Основи формування та проектування візерунків в основов’язаних полотнах



     Основов’язаний трикотаж утворюється системою ниток, які називаються основою. Нитка основи розташована паралельно, при чому кожна нитка утворює в кожному ряді по одній петлі (виняток кіперний – 2). Нитка, створивши петлі в одному петельному ряді переходить в наступний ряд.

    Кількість гребінок визначається кількістю ниток, які мають різне направлення прокладання на голки і за спинками голок при в’язанні рапорту переплетення.

 

Візерунки на полотнах головних, похідних і комбінованих переплетень

    Див. лабораторні роботи.

    На основов’язаних полотнах можуть створюватися більш складні композиції.

 

 

Максимальна ширина рапорту, як правило, дорівнює 20 петельних кроків, так як зсув вушкової гребінки 20 голкових кроків. Є машини, на яких зсув дорівнює 50 голковим крокам. Ширина рапорту візерунка може співпадати з шириною рапорту переплетення чи бути більшою. Висоту рапорту (60-80 петельних рядів) можемо збільшити за рахунок спеціального механізму.

Можливості отримання кольорових візерунків на основов’язальній машині розширені, так як кожна нитка може мати свій колір, візерунки наближаються до жакардового кулірного переплетення.

 

Формування і проектування кольорових візерунків

    Різноманітність візерунків досягається:

1. Зміною порядку чергування кольорових ниток.

2. Зміною схеми руху гребінок.

3. Зміною взаємного розташування чи положення гребінок на початку в’язання.

 

 

Візерунки на полотнах платированих переплетень

Можна одержувати на базі одинарних і подвійних переплетень. Кольорові візерунки цікаві по мотивам та складні по композиції. Використовуються дві групові гребінки, завжди заправлені повністю та 1 чи 2 платировані з заправкою повністю чи частково. Візерунки можуть бути:

- складаються з одного кольору;

- складаються з двох кольорів;

- складаються з кольору першої та другої гребінки.

Візерунки у вигляді смуг, ромбів, клітинок і т.д.

 

 

Кольорові візерунки на полотнах уточних і футерованих переплетень

    Кольоровий візерунок, як правило, розташований на виворотньому боці і залежить від кількості гребінок і виду переплетень грунту. Використовують різні уточні кладки, поздовжній уток поєднується з ґрунтовим, ґрунтовий – з обвивочним. Для грунту переплетення використовуються головні чи візерункові переплетення. Кольоровий ефект посилюється, якщо для уточних ниток використовують більш товсту пряжу. Так як візерунки отримуємо на виворітному боці є декілька умов патронування. Для цього використовується папір в клітинку, на якому умовно зображені переплетення у вигляді протяжок.

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 847; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!