ПРОЕКТУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНОГО ВІДЕО



 

Предметні мультимедійні технології

 

Мультимедійні технології можуть бути розділені на три групи: предметні, забезпечуючі та функціональні.

Предметні мультимедійні технології – послідовність процедур, які виконуються з метою обробки інформації традиційним способом, без залучування обчислювальної техніки.

Предметною технологією в цій магістерській кваліфікаційній роботі можно вважати методику створення інтерактивного відео, що супроводжується хмарою тегів.

 

Забезпечуючі мультимедійні технології

 

Забезпечуючі мультимедійні технології – інструментарій в конкретних наочних областях.

Для того щоб визначити потрібний для роботи над прототипом інструментарій, було вирішено зробити огляд середовищ для розробки інтерактивного відео.

Розробник повинен визначити які чинники (і в якої мірі) впливають на якість (або на який-небудь інший інтегральний параметр) проектованого продукту.

Розглянемо перелік критеріїв, які рекомендовано враховувати при створенні мультимедійного видання в будь-якій наочній області [13]. З них, важливими для розробки прототипу за цією темою є:

1) тип платформи розробки;

2) розширюваність (робота з DLL або XCMD);

3) підхід до програмування;

4) наявність інструментів налагодження і тестування додатків;

5) можливості форматування тексту і друку;

6) інтерактивні можливості;

7) можливість управління зовнішніми пристроями;

8) підтримка OLE;

9) можливості вбудованого редактора компонентів мультимедіа;

10) наявність засобів організації проекту;

11) контроль над синхронізацією відтворення елементів мультимедіа;

12) технічна підтримка;

13) наявність повчальної програми;

14) якість друкарської документації;

15) підтримка гарячої лінії;

16) можливості захисту публікацій.

На практиці конкретний перелік найістотніших критеріїв повинен вибиратися з урахуванням специфіки конкретного мультимедійного продукту. В даному випадку це є інтерактивне відео (рис. 2.1).

 

 


Рис. 2.1. Програмне забезпечення для прототипу

 

Далі наведені основні переваги та недоліки програм, які можна застосувати для створення прототипу.

Платформа Java. Java-технології входять у світ бізнесу одночасно          з двох сторін: через тисячі програмістів, захоплених незвичайними можливостями Java і через далекоглядних керівників корпорацій, які визнають надзвичайну економічну вигоду використання Java-технологій [22].

За останні роки збільшилася безліч несумісних апаратних архітектур, кожна з яких підтримує безліч несумісних операційних систем, які, у свою чергу, управляють несумісними графічними користувача інтерфейсами.
    Завдання створення розподілених клієнт-серверних середовищ стикається з проблемою інтеграції подібних розрізнених продуктів. Розвиток Internet, World Wide Web і електронного бізнесу привнесло новий рівень складності у процесі розробки. Як же справитися з виниклими труднощами?

Мова Java компанії Sun Microsystems вирішує ці проблеми:

1) Java є об'єктно-орієнтованим і одночасно простою мовою програмування;

2) цикл розробки програмних засобів з використанням Java значно скорочується в силу того, що Java – інтерпретована мова. Процес компіляції-збирання-завантаження застарів, тепер програму треба тільки відкомпілювати і відразу запускати;

3) програми стерпні на багато платформи. Одного разу написане додаток не доведеться модифікувати під інші платформи: воно буде працювати без будь-яких змін на різних операційних системах і апаратних архітектурах;

4) програми надійні: Java контролює звернення до пам'яті;

5) програми високопродуктивні: незважаючи на те, що мова Java – інтерпретована, код Java програми оптимізується до фази виконання;

6) підтримка системи багатопоточності дозволяє створювати паралельно виконувані взаємодіючі легковагі процеси;

7) програми Reportizer дозволяє настроювати під змінюється оточення: можлива динамічна завантаження програмних модулів з будь-якого місця в мережі;

8) користувачі можуть бути впевнені в безпеці додатків, навіть якщо   в них завантажений програмний код з будь-якого місця в Internet. Виконуюча система Java має вбудований захист від вірусів і спроб злому.

Основні характеристики:

а) простота;

б) об'єктно-орієнтованість;

в) надійність;

г) безпека;

д) незалежність від архітектури;

е) переносимість;

ж) висока продуктивність;

з) інтерпретованість;

и) динамічність.

Якщо описані вище характеристики розглядати окремо, то їх можна знайти в багатьох програмних платформах. Радикальне нововведення полягає в способі, запропонованому Java і системою виконання, який поєднує в собі всі характеристики для надання гнучкої та потужної системи програмування.

Розробка додатків на Java призводить до отримання програмного забезпечення, яке:

1) переносимо на різні архітектури, операційні системи та графічні інтерфейси;

2) безпечно;

3) високопродуктивно.

Завдяки Java робота з розробки програмного забезпечення значно спрощується, всі старання спрямовані на досягнення кінцевої мети: вчасно отримати передовий продукт, що спирається на солідну основу Java.

Adobe Flash (раніше SmartSketch FutureSplash, FutureSplash Animator     і Macromedia Flash) – мультимедійна платформа, яка використовується для того щоб додати анімацію, відео, і інтерактивність web-сторінок. Flash часто використовується для реклами та ігор. Зовсім недавно, він був позиціонується як інструмент для «Rich Internet applications» («Ria») [25].

Flash маніпулює векторної і растрової графіки, щоб забезпечити анімація тексту, малюнків і фотографій. Він підтримує двонаправлений потокове аудіо і відео, і він може захопити введення користувача за допомогою миші, клавіатури, мікрофону та камери. Flash містить об'єктно-орієнтована мова, званий ActionScript [20].

Флеш-вміст може відображатися на різних обчислювальних систем        і пристроїв, за допомогою Adobe Flash Player, яка безкоштовно доступна для звичайних веб-браузерів, деякі мобільні телефони і декілька інших електронних пристроїв (використовуючи Flash Lite).

Деякі користувачі вважають, що Flash збагачує їхній досвід мережі,      в той час як інші знаходять широке застосування Flash-анімації, особливо      в рекламі.

Microsoft ASP.NET AJAX – це набір бібліотек JavaScript, вбудований    в ASP.NET 3.5 і 4.0. Також він доступний як окреме завантаження для ASP.NET 2.0 [24].

Будучи невід'ємною частиною ASP.NET 3.5, 4.0 і бібліотеки AJAX, тепер клієнтські і серверні бібліотеки ASP.NET AJAX більш інтегровані            з Visual Studio 2010 (і Visual Studio 2008).

Клієнтська бібліотека дозволяє реалізувати обробку клієнтського рівня, наприклад, обробку і перевірку допустимості інформації, введеної кінцевим користувачем, регенерацію частини web-сторінки, і розробку «багатих інтерактивних призначених для користувача інтерфейсів». Також можливо ефективно інтегрувати компоненти клієнтської бібліотеки з бібліотекою серверних елементів управління ASP.NET в асинхронному режимі. Ключовий «двигун» технології ASP.NET AJAX – це сценарії.

Взагалі, засновані на скриптах Web-додатки стикаються з декількома труднощами через різні параметри настройки браузера (наприклад, JavaScript може бути відключений за умовчанням). В результаті використовування сценаріїв не завжди є кращою стратегією для підприємств, які розробляють безпечні RIA-додатки. ASP.NET AJAX підтримує тільки обмежені риси RIA і не підтримує ефективну інтеграцію мультимедіа, а також відповідний керований код і метадані. Тому, не оглядаючи що Microsoft ASP.NET AJAX – широко поширена модель для створення RIA, але дуже ймовірно, що, маючи Silverlight як варіант, .NET- розробники переведуть додатки ASP.NET AJAX на платформу Silverlight.

Microsoft Silverlight – це технологія представлення даних в Internet, призначена для запуску на різних платформах. Вона дозволяє створювати насичені, візуально привабливі веб-сторінки, що працюють в різних браузерах, пристроях  і настільних операційних системах і дає дизайнерам можливість висловити свої творчі ідеї і зберегти результат у тому форматі, який можна відразу ж публікувати в Інтернеті. Основні переваги Silverlight перераховані нижче [42].

Привабливий міжплатформна користувальницький інтерфейс:

1) надання мультимедійних інтерфейсів і насичених інтерактивних додатків (RIA) для Інтернету, які включають в себе відео, анімацію, інтерактивність і приголомшливі інтерфейси користувача;

2) швидка і безпроблемна установка для кінцевих користувачів завдяки компактному, легко встановлюється підключається модуля розміром менше 2 MБ, який поставляється за запитом і працює зі всіма провідними оглядачами;

3) однаковий спосіб взаємодії на Macintosh і Windows без будь-яких додаткових вимог при установці;

4) створення більш змістовних і привабливих способів взаємодії в мережі, в більшій мірі використовують клієнт для підвищення продуктивності;

5) приголомшлива векторна графіка, мультимедіа, текст, анімація        і графічні накладення дозволяють бездоганно інтегрувати графіку і спеціальні ефекти в будь-який існуючий веб-додаток;

6) поліпшення існуючих додатків на основі AJAX допомогою більш багатою графіки та мультимедіа та поліпшення їх продуктивності завдяки використанню Silverlight.

Гнучка модель програмування із засобами спільної роботи:

1) будучи заснованим на .NET Framework, Silverlight дозволяє розробниками і проектувальникам легко використовувати наявні засоби та вміння, щоб надавати мультимедійні способи взаємодії і насичені інтерактивні програми для Інтернету;

2) простота інтеграції з існуючими мережевими технологіями та активами означає, що Silverlight працює з будь-якими серверними веб-платформами або технологіями. Ніяких «виривання і замін» не потрібно – Silverlight інтегрується з існуючою інфраструктурою та додатками, включаючи Apache, PHP, а також Javascript і XHTML на клієнтах;
До можливих мов розробки входять JavaScript, Ruby, Python, C #, Visual Basic.NET та інші;

3) послідовна модель представлення, що використовує XAML, декларативний мова представлення, застосовуваний у додатках Windows Vista. Елементи управління, візуальні проекти, мультимедіа і інші елементи можуть бути представлені з повною точністю як в Silverlight, так і в додатках Windows;

4) розширювана модель управління робить нескладним додавання насиченого вмісту і варіантів поведінки, в той же час роблячи можливим ефективне повторне і сумісне використання коду;

5) радикальне поліпшення характеристик веб-сайтів на основі AJAX завдяки багатству можливостей, продуктивності і гнучкості Silverlight, а також середовища .NET.

Економне, малозатратне поширення і розширення можливостей рішень мультимедіа:

1) єдиний формат мультимедіа, масштабований від мультимедіа високої чіткості до мобільних пристроїв за допомогою Windows Media Video (WMV), реалізацією стандарту відео SMPTE VC-1 від корпорації Майкрософт, а також підтримкою стандартів звуку WMA і MP3;

2) додавання до мультимедіа векторної графіки і накладень з підтримкою інтеграції графіки, масштабованої до будь-якого розміру, і накладень     в стилі мовлення передач для відображення рядків, що біжать і титрів;

3) гнучкі рішення для вставки реклами за допомогою відео і мультиплікації, що включають можливість надавати рухливі, зроблені в стилі мовлення передач, відео-або мультиплікаційні рекламні оголошення без втрати візуальної точності або якості руху;

4) широкий комплекс засобів мультимедіа, серверів і рішень, сумісний з платформою технологій Windows Media;

5) багаті можливостями засоби перетворення в цифрову форму для поширення мультимедіа у часі і на вимогу за допомогою кодувальника Expression Media, що забезпечує збільшення швидкості кодування WMV        і VC-1 до 15 разів за рахунок апаратного прискорення за допомогою плати Tarari.

Підключення до Інтернету, серверів і службам:

1) просте комбінування і поєднання служб і даних з будь-якого куточка Інтернету шляхом використання підтримки Silverlight для LINQ і LINQ     в XML з доступом до цих даних за звичайними протоколах на зразок JSON, RSS, POX і REST;

2) підвищення можливості виявлення вмісту насичених інтерактивних додатків, яке тепер можна проіндексувати і піддавати пошуку, завдяки текстовому формату XAML, який описує інтерфейс і вміст в додатках Silverlight;

3) швидке масштабування додатків за допомогою Silverlight Streaming на Windows Live для розміщення і інтеграції програмних служб і мультимедійного вмісту [5].

Adobe Director дозволяє багато разів застосовувати готові мультимедійні матеріали при розробці інформаційного наповнення додатків, які можуть бути опубліковані на оптичних дисках, суспільних терміналах, а також в Інтернет [11]. Додаток надає практично необмежені можливості в області обробки мультимедійних матеріалів. У розпорядженні користувачів дві мови написання сценаріїв, підтримка формату DVD-Video, засоби публікації матеріалів на різних платформах, крім того, пропоновані рішення тісно інтегрується з пакетом Flash.

Завдяки підтримці великої кількості мультимедійних форматів, Director допомагає оптимізувати робочий процес. Пропоноване середовище розробки забезпечує всіма необхідними інструментами для створення мультимедійного інформаційного наповнення. Зручний призначений для користувача інтерфейс, єдиний для всіх продуктів серії Adobe, дозволяє скористатися перевагами тісної інтеграції з пакетом Adobe Flash.

Adobe Premiere Pro та Adobe After Effects є двома найбільш могутніми засобами копьютерного монтажу та анімації. Ці програми мають схожий інтерфейс та дуже часто використовуються спільно одна з другою, для найбільш повного втілення задумки автора проекту.

В останній версії СS5 є головне нововведення – це серце програми, її двигун, що має фірмове найменування Adobe Mercury Playback Engine. Ця технологія є симбіозом програмного і апаратного рендеринга (центральний процесор і графічний процесор). Якщо програмний рендеринг нам не в дивину, то апаратний прорахунок реалізований силами графічного процесора        з використанням архітектури NVIDIA CUDA. Також представлен додаток – відеоредактор SuperLoiLoScope Venus з незвичайним, розважально-ігровим інтерфейсом.

Окрім апаратного декодування вмісту таймлінії і апаратного рендеринга, професійні відеокарти Quadro дозволяють без запинки програти декілька потоків відео одночасно, у тому числі відео з дозволом кадру 4K (з таким розміром кадру записують відео професійні апарати, приміром, Red R3D), здійснюють миттєвий і комфортний перегляд дії доданого ефекту або фільтру. До речі, список фільтрів, підтримуваних движком Adobe Mercury Playback, складається з більш ніж з 30 найменувань. Проф-карта підтримує роботу
з 30-бітовим кольором, вона обов'язково має вихід DisplayPort для підключення професійних облаштувань відображення, і, нарешті, драйвери під такі карти завжди ретельно вивірені, надійні і гарантують стабільність роботи з професійним програмним забезпеченням.

Основні переваги Adobe Premiere Pro та Adobe After Effects:

1) основний плюс це швидкість роботи;

2) сумісність з багатьма типами файлів, у тому числі форматів «psd» (Photoshop), «ai» (Illustrator), «aep» (After Effects). Це дає гнучкість у роботі, можливість змін цих файлів з відповідних програм не покидаючи Premiere;

3) присутня функція автоматичного перетворення звуку в необхідний для проекту формат з метою усунення проблем з сумісністю і неякісним звучанням, що періодично виникало раніше;

4) безліч плагінів для розширення можливостей Premiere Pro. Як правило це переходи, фільтри-ефекти, засоби створення титрів і надбудови для якісного експорту відредагованого відеоматеріалу.

Corel VideoStudio – це комплексний редактор відео, в якому поєднується художнє редагування, вдосконалені ефекти, запис з екрану, інтерактивне відео для Інтернету та рішення для створення дисків. Високі можливості завдяки вдосконаленим засобам створення композицій і блискучим художнім ефектам. Corel VideoStudio дозволяє створювати відео HTML5, що містить екранні монтажні мітки та мітки глав у вигляді гіперпосилань. Оскільки VideoStudio Pro X5 забезпечує вивід відео HTML5 як у формат WebM, так і в формат MPEG-4 (H.264), відео може відображатися в будь-якому сумісному браузері.Користувачі можуть відкривати та редагувати створене за допомогою програми відео HTML5 в інших додатках для розробки HTML5.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 689; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!