Опис експериментальної установки. Експериментальна установка (рис



Експериментальна установка (рис. 4.2) складається з горизонтально розташованої дослідної труби 1, що знаходиться в герметичному корпусі 2, парогенератора 6, обладнаного термометром 3 і манометром 5, систем підведення води і водяної пари до робочої ділянки, вимірювальних приладів. Дослідна труба зовні омивається водяною парою, а усередині труби протікає охолодна вода. До корпусу 2, де розміщена робоча ділянка, пара підводиться з парогенератора 4, що має три незалежні секції електронагрівників. Для зменшення теплових втрат до навколишнього середовища корпус вкритий тепловою ізоляцією. Зазор між стінками корпусу і труби достатньо великий, щоб вважати пару, яка конденсується, практично нерухомою.

До дослідної труби охолодна вода надходить через ротаметр 7, що вимірює її витрату. Кількість води і пари регулюється за допомогою вентилів. Температура насиченої пари, яка надходить до робочого простору, визначається за барометричним тиском, що вимірюється барометром 13. Температура поверхні стінки дослідної труби вимірюється термопарами, гарячі спаї яких розміщені в різних перерізах труби. Холодні спаї термопар знаходяться при температурі навколишнього середовища, яка вимірюється термометром 9. Вимірювання електрорушійної сили термопар виконується цифровим мілівольтметром 8.

Витрата конденсату пари визначається за допомогою мірчої посудини 10, що триходовим вентилем 11 підключається до зливної магістралі. Час заповнення мірчої посудини конденсатом вимірюється секундоміром 12. Температура охолодної води на вході до труби вимірюється термометром 4, а на виході – термометром 14

Порядок виконання роботи

1. Установити за ротаметром задану витрату охолодної води.

2. Включити всі три секції електронагрівників.

3. Визначити вихід установки на стаціонарний режим. Для цього необхідно вимірювати через кожні 2 хв. значенню термо-ЕРС однієї з термопар. Два однакових значення термо-ЕРС свідчать про настання стаціонарного режиму.

4. Виміряти після настання стаціонарного теплового режиму час заповнення мірчої посудини й витрату охолодної води, за показаннями термопар – температуру стінки труби, а за показаннями термометрів – температуру охолодної води на вході та виході з дослідної труби.

5. Записати барометричний тиск.

Вимірювання проводять для трьох режимів, які установлюють за витратою охолодної води. На всіх режимах необхідно так регулювати кількість працюючих нагрівників парогенератора, щоб постійно був надлишок несконденсованої пари, а температура конденсату – близькою до температури насичення. Виміряні параметри заносять до протоколу.

Протокол експериментальних даних

Роботу виконав студент _________ групи № ____

1) розміри дослідної труби: зовнішній діаметр  = 0,018 м; внутрішній діаметр  = 0,014 м; робоча довжина  = 0,27 м;

2) температура навколишнього повітря  = ___ °С;

3) = __мВ – поправка до термо-ЕРС термопар на температуру холодного спаю (визначається з таблиці 1Д додатку за );

4) Барометричний тиск  = ___ мм. рт. ст.;

5) Об’єм мірчої посудини  = 0,1·10-3 м3.

 

режиму

 

Термо-ЕРС термопар

 

Показання ротаметра

Час

заповнення мірчої посудини,

, с

Температура

охолодної води

на

вході

на

виході

       …  

              мВ

оС

1 2 3                

Викладач______________ (підпис)


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 531; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!