Критерії оцінки систем утаємничення мови



Існує чотири основні критерії, за якими оцінюються характеристики пристроїв утаємничення мовних сигналів, а саме: розбірливість мови; впізнаність того, хто говорить; ступінь утаємничення і основні технічні характеристики системи.

Прийнятною комерційною якістю відновленої на приймальному кінці мови вважається така, коли слухач може без вагань визначити голос того, хто говорить і сенс вимовленого повідомлення. Крім цього, під хорошою якістю передаваного мовного сигналу мається на увазі і можливість відтворення емоційних відтінків і інших специфічних ефектів розмови.

При використанні радіоканалів труднощі з розбірливості і впізнаності ще більш зростають із-за невизначеності умов поширення радіохвиль, і досягти повторюваності результатів неможливо без застосування моделей радіоканалів. Для дуплексних систем додатковий вплив на якість робить часова затримка сигналу, що вноситься мовним скремблером або шифратором. Оскільки основним показником секретності передаваних мовних повідомлень є його нерозбірливість у разі перехоплення зловмисником, порівняння по ступенях захисту є визначальним моментом при виборі користувачем конкретної системи закриття мови.

Як правило, аналогові скремблери використовуються там, де застосування цифрових систем утаємничення мови утруднене з-за наявності можливих помилок передавання (наземні лінії зв'язку з поганими характеристиками або канали дальнього радіозв'язку), забезпечують тактичний рівень захисту і добре оберігають переговори від сторонніх “випадкових вух”, що мають обмежені ресурси, будь то сусіди або товариші по службі. Для таких застосувань годяться системи із статичним закриттям, тобто що здійснюють шифрування за допомогою фіксованого ключа.

Якщо ж необхідно зберегти конфіденційність інформації від можливих конкурентів, що володіють достатнім технічним і спеціальним оснащенням, то потрібно застосовувати аналогові скремблери середнього рівня закриття з динамічно змінним в процесі розмови ключем. Природньо, що ці системи будуть дорожчі, ніж системи утаємничення з фіксованим ключем, проте вони настільки ускладнюють роботу зловмисників по розробці дешифруючого алгоритму, що час, витрачений на це, значно знецінить здобуту інформацію з перехопленого повідомлення.

Оскільки у вітчизняних пристроях утаємничення, як правило, перед початком повідомлення передається сінхропослідовність, в якій міститься частина додаткової інформації про ключ поточного передаваного повідомлення, у зловмисника є тільки один шанс спробувати його розкрити, перебравши безліч ключових установок. Якщо ключі міняються щодня, то навіть у разі відомого алгоритму перетворення мови зловмиснику доведеться перебрати багато тисяч варіантів у пошуках дійсної ключової послідовності.

Слід зазначити, що в системах засекречування мови, заснованої на шифрі перестановки N мовних елементів, загальна кількість ключів-перестановок дорівнює N!. Проте це значення не відображає реальної криптографічної стійкості системи із-за надлишковості інформації, що міститься в мовному сигналі, а також з-за розбірливості недосконалим чином переставленої і інвертованої мови. Тому криптоаналітику часто необхідно випробувати лише K << N! випадкових перестановок для розкриття мовного коду. Цей момент слід враховувати під час вибору надійної системи аналогового скремблювання.

 

Порядок виконання роботи

1Вивчіть функціональну схему робочого місця (рис.3.11) для дослідження маскувача мовних сигналів.

 

 

Рисунок 3.11 - Функціональна схема робочого місця для дослідження маскувача мовних сигналів

 

 

Рисунок 3.12- Вигляд передньої панелі маскувача мовних сигналів

 

2.Вивчіть схему і передню панель (рис.3.12) маскувача мовних сигналів.

3.Вивчіть основні відомості про системи утаємничення каналів передавання мовних сигналів.

4.Вивчіть описи й інструкцію з експлуатації аналізатору спектра.

5.Проведіть акустичний контроль мовних сигналів у різних точках схеми маскувача.

6.За допомогою таблиць, наведених у додатках проведіть артикуляційні іспити маскувача.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 591; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!