Поводження з відходами та небезпечними хімічними речовинами.



Протягом звітного періоду здійснено 1189 перевірок, винесено постанов про притягнення до адміністративної відповідальності 1625 осіб на суму 87 тис. 669 грн., стягнуто 77 тис. 945 грн. Здійснено 27 призупинок виробничої діяльності об'єктів. Загальна сума нарахованих збитків склала 13 млн. 597 тис. 034 грн., відшкодовано 113 тис. 462 грн.

За звітний період здійснені перевірки органів державної влади та місцевого самоврядування у частині додержання ними вимог природоохоронного законодавства з питань поводження з відходами, роботи постійно діючих комісій по безхазяйних відходах, робота щодо ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ та здійснення заходів по попередженню їх утворення. За виявлені порушення до адмінвідповідальності за ст.ст. 20,21 Закону України "Про відходи” за ст. 82 КУпАП притягнуто 25 голів органів місцевого самоврядування на загальну суму 4 тис. 088 грн. З метою усунення виявлених порушень надані обов'язкові до виконання приписи.

Перевірено 23 місця складування непридатних та заборонених до використання хімічних засобів захисту рослин (далі ХЗЗР) у тому числі 20місць ХЗЗР, які згідно інвентаризації ХЗЗР 2007 року знаходяться у незадовільному стані, власники яких не встановлено.

Основним порушенням при перевірці суб'єктів господарювання з питань поводження з небезпечними хімічними речовинами у звітному періоді, є відсутність дозволів на їх використання та зберігання. Так, за виявлені порушення до адміністративної відповідальності притягнуто 16 посадових осіб на суму 1 тис. 972 грн., винесено 22 рішення про тимчасову заборону (зупинення) діяльності.

 

 

Висновок.

Мета операції - запобігати знищенню ранньовесняних "червонокнижних" видів рослин, попереджати неконтрольоване їх зривання у місцях найбільших популяцій, незаконний продаж і т.д. До операції, крім екологічної інспекції, залучаються і представники органів внутрішніх справ, державної лісової охорони та громадські інспектори. Буде посилено і контроль у пунктах пропуску через державний кордон. Особливо охоронятимуться білоцвіт літній, шафран весняний, шафран Гейфелів, сон-трава біла, пролісок білосніжний, білоцвіт весняний.

Наразі Харківщина вкрита товстим шаром снігу, крізь який, звісно, первоцвітам не пробитися. Втім, на деяких базарах, зокрема й у Львові, вже торгують весняними квітами із Закарпаття. Продавці запевняють, що збирають їх не в лісі, а біля теплотрас, деякі кажуть, що вирощують ранні чічки у теплицях. Під час операції "Первоцвіт-2010" перевірятимуться і такі факти.

 

Список використаних джерел та літератури.

1. Закон України “Про охорону навколишнього природного середовища” /Відомості ВРУ, 1991, №41.

2. Положення про державну систему моніторингу довкілля. Затверджено постановою Кабінету міністрів України від 30 березня 1998 р. №391.

3. Білявський Г.О., Бутченко Л.І., Навроцький В.М. Основи екології: Теорія та практикум. Навчальний посібник. – К., Лібра, 2002. – 352 с.

4. Постанова Кабінету Міністрів України «Порядок встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору» від 1 березня 1999 р. №303 // Офіційний вісник України. – 1999. – №9. – С. 89–92.

5. Глушкова, В.Г. Экономика природопользования [Текст]: учебное пособие / В.Г. Глушкова, С.В. Макар. – М.: Гардарика, 2007. – 448 с.
20. Синяєва, Л.В. Екологічні проблеми України та шляхи їх вирішення [Текст] / Л.В. Синяєва, Р. І. Олексенко, І. М. Плаксіна // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2007. – №4. – C.12–15

6. Правдюк, Н.Л. Екологічний аудит як інструмент управління природокористуванням [Текст] / Н.Л. Правдюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. – 2007. – №4. – C.299–304

7. http://www.menr.gov.ua/

8. http://ecoinsp.kharkov.ua/pervocvit.html

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 364; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!