Розрахунок необхідної кількості перетворювачів



Фірма-виготовлювач рекомендує визначати необхідну кількість перетворювачів з таких міркувань:

· Стіни: 1 на кожні 3 метра довжини, по центру між підлогою і стелею;

· Підлога або стеля: 1 на кожні 9 кв.м.

· Вікна: 1 на кожну віконну раму по її центру:

· Двері: 1 на кожні двері (встановлювати посередині верхньої частини дверної коробки).

Особливості монтажу віброакустичних перетворювачів

Ідеальним випадком організації активного захисту приміщення є встановлення системи зашумлення на етапі будівництва або рекон-

струкції. Вразливі ділянки приміщення можуть бути захищені віброперетворювачами, вбудованими у споруду. У разі можливості вони монтуються безпосередньо на стіни і стелю. Перетворювачі можуть поміщатись у спеціальні заглиблення у стінах, отвори яких закриваються кришкою з гіпсокартону, як це показано на рис. 4.5.

1— основная будівельна конструкція; 2- претворювач; 3- кришка з гіпсокартону

Рисунок 4.5- Монтаж віброперетворювача

Комплект поставки ANG-2200 має 3 основні монтажні елементи:

- прямий гвинт: для твердих поверхонь (дерево, цегляна клад –ка, лита стіна – з попереднім встановленням пробки-дюбеля);

- пластиковий спеціальний диск: для кріплення за допомогою трьох гвинтів до дерев’яних або до капітальних стін, стель, підлог;

- плівка (міцний папір), яка з двох боків покрита клеючим ша – ром – для встановлювання перетворювачів на площинних рівних поверхнях (скло, пластик і т.п.)

У разі постійної установки перетворювачів на скло або іншу подібну поверхню слід скористатись сіліконовим клеєм для зовнішніх робіт. При цьому така суміш наноситься на центр перетворювача, який потім щільно притискається до поверхні з тим, щоб уникнути появу повітряних кульок. У цьому стані перетворювач утримується до повного затвердіння клею (згідно інструкції на клей).

Рекомендується встановлювати перетворювачі перед під’єднан- ням проводки. Це запобігає непотрібному закручуванню проводів.

Динаміки OMS-2000 кріпляться шляхом підвішування за під’єднувальний провід на необхідній висоті.

Підключення перетворювачів і динаміків

Забороняється вмикання генератру без навантаження!

Існують різноманітні варіанти підключення як вібродатчиків TRN-2000, так і динаміків OMS-2000. Слід пам’ятати основне правило: навантаження в кожному каналі не повинно мати опір, менший за 2 Ом.

Фірма-виробник ANG-2200 пропонує керуватись такими поняттями:

· «Повний рівень потужності» («Full Level”)- це рівень, який необхідно забезпечити для віброзашумлення стін , підлоги і стелі;

· Для віконного скла, тонких перегородок для кожного перетворювача (датчика) необхідно забезпечувати рівень у 2 або 3 рази менший («1/2 Level” або «1/3 Level”).

Опір навантаження Rн розрахрвується за звичайною методикою:

-для послідовних кіл

Rн = R1 + R2 + …. Rn ,

а для паралельного з’єднання опорів двох навантажень:

 .

Монтаж слід виконувати проводом, загальний опір якого не повинний перевищувати 4 Ом. У випадках великих відстаней від генератора до перетворювача необхідно використовувати узгоджувальний (підвищуючий) трансформатор ≈15V: ≈70V.

Під’єднання слід виконувати шляхом пропаювання або обжимання проводу навколо клем перетворювача.

На наведених нижче рисунках показано різноманітні варіанти з’єднань віброакустичних перетворювачів для реалізації різних рівнів потужності- „Full”, «1/2» і «1/3».

 

.

Рисунок 4.6- Послідовне з’єднання перетворювачів

 

За звичай дотримуються таких правил: послідовне з’єднання використовується для зашумлення вікон, а паралельне – для захисту стін, стель, підлог, дверей, але це не є догмою.

 Не припустимо підключати більше 4-х перетворювачів у разі їх паралельного включення, оскільки опір буде дуже малим і це може призвести до виходу з ладу генератора. Ознакою перевантаження в будь-якому з каналів є загоряння червоного сегменту, який розташовано в кінці шкали відповідного індикатору.

Рисунок 4.7- Паралельне під’єнання перетворювачів

 

Рисунок 4.8- Змішане під’єнання перетворювачів

На рис.4.9 наведдено три можливі комбінації з динамиків OMS-2000. Рівень „Full” рекомендується для великих туалетів і кладовок, рівень «1/2» використовується для невеликих кладовок, туалетів і підвісних стель зі значною відстанню між підвісною конструкцією і самою стелею. Рівень «1/3» використовується для маленьких приміщень і малих відстаней між підвісною конструкцією і стелею.

Рисунок 4.9-Варіанти підключення гучномовців

для досягнення різних рівнів зашумлення

 

На рис. 4.10 наведено варіант розташування обладнання кімнати переговорів і приклад розміщення у ній перетворювачів TRN-2000 і динаміків OMS-2000. Як видно на верхній частині рисунку, зліва і справа від кімнати переговорів розташовано по три приміщення. Тому, не дивлячись на те, що для такого розміру стіни було б достатньо і одного перетворювача, але з врахуванням важливості такого приміщення для віброзашумлення стін, що розділяють кожну кімнату застосовано додатково по одному віброперетворювачу. Загальна кількість віброперетворювачів у цій кімнаті дорівнює 11, а кількість гучномовців- двом. Схему під’єднання зашумлюючих елементів наведено на нижній частині рисунку.

 

Рисунок 4.10- Варіант розташування перетворювачів і динаміків у разі захисту кімнати переговорів за допомогою ANG-2200


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 643; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!