяг попиту: корисність товару; науково-технічний прогрес; фінансові можливості покупців товару; зміна цін інших товарів; ступінь монополізації попиту; рівень конкуренції на даному сегменті ринку.

3. Чинники, зовнішні по відношенню до взаємодії покупців
і продавців товару: фаза економічного циклу; інфляція; короткострокові коливання попиту і пропозиції; заходи державного регулювання і контролю над цінами; канал, по якому здійснюється зовнішня торгівля.

Переслідуючи мету отримання максимального прибутку, компанія може скористатися декількома різними короткостроковими заходами, включаючи: стратегію проникнення на ринок, політику «зняття вершків», швидке отримання готівки, а також стратегію, направлену на отримання достатнього прибутку на вкладений капітал. Експортер часто стикається з додатковою проблемою — стандартизацією або диференціацією цін для різних країн.

На зміни цін в міжнародній торгівлі впливає коливання валютних курсів. Звичайно експортер прагне дати пропозицію за ціною у валюті своєї країни. Це дає дві принципові переваги:

- простота для свого персоналу;

- ризики у зв’язку із змінами курсу валют лежать на іноземному споживачі.

Експортер може зробити пропозицію за ціною в іноземній валюті (звичайно використовуючи одну з головних світових валют).


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 477; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!