Модуль 1. Теоретичні основи бухгалтерського обліку та судової бухгалтерії



МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Кафедра цивільного права ТА процесу

 

 

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

З дисципліни

Судова бухгалтерія»

 

 

Дніпропетровськ – 2011

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ

 

 

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О

на засіданні Вченої ради університету

(протокол № ___від ______20_ р.)

 

РОБОЧА НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

з дисципліни «Судова бухгалтерія»

з підготовки фахівців освітньо-професійного рівня спеціаліст

за спеціальністю „Правознавство”,

 

 

  С Х В А Л Е Н О на засіданні Науково-методичної ради університету (протокол № від         20_ р.)

 

 

Дніпропетровськ – 2011


Робоча навчальна програма дисципліни «Судова бухгалтерія» \ Укладач: кандидат економічних наук, заступник начальника кафедри цивільного права та процесу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ Якименко Л.П.: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2011. – 71 с.

 

Рецензенти: 

                 Іванова М.І. –доцент кафедри менеджменту виробничої сфери Державного ВНЗ Національний гірничий університет, канд. екон. наук, доцент;

                 Корж В.В.– начальник відділу боротьби зі злочинами у кредитно-фінансовій сфері УДСБЕЗ УМВС України в Дніпропетровській області.

 

 

Обговорено на засіданні кафедри цивільного права та процесу, протокол  № 1 від 01.09.2011 р.

 


Анотація

НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «СУДОВА БУХГАЛТЕРІЯ»

«Судова бухгалтерія» — це навчальна дисципліна, яка формує у курсантів необхідні теоретичні знання та практичні навички попередження, виявлення, розкриття правопорушень підприємцями, оцінки дотримання законодавства у бухгалтерському обліку з відобра­ження господарських операцій, закріплення відповідальності й виявлення осіб та організацій, які повинні відшкодувати збитки, оцінки відповідних висновків наданих судовими експертами під час вирішення цивільних, господарських і кримінальних справ.

Завдання курсу:

- пізнання основ бухгалтерського обліку та формування  умінь використовувати набуті знання при підготовці і розгляді кримінальних, цивільних справ;

- формування у курсантів навичок аналізу бухгалтерських документів, організації документальної ревізії та аудиту, використання знань фахівця-бухгалтера, призначення судово-бухгалтерської експертизи та використання її результатів;

- ознайомлення курсантів з практичними питаннями використання даних судової бухгалтерії в процесах попереднього розслідування справ, провадження слідства та судових процесах.

Для вивчення курсу передбачається читання лекцій, проведення семінарських занять, самостійне виконання завдань, контроль знань курсантів.

Програма  пов’язана з програмами дисциплін податкового, фінансового, банківського і господарського права та з законодавством з питань бухгалтерського обліку та аудиту.

При підготовці до занять, перш за все, необхідно ознайомитись з методичними вказівками і рекомендаціями з відповідної теми, опрацювати конспект лекцій, детально вивчити теоретичний матеріал, законодавство, ознайомитись з рекомендованою додатковою літературою.

В результаті вивчення курсу "Судова бухгалтерія" курсанти повинні:

знатифінансове, податкове, банківське, бюджетне законодавство тощо та інші нормативні акти, порядок їх застосування; досвід роботи органів внутрішніх справ, суду, прокуратури, податкової служби і банків з питань судової бухгалтерії;

засвоїти понятійний апарат та термінологію курсу, предмет і методи бухгалтерського обліку і його особливості в різних сферах сучасної господарської (підприємницької) діяльності, основи проведення документальної ревізії, аудиту та судово-бухгалтерської експертизи;

вміти правильно оцінювати ситуацію, обставини і приймати оптимальні рішення; ефективно застосовувати на практиці діюче законодавство, грамотно складати відповідні фінансово-правові документи; здійснювати аналітичну роботу; самостійно працювати з нормативним матеріалом, навчальною і спеціальною літературою; аналізувати бухгалтерські документи; здійснювати юридичний аналіз норм фінансового права, знаходити прогалини у законодавстві, колізію норм; використовувати набуті знання при підготовці та розгляді кримінальних, цивільних справ, пов’язаних з економічною злочинністю, фінансовими та господарськими правопорушеннями.

При вивченні усіх тем рекомендується використовувати вказані нижче підручники і посібники. Але, враховуючи недостатню кількість літератури, яка побудована на новому законодавстві, матеріал доцільно звіряти з лекційним курсом.


ОПИС НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ

„Судова бухгалтерія” (за вимогами ЕСТS)

                           

КУРС Напрям, освітньо-кваліфікаційний рівень Характеристика навчального курсу
Кількість кредитів відповідних ECTS: 2 Модулів: 2 Змістових модулів: 2 Загальна кількість годин: 72     Шифр   Правознавство 7.060101 / спеціаліст Семестр: 7   Лекцій (теоретична підготовка): 18 годин   Семінари: 12 годин   Практичні: 6 годин   Самостійна робота та індивідуальна робота (доповіді, реферати, інші навчально-дослідницькі завдання): 36 годин Вид контролю: залік

Місце у структурно-логічній схемі: необхідною умовою для успішного оволодіння дисципліною є попередня підготовка курсантів з основ економічної теорії, господарського, фінансового права. В той же час дисципліна є базою для опанування знань з аграрного, адміністративного, кримінального права.

«Судова бухгалтерія» є нормативною дисципліною при підготовці фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня «спеціаліст».

 


РОЗПОДІЛ МАТЕРІАЛУ НА МОДУЛІ

модуль 1. Теоретичні основи бухгалтерського обліку та судової бухгалтерії

Тема 1: «Предмет, метод, завдання та структура судової бухгалтерії. Загальна характеристика облікового процесу на підприємстві»

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 492; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!