СТРУКТУРА ЗАЛІКОВОГО КРЕДИТУ КУРСУ



„Судова бухгалтерія”

 

 

№ теми

Назва теми

Всього

З викладачем

 
Разом Лекції Семінарські т  заняття Практичні заняття Самостійна та індивідуальна робота
1 Предмет, метод, завдання та структура судової бухгалтерії. Загальна характеристика облікового процесу на підприємстві 8 4 2 2   4
2 Первинні бухгалтерські документи. Синтетичний та аналітичний облік 14 8 4 2 2 6
3 Участь фахівця-бухгалтера у слідчих (судових) діях 10 4 2 2   6

Модульний контроль №1 за т.т.1-3

4 Інвентаризація та ревізія як основні форми виявлення правопорушень у господарській діяльності 14 8 4 2 2 6
5 Інші форми виявлення негативних змін у господарській діяльності підприємств 10 4 2 2   6
6 Судово-бухгалтерська експертиза 16 8 4 2 2 8

Модульний контроль 2 за тт. 4-6

  Всього 72 36 18 12 6 36

 

 


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПЛАНІВ

СЕМІНАРСЬКИХ І ПРАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ

ТА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ

 

Семінарське заняттяце вид навчального заняття, на якому викладач організовує обговорення студентами питань з тем, визначених робочою навчальною програмою. Семінарські заняття проводяться у формі бесіди, рецензування та обговорення рефератів і доповідей, дискусій тощо.

Основна мета семінарського заняття — розширення, поглиблення й деталізація теоретичних знань, набутих студентами на лекціях та в процесі самостійної роботи, і спрямування їх на підвищення рівня засвоєння навчального матеріалу; прищеплення умінь і навичок оперувати фаховими термінами, розвиток наукового мислення та вміння грамотно висловлювати й застосовувати набуті знання.

Готуючись до семінару, необхідно уважно ознайомитися з матеріалами лекції теми та відповідними розділами рекомендованої літератури і нормативно-правових актів й іншою додатковою літературою, звернути увагу на ключові поняття, які притаманні вказаним темам, та засвоїти їх.

Перелік рекомендованої літератури не є вичерпним. Курсанти мусять використовувати інші джерела, особливо періодичні видання.

Опанування положень курсу передбачає не тільки міцне засвоєння визначень тих чи інших категорій, характерних рис та ознак певного явища, але й розуміння різних точок зору.

Семінари мають сприяти розвитку творчої самостійності курсантів, інтересу до наукових досліджень, формуванню навичок та вмінь публічного виступу і участі в дискусії, вихованню такту, розвиткові культури мовлення, що є дуже важливим в роботі юриста.

При відповіді на семінарському занятті треба будувати свій виступ так, щоб відокремити його головні положення. У виступі, по можливості, має міститись:

ü чітке формулювання теоретичного положення (наприклад, поняття ревізії, судово-бухгалтерської експертизи і т.д.);

ü обґрунтування цього положення і розкриття його найбільш характерних ознак і властивостей;

ü аргументацію та ілюстрацію теоретичних положень конкретними фактами дійсності, положеннями законодавства і практики його реалізації;

ü значення питань, які розглядаються, для практичної діяльності.

Обговорення питань теми на семінарі може відбуватись в різних формах: співбесіди, загальногрупової дискусії, заслуховування рефератів, проведення письмових контрольних робіт, “бліц” опитування і т.п.Контроль знань на групових заняттях може здійснюватися, крім традиційних форм, також шляхом проведення тестування.

Основою ефективного розгляду положень судової бухгалтерії на семінарських заняттях є засвоєння лекційного матеріалу та самостійна робота курсантів у студіюванні, конспектуванні навчальної, наукової та довідникової літератури з дисципліни.

Проведення семінарського заняття передбачає обов'язкове підведення викладачем підсумків обговорення теми та оцінювання участі в ньому курсантів.

Участь курсантів у семінарських заняттях та результати оцінювання роботи по кожному з них враховується при виставленні підсумкової оцінки за поточним модулем у межах навчального курсу.

Кожен курсант повинен мати й окремий зошит для вирішення завдань і тестів, а також конспектування рекомендованих нормативних документів і статей правових видань.

Для розгляду юридичних казусів при підготовці до семінарських занять необхідно:

ü уважно засвоїти зміст ситуації, щоб з’ясувати, які саме умови потребують юридичної оцінки;

ü відшукати необхідні норми права, уважно їх прочитати і зіставити з умовами задачі, тобто перевірити, чи можливо їх застосувати до даної конкретної ситуації;

ü дати юридичну оцінку кожній умові, визначити правильне рішення, яке зафіксувати письмово, вказавши пункт, частину чи статтю відповідного закону чи підзаконного нормативного акту.

Самостійна робота курсантає одним з основних активних засобів оволодіння навчальним матеріалом у час, вільний від аудиторних занять. Самостійну роботу варто починати з вивчення тексту лекції, потім почитати й законспектувати в зошит з підготовки до семінарів відповідний матеріал підручника та інших джерел. Читати треба уважно, всебічно та критично аналізувати прочитане. Зустрівши нове, незрозуміле слово, вираз, обов’язково необхідно з’ясувати його зміст. Не зробивши цього, курсант ризикує сприйняти неправильно значення слова, виразу або й всього тексту, в такому випадку варто скористатися словниками чи іншими джерелами.

Теми рефератів, доповідей тощо присвячуються складним питанням, які достатньою мірою не розкриваються в навчально-методичній літературі і потребують опанування наукових джерел - окремих монографій, статей тощо. Обсяг реферату має відповідати 5-7 хвилинам доповіді. Реферативні повідомлення можуть заслуховуватися й обговорюватися в ході відповідних занять або без доповіді перевіряються й оцінюються викладачем. Зміст рефератів, доповідей тощо може бути основою для написання наукової роботи.

В ході виконання індивідуально-дослідних завдань курсанти зобов’язані показати як вміння використовувати набуті спеціальні знання з бухгалтерського обліку, організації документальної ревізії та аудиту, здійснення судово-бухгалтерської експертизи, так і досвід роботи з чинними законодавчими та іншими нормативно-правовими актами України з фінансово-економічних питань.

Щоб виконати індивідуально-дослідні завдання з відповідної теми, курсанти повинні вивчити їх теоретично, опрацювавши законодавчі та загально-нормативні акти, підручники і навчальні посібники.

Завдання включають різні проблемні ситуації, в яких курсанти зобов’язані добре орієнтуватися. Під час виконання завдання курсанти усвідомлюють проблемні ситуації, визначають суть здійсненої господарської операції, встановлюють відповідність проведення фінансово-господарської операції чинному законодавству, оформляють проведене експертне дослідження.

Після виконання останнього завдання, застосувавши знання правових і економічних дисциплін, курсанти пишуть необхідний процесуальний документ, який за даних обставин мав би скласти судовий експерт-бухгалтер, — висновок.

Для активізації навчально-пізнавальної діяльності курсантів під час вивчення дисципліни застосовується в більшості випадків кейс-метод (метод аналізу конкретних ситуацій), який дає змогу наблизити процес навчання до реальної практичної діяльності спеціалістів і передбачає розгляд виробничих, управлінських та інших ситуацій, складних конфліктних випадків, проблемних ситуацій, інцидентів у процесі вивчення навчального матеріалу.

Виконання індивідуально-дослідних завдань є творчим процесом.

З незрозумілих питань курсу курсант може одержати консультацію викладача дисципліни у відповідні дні за графіком, встановленим кафедрою.

Індивідуально-дослідні завдання виконуються на стандартних аркушах паперу, скріплених у папку. Кожне завдання повинно мати назву, номер, відповідні пояснення.

Індивідуально-дослідні завдання подаються до захисту в систематизованому охайному вигляді.

Цифровий матеріал, назва підприємства, прізвища посадових осіб та інших працівників, інші дані у навчальних завданнях умовні.

 


ТЕМИ СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 460; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!