Ажурні візерунки на базі вічкових переплетень



Візерунок створюється за рахунок збільшення петель (Епі) – білизняний трикотаж. Для створення візерунків на полотнах ажурних переплетень на круглов’язальних машинах необхідно мати петлопереносні системи.

Проектування та формування комбінованих візерунків

Зовнішній вигляд трикотажних виробів визначається структурою і фактурою трикотажу. Комбінації візерунків можуть бути різними. Поєднати можливо в одному виробі: кольорове з рельєфним, ажурне з рельєфним. При в’язанні напіврегулярних виробів завдяки структурі можна забезпечити задану форму, параметри та властивості різних ділянок виробу. Новизна петель полягає у новому взаємному розташуванні головних, похідних та візерунчастих переплетень та їх комбінуванні. На виворітному боці одинарного жакардового переплетення – довгі протяжки – недолік. Зменшення протяжок – за рахунок комбінування пресового і жакардового. Використовуючи декілька видів переплетень (жакардові, пресові ,неповні) можна отримувати різні структурні ефекти як з лицьового боку, так і виворотного боку трикотажу.

Це рельєфне переплетення умовно називають рельєфним напіважуром.

Особливості виготовлення: 1 петлепереносна система і 3 петлетвірні системи. Петлі з голки 3 циліндру переносяться на голку 4` рипшайби і в подальшому виключається з роботи. На ділянках похідної гладі, де кольорові петлі з’єднуються голковою протяжкою і дугою – рельєфний ефект у вигляді луски, яка розташована у шаховому порядку на базі цього переплетення можна отримати різні ефекти.

1) 1, 4 системи – заправка високооб’ємною блискучою ниткою

2, 3 системи – напіввовняна пряжа.

В результаті отримуємо випуклі петлі, цікавий ефект з блиском.

2) 1, 4 – напіввовняна пряжа.

2, 3 – ацетатна чи поліефірна пряжа.

Отримуємо переливчастий ефект рельєфних ділянок, що надає особливу нарядність полотну (наявність механізму відбору).

Від структури та фактури полотна залежить посадка на фігурі, можливість отримання заданої форми, експлуатаційні властивості.

Рельєф-ажур

Формування і проектування кольорових візерунків на базі полотен жакардових переплетень

Візерунки збільшених рапортів. Виконується на машинах при різних режимах роботи механізму відбору в петлетвірних системах. Зі збільшенням кількості кольорів візерунку жакардового переплетення висота його рапорту зменшується. При переході з двухколірного на чотириколірний висота зменшується вдвічі.

Способи розширення візерункових можливостей:

1) Дозволяє збільшити висоту рапорту за рахунок використання двох петлетвірних систем замість трьох для пров’язування двоколірних рядів триколірного візерунка. Такий спосіб використовується на машинах, де кількість петлетвірних систем не кратна трьом.

На RTR 8 петлетвірних систем: для отримання триколірного – дві системи відключені – зниження продуктивності, зменшення висоти рапорту. Для збільшення рапорту чергуються двоколірні з триколірними. Це дає змогу отримати комбінований рапорт, менший максимально двоколірного і більше триколірного. Максимальний рапорт при двоколірному – 160, триколірному – 80, комбінованому – 120.

2) Для збільшення висоти рапорту візерунка в два рази механізм відбору налаштовується таким чином, що відбираючий барабан просувається перед підходом петлетвірної системи. Після цього простоює у двох поруч працюючих системах, заправлений одним кольором. Перед підходом наступної петлетвірної системи барабан знову просувається на одне поле і простоює в третій та четвертій петлетвірній системах. Перед підходом п’ятої петлетвірної системи барабан просувається ще на одне поле і простоює в п’ятій і шостій петлетвірній системах.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 636; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!