РОЗДІЛ V. ТЕСТИ ВИХІДНОГО КОНТРОЛЮ ЗНАНЬ



з дисципліни “Ринок фінансових послуг”

1. Оберіть найточніше визначення ринку фінансових послуг:

 1. Особлива, притаманна тільки ринковій економіці сфера економічного посередництва, де здійснюється купівля-продаж, розподіл і перерозподіл фінансових активів між сферами економіки і учасниками економічних відносин.

 2. Система грошових та економічних взаємозв'язків, які виникають у процесі пере­розподілу фінансових ресурсів на фінансовому ринку між державою, юридичними та фізичними особами шляхом формування фондів цільового призначення через систему фінансових посередників.

 3. Це відношення між населенням, виробниками і державою щодо перерозподілу вільних грошових коштів на основі повної економічної самостійності, механізму саморе­гуляції ринкової економіки, внутрішньогалузевого і міжгалузевого переливу фінансових ресурсів.

 4.Сфера різноманітних послуг, що надаються суб'єктам фінансових відносин (гро­мадянам, підприємницьким структурам, державі) у процесі їх фінансово-економічної дія­льності.

2. Фінансова послуга - це:

1. Підприємницька діяльність, направлена на задоволення потреб інших осіб, за ви­нятком діяльності, що здійснюється на основі трудових правовідносин.

2. Операція з фінансовими активами, що здійснюється за власний рахунок, чи за рахунок інших залучених коштів з ме­тою збереження реальної вартості фінансових активів та для отримання прибутків від цієї операції.

3. Нематеріальні блага, характерною рисою яких є споживання на місці їх надання.

4. Зміна стану людини або предмета, що належить будь-якому учаснику економічних відносин, який досягається в результаті свідомих дій іншого учасника даних відносин.

3. Функціями ринку фінансових послуг є:

1. Мотивована мобілізація заощаджень приватних осіб, бізнесових структур, держа­вних органів, зарубіжних інвесторів та трансформація акумульованих грошових коштів у позичковий та інвестиційний капітал; реалізація вартості, втіленої у фінансових активах, та організація процесу доведення фінансових активів до споживачів (покупців, вкладни­ків).

2. Перерозподіл на взаємовигідних умовах грошових коштів підприємств із метою їх ефективнішого використання.

3. Фінансове обслуговування учасників економічного кру­гообігу та забезпечення процесів інвестування у виробництво на основі визначення найбільш ефективних напрямів вико­ристання капіталу в інвестиційній сфері; вплив на грошовий обіг та прискорення обороту капіталу, що сприяє активізації економічних процесів.

4. Формування ринкових цін на окремі види фінансових активів; страхова діяль­ність та формування умов для мінімізації фінансових та комерційних ризиків; операції, пов'язані із зовнішньоекономічною діяльністю; кредитування уряду, місцевих органів самоврядуван­ня шляхом розміщення урядових та муніципальних цінних паперів; розподіл державних
кредитних ресурсів і розміщення їх серед учасників економічного кругообігу тощо.

4. Залежно від національної приналежності учасників ринок фінансових послуг поділяється на національний та міжнародний. В свою чергу національний ринок – на ринок резидентів та ринок нерезидентів. Ринок резидентів представляє собою ринок:

1. Ринок, на якому емітенти емітують фінансові активи відповідно до законодавства іншої країни.

2..Ринок фінансових активів, емітованих резидентами на національному ринку.

3. Ринок фінансових активів, основними суб'єктами якого виступають громадяни даної країни.

4.Ринок фінансових активів, на якому резиденти мають першочергове право купівлі-продажу фінансових активів.

 5. Організований фінансовий ринок::

1. Охоплює ринок операцій з фінансовими активами поза біржею.

2.Характеризується низьким рівнем юридичної захищеності покупців.

 3.  Характеризується низьким рівнем інформованості покупців.

 4. Характеризується низьким рівнем фінансового ризику.

Які фактори впливають на формування попиту на гроші?

1. Структура особистого споживання, стан розвитку грошового і кредитного ринку, бажання мати спекулятивний залишок грошей.

2. Структура споживання, обсяги угод, періодичність грошових надходжень  і платіжних зобов’язань, можливість отримання доходу від грошових  вкладень, доступність позикових коштів.

 3. Попит на гроші формується незалежно від зовнішніх факторів, він спричинюється особистими потребами і смаками.

 4.Інфляційні очікування, товарний дефіцит, наявність спекулятивних планів.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 657; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!