Містобудівні ідеї радянської Росії: В.Татлін, брати Весніни, І.Леонідов, М.Ладовський, М.Мілютін та ін.А.)Корінна архітектурна споруда Риму почалася в I ст. до н.е. і велася до IV ст. н. е., проте містобудівна система стихійно виникає міста певною мірою збереглася.
На територіях колишніх житлових кварталів зводилися пишні споруди - імператорські форуми. Широко розвинулося будівництво вілл для знаті. У період імперії в Римі споруджувалися 3-4-поверхові наймані будинку - інсули - з обмеженою законом висотою (20,7 м). Інсули - житла римського плебсу: бідняків і рабів. Позбавлені зручностей, ці невиразні обсяги походили на склади.
В історії розвитку містобудування в епоху Римської імперії немаловажне місце займає Каструм - римський табір. Каструмпредставлялисобоютиповівійськові табори, розміщуються на стратегічно важливихдорогахімперії.У IIі IIIстоліттяхн. е. такі таборирозміщувалисяна земляхвсій імперіїу вигляді ланцюгаопорних пунктів. У римськомумістобудуванніпереважаластрогість, чіткість і яснаорганізація простору. Видатнимтеоретикомархітектури та містобудуванняантичногосвіту єВітрувій. Одним із джерелримської архітектурибулоетруськезодчество(Етрурія межувала зримськимиволодіннями, розташованими північніше їх). Надалівинятково великий впливна її розвитоксправилаархітектурагрецьких колонійПівденноїІталіїі власнегрецька. Крім того,в результаті завоюваньримлянамибагатьох країнвониперейняличастинуархітектурних формупоневолених народів. Римлянистворили кільканових видівспоруд громадськогота інженерногопризначення: акведуки,мости, дороги, форуми, терми, цирки, базиліки

Б.)Форуми є характерними пам'ятками архітектури столице. На Відміну Від форуму Цезаря та республіканського форуми (смороду були місцем зібрань) імператорські форуми малі вигляд чітко спланованості прямокутник. Кожний Імператор будувать свой форум и прікрашав его статуями, храмами, рельєфамі.
Форум імператора Траяна, Який БУВ збудованій архітектором Аполлодором Дамаськім у 109 - 113 рр. БУВ одним Із Найкраще оздоблення и найбільшіх. Цей ансамбль складався з будівель, Які розташовані по одній осі. Тріумфальна арка булу за вхід. Форум оточувалі з трьох боків портики: площу замікала базиліка, за Якою розміщуваліся грецька и латинська бібліотеки. Між бібліотекамі розташувалася колона (30 метрів), яка булу встановл на честь перемог Траяна. Кінна статуя Траяна (Золочів бронза) знаходится у центрі площади, а між колонами портіків були статуї ораторів и полководців.
Всього в комплексі налічується тринадцять тріумфальних будівель. Однією з них є Форум Цезаря. Це храм, присвячений Богині Венері, так як родина Цезаря вважала себе її нащадками. У передній частині храму розташована велика статуя, на якій зображений Цезар на коні. Форум Августа був створений у другому році до нашої ери. Храм присвячений Марсу Месникові. Таким чином Серпень висловив свою подяку богам, які допомогли йому знищити вбивць Цезаря. Форум Нерви або Перехідною форум був створений для зв'язки двох попередніх форумів. Він отримав своє вираження у вигляді Храму Світу. Сама будівля має вузьку форму, але великий вхід. Спочатку цей форум повинен був бути присвячений Мінерві при імператорі Домициане. Але після його вбивства престол зайняв Нерва, який вирішив цей форум присвятити собі. Форум Світу мав відкритий простір, оточений колонадами. З одного боку він сусідив із Храмом Світу. Храм отримав назву на честь столиці релігійного світу - Єрусалиму. Всі пам'ятні речі - такі як срібні труби, сім розгалужених канделябрів і військові нагороди були вивезені з Єрусалиму для зберігання в цьому храмі. Форум Трояна вважається найкращим з Імператорського Форуму. Його будівництво було приурочено до завоювання Дакією (сьогодні це територія Румунії). Цей масивний форум, розмір якого шістдесят метрів на сто сімдесят, мав у своїй композиції більше чотирьох споруд, міську площу, величний Храм Девиуса Трояна, кілька бібліотек і велику базиліку. Навіть сьогодні збереглася не мала частина його мармурових колон. Тривалий час саме у цьому форумі вирішувалася і велася політичне життя держави. Висота колони Траяна становить сорок два метри.
На жаль, уже в двадцятому столітті було прийнято прокласти дорогу через Імператорський Форум. Тепер деяка частина історичної пам'ятки знаходиться під асфальтом. Масштабна дорога з'єднує Колізей і Площа Венеції.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 130; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ