Ведення наступу мотопіхотним (танковим) батальйоном



По поглядам іноземного командування мотопіхотні і танкові підрозділи (батальйонні тактичні групи) можуть переходити в наступ як з ходу, так і з положення безпосереднього зіткнення з противником. Кожний з цих способів вибирається або визначається в залежності від:

- умов обстановки;

- отриманого бойового завдання;

- місцевості;

- рівня бойової готовності своїх підрозділів та підрозділів противника.

Наступ з ходу.

Вважається, що в сучасній війні найбільш характерним способом переходу в наступ є наступ з ходу, він забезпечує нанесення раптового удару з використанням всієї вогневої міцності сучасного озброєння та бойової техніки.

При переході в наступ з ходу висування мотопіхотних та танкових підрозділів із районів зосередження на вихідні рубежі здійснюється в розосереджених похідних порядках по раніше вибраним маршрутам, як правило, в темний час доби або в умовах обмеженого бачення. Кожній бригаді визначається один – два маршруту висування, а батальйонна тактична група (мотопіхотний і танковий батальйон) – звичайно по одному маршруту.

Як – що наступ проводиться з маршу, то танкові підрозділи та частини, як основна ударна сила, зразу же при розгортанні виходять в перший ешелон та атакують противника, намагаються охопити його з флангів та нанести удар в тил. Вважається, що на фланзі де проводиться обхід противника доцільно мати високо рухомі частини та підрозділи, які мають достатні вогневі можливості.

Передові частини та підрозділи висуваються на рубіж атаки в період проведення вогневої підготовки. Частини та підрозділи при наступі з ходу вводяться в бій без затримки і в таких порядках, в яких вони підійшли до рубежу атаки, з метою випередити противника у здійсненні ними планомірного заняття оборонних позицій. Всі частини та підрозділи атакують противника без значних підготовчих заходів з маршу в бойових та перед бойових порядках.

 З виходом головних сил бригади на рубіж атаки вогонь артилерії переноситься в глибину оборони противника. Мотопіхотним і танковим батальйонам (батальйонним тактичним групам) першого ешелону рекомендується не вв’язуватися в затяжні бої, а у високому темпі просуватися від об’єкту до об’єкта. Ліквідація окремих зон протидії противника покладається на частини та підрозділи другого ешелону.

В ході наступу велика увага приділяється організації та підтримки взаємодії між танковими та мотопіхотними підрозділами. Танкові батальйони є основною ударною силою бригад, а в більшості випадків вони діють попереду мотопіхоти. Тільки на недоступній для танків місцевості або при наступі на противника, який веде оборону на добре укріпленій в протитанковому відношенні позиції, завдання по прориву оборони покладаються на мотопіхотні підрозділи.

Мотопіхота на БМП М 2 «Бредні» (БТР М 113) звичайно висувається безпосередньо за танками або на флангах їх бойових порядків. Вважається, що особовий склад мотопіхотних підрозділів повинен залишатися в бойовий машинах, як можливо довше. Під прикриттям вогню артилерії та танків БМП М 2 «Бредні» (БТР М 113) наближуються до переднього краю противника до тих пір, поки передній край противника не опиниться в межах дійсного вогню бойової техніки або поки їх неможливо буде закидати ручними гранатами. У випадку необхідності командир мотопіхотного підрозділу спішує особовий склад на короткий час для знищення противника в укриттях.

Коли противник має сильну протитанкову оборону, то мотопіхотні підрозділи прокладають шлях танкам і, вклинившись в розташування противника, створює умови для прориву в глибину оборони. Танкові підрозділи підтримують наступ мотопіхотних підрозділів вогнем з гармат та кулеметів, подавляють вогневі засоби підрозділів противника, що ведуть оборону та разом з мотопіхотою розширюють ділянку прориву. В наступному вони наносять удар в глибину оборони противника. іноді наступ танків та мотопіхоти може вестися в різних напрямках. Цей спосіб застосовується, коли підрозділи переходять в наступ раптово для противника.

Другий ешелон (резерв) бригади (батальйону) рекомендується вводити в бій звичайно після виконання найближчого завдання для:

- розвитку успіху;

- нарощування темпу наступу;

- відбиття контратаки

Вважається, що найбільш доцільно вводити другий ешелон (резерв) в стики між батальйонами (бригадами) або із – за їх флангів та забезпечити ударами авіації і вогнем польової артилерії.

Резерв бригади негайно відновлюється за рахунок батальйонів першого ешелону або додаткових сил із складу дивізії. Під час наступу у високому темпі батальйони почергово виводяться в резерв, з метою дати їм можливість провести технічне обслуговування машин, поповнити запаси матеріальних засобів та відпочинку.

Щоб підтримувати високий темп наступу мотопіхотних та танкових підрозділів, затримати підхід резервів противника та дезорганізувати його управління підрозділами та частинами, передбачається широко використовувати повітряні десанти силою від роти до батальйону, які можуть бути висадженні на вертольотах на глибину до 50 км.  

Після виконання кінцевого завдання та захоплення наміченого об’єкту бригада організує його оборону мінімально необхідними силами, приводе підрозділи в порядок та продовжує наступ для розвитку успіху. Особливу увагу в цей період звертається на заходи:

- бойового забезпечення;

- розвідки;

- охорони;

- поповнення запасів;

- перегрупування сил.

У випадку відходу противника частини бригади негайно переходять до переслідування з метою повного знищення. Переслідування рекомендується вести у високому темпі, щоб не дати можливість противнику організувати протидії.

Бригада, що складає другий ешелон дивізії, висувається в похідних та перед бойових порядках батальйонів на віддаленні до 8 – 10 км за першим ешелоном і вводиться в бій для розвитку успіху наступу та виконання кінцевого завдання дивізії.

Наступ з в умовах безпосереднього зіткнення з противником.

В умовах безпосереднього зіткнення з противником мотопіхотні та танкові підрозділи переходять в наступ з району, що займають.

Наступ ведеться таким чином атака в пішому порядку проводиться з метою по давлення перш за все протитанкових засобів противника. Танки та БМП (БТР) слідують за підрозділами, які наступають, підтримуючи їх вогнем та знищують противника.

Мотопіхота може бути посаджена в БТР (БМП) або десантом на танки вже на них завершує знищення противника та захоплення призначеного об’єкту. Ротна тактична група (рота) знищує або змушує противника відійти. З дозволу командира батальйону ротна тактична група (рота) здійснює обхід об’єкту атаки, один із взводів займає вигідні позиції та відкриває вогонь по об’єкту, а решта взводів, слідкуючи за передовим (як правило мотопіхотним взводом) під прикриттям вогню підтримуючих мінометів та польової артилерії, а також димових завіс, здійснюють обхід даного об’єкту і розвивають наступ в глибину оборони.

 Якщо рота (ротна тактична група) зустрічає сильну, добре підготовлену оборону противника, то вона проводить наступ з попередньою підготовкою. В цьому випадку командир роти проводить детальну розвідку, розробляє план наступу, в якому передбачає можливості використання скритих підступів до рубежу розгортання, порядок атаки мотопіхоти, способи нанесення ударів по флангам і тилу оборони противника. Мотопіхотна рота (ротна тактична група) ділиться на три підгрупи:

- розгородження;

- атаки;

- підтримки.

 У склад першої групи призначається мотопіхотний взвод і саперні підрозділи, які проробляють проходи в загородженнях. Друга (включає один взвод або більше) своїм вогнем забезпечує дії підгрупи розгородження, а потім через пророблені проходи висувається та атакує противника. Третя формується з танків і БТР (БМП) мотопіхотних взводів та надає своїм вогнем основну підтримку мотопіхотним (танковим) взводам, що наступають. Атака ведеться навалом. Рота (ротна тактична група) не дозволяє противнику організувати і провести контратаку, для чого вона здійснює на нього безперервну вогневу дію.

Другий ешелон (резерв) просувається від укриття до укриття за першим ешелоном, в готовності негайно вступити в бій. В залежності від обставин він може вводитися повністю, або частково для:

- підтримання темпу наступу;

- прикриття флангу;

- закріплення захопленого об’єкту;

- заміни взводів, які мають великі втрати.

Другий ешелон (резерв) рекомендується вводити в бій із-за флангу або у проміжках між взводами при відповідному забезпечені вогнем підтримуючих засобів. Після вводу в бій другого ешелону (резерву) припускається створити резерв за рахунок підрозділів, які діяли в першому ешелоні. Заволодівши черговим об’єктом, рота закріплюється на ньому та готується до відбиття можливих контратак противника.  Мінометний взвод вирушає до захопленого об’єкту і займає вигідні вогневі позиції.

Одночасно проводиться перегрупування сил і засобів роти (ротної тактичної групи), поповнюються боєприпаси і проводиться підготовка до продовження наступу.    В послідуючому мотопіхотна рота (ротна тактична група) переходить до розвитку наступу, а з відступом противника до його переслідування. При цьому частина особового складу мотопіхотної роти (ротної тактичної групи) передбачується використовувати в якості десанту на танках.

Заключення

 

Розглянуті в лекції питання, свідчать, що мотопіхотний (танковий) батальйон, батальйонні тактичні групи іноземних армій маючи на озброєнні сучасну бойову техніку, озброєння та тактику ведення бойових дій здатні виконати поставлені перед ним завдання у наступі.

Військове командування іноземних армій здійснює практичні заходи по реорганізації підрозділів, нарощуванні бойових можливостей дрібних підрозділів шляхом розробки і постачання на озброєння сучасних систем зброї та бойової техніки. Головною метою ставиться створення універсальних підрозділів, які мають високу вогневу та ударну міцність і мобільність, здатних вести тривалі бойові дії, особливо в ланці взвод – рота - батальйон з застосуванням звичайної, хімічної зброї і засобів радіоелектронної боротьби.

Виходячи з цього необхідно зробити висновок, що для протидії наступу противника командиру механізованого (танкового) підрозділу необхідно:

- знати організацію, озброєння, бойові можливості та тактику ведення бойових дій противником;

- вміти оцінити можливості своїх та приданих підрозділів;

  - прийняти доцільне рішення та організувати підготовку підрозділів до виконання бойового завдання в обороні.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1109; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!