Опис експериментальної установки. Дослідний зразок 2 трубчастої форми довжиною 150 мм і зовнішнім діаметром 10 мм підвішений у середній частині вакуум-балона 1 великих розмірів: діаметром 450



Дослідний зразок 2 трубчастої форми довжиною 150 мм і зовнішнім діаметром 10 мм підвішений у середній частині вакуум-балона 1 великих розмірів: діаметром 450 мм і висотою 700 мм (рис 5.3). Усередині зразка розміщений електронагрівник. Електрична потужність регулюється автотрансформатором 6 і вимірюється амперметром 7 і вольтметром 8. Вакуум в балоні 1 створюється електричним ротаційним вакуумним насосом 4 і вимірюється деформаційним зразковим вакуумметром 5. Для регулювання вакууму на вакуум-балоні установлений клапан 3.

Температура поверхні зразка вимірюється хромель-копелевою термопарою 9 і цифровим вольтметром 10. Гарячий спай термопари закріплений у середній частині зразка. Холодний спай термопари знаходиться при температурі оточуючого повітря, параметри якого контролюються термометром 11 та барометром 12. Температура внутрішньої поверхні вакуум-балона приймається рівною температурі оточуючого повітря. Зверху вакуум-балон герметично закритий кришкою, на якій установлені чотири електрично ізольовані шпильки, через які підводиться електричний струм та відводиться термо-ЕРС.

Порядок виконання роботи

1. Ознайомитися з експериментальною установкою, конструкцією і правилами користування приладами.

2. Включити електроживлення нагрівника й автотрансформатором установити спад напруги  =4,0 В для першого режиму.

3. Включити вакуум-насос і за допомогою клапана 3 установити перше значення розрідження у вакуум-балоні (70 поділок за вакуумметром). 

4. Після виходу установки на стаціонарний режим виміряти мілівольтметром 10 термо-ЕРС. Режим вважається стаціонарним, якщо на протязі трьох послідовно виконаних вимірювань з інтервалом 3 хв. показання мілівольтметра залишаються незмінними.

5. При незмінному спаді напруги виміряти термо-ЕРС при двох нових значеннях розрідження у вакуум-балоні (80 і 90 поділок). Контроль виходу установки на стаціонарний режим робиться аналогічно. 

6. Провести вказані вимірювання ще на двох режимах, які відповідають спаду напруги =7,0 В і 10,0 В.

Під час дослідів записувати барометричний тиск та температуру навколишнього повітря.

Отримані в ході роботи дані заносять до протоколу.

Протокол експериментальних даних

Роботу виконав студент _________ групи № ___

1) матеріал дослідного зразка (наведений на стенді) _________;

2) розміри дослідного зразка (наведені на стенді): довжина       = ____, м; діаметр  = ____ м;

3) температура навколишнього повітря = ___°С;

4)  = ____ мВ – поправка до термо-ЕРС на температуру холодного спаю (визначається з таблиці 1Д додатку за )

4) барометричний тиск  = ____ мм. рт. ст.

№ режиму

I

II

III

Спад напруги U, В

 

 

 

Струм I, А

 

 

 

Вакуум , под.                  
Термо-ЕРС , мВ                  
Приведена термо-ЕРС , мВ                  
Температура стінки зразка , оС                  

Примітка.  – вимірюване мілівольтметром значення термо-ЕРС термопари; – приведене до нульової температури значення термо-ЕРС;  – температура стінки зразка, яка визначається з таблиці 1Д додатку за .

          Викладач______________ (підпис)


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 488; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!