Екологічна політика Харківської області.



Вступ.

В період лютого – травня кожного року, відбувається масова несанкціонована торгівля рідкісними видами ранньовесняних, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України. Значна частина таких рослин вивозиться для продажу у великі міста України, а також за кордон.
    Основними місцями незаконної торгівлі таких рослин є ринки, підземні переходи стихійні ринки, транспортні розвязки, зупинки громадського транспорту, залізничні станції та місця скупчення людей.
    З метою попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з незаконним збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин, з 10 лютого по 20травня 2011 року, за ініціативи МВС України на всій території України, в тому числі і в Черкаській області проводиться профілактичні заходи під умовною назвою «Первоцвіт - 2011».

Операція «Первоцвіт» проводиться щороку з лютого по червень. Її мета – контроль за належним виконанням Законів України «Про рослинний світ» та «Про охорону навколишнього природного середовища», Положення про Червону книгу України.

Згідно з природоохоронним законодавством, кількість рослин, що охороняються в Україні, складає 86 видів. Їх збір, продаж або продаж їх частин заборонено.

З 12 лютого по 31 травня 2010 року Державною екологічною інспекцією в Харківській області проводилась робота по збереженню об’єктів рослинного світу, що перебувають під загрозою зникнення в природних умовах та недопущенню незаконної торгівлі ними.

 

 

Операція «первоцвіт» 2010.

Операція «Первоцвіт-2010» організована та проведена за участю органів ГУМВСУ в Харківській області, управління лісового та мисливського господарства, управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області, Українського товариства охорони природи, Куп’янської та Харківської митниць.

За вказаний період на адресу Інспекції надійшло 31 звернення громадян стосовно фактів реалізації на території м. Харкова рослин, занесених до Червоної книги України. Усі заяви були розглянуті своєчасно, а заявникам надані обґрунтовані відповіді.

Робота Інспекції була зосереджена в місцях реалізації рідкісних видів ранньоквітучих рослин та місцях можливого збору рослин первоцвітів Харківської області.

В ході операції «Первоцвіт-2010» було обстежено 28 місць реалізації рослин, що занесені до Червоної книги України. По виявленим випадкам порушення природоохоронного законодавства було складено 32 протоколи про адміністративні правопорушення, які, згідно з вимогами ст. 221 КУпАП, разом з адміністративними матеріалами передано на розгляд до відповідних територіальних судових органів для притягнення винних осіб до відповідальності та стягнення на корить держави нанесеної шкоди. Сума шкоди за вищезазначеними фактами склала 15240 грн.

Також в місцях торгівлі постійно проводилась роз’яснювальна робота з адміністрацією торгівельних майданчиків щодо недопущення порушень чинного природоохоронного законодавства в сфері збору та реалізації червонокнижних рослин.

    Довідка: на території Харківської області знаходяться рослини, занесені до Червоної книги України: цикламен Кузнєцова, підсніжник складчастий, тюльпан дібровний, черемша, півонія вузьколиста, рябчики малий, руський і шаховий, сон чорніючий, а також проліска сибірська, ряст Галлєра, конвалія травнева, які знаходяться під загрозою знищення.

Державна екологічна інспекція в Харківській області попереджає:

Рідкісні і такі, що перебувають під загрозою зникнення, види рослинного світу, охороняються ст.ст. 12 та 64 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст.ст. 30 та 31 Закону України «Про рослинний світ». Відповідальність за збір та реалізацію таких рослин передбачена ст.ст. 88¹ та 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Сума штрафу становить від одного до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Крім того, за кожну незаконно зібрану, знищену або пошкоджену рослину, занесену до Червоної книги України, нараховується заподіяна державі шкода в розмірі до 12 грн. за 1 екземпляр рослини.

 

Екологічна політика Харківської області.

    Екологічна політика в Україні направлена на забезпечення конституційного права громадян на безпечне навколишнє природне середовище. Для реалізації ефективної екологічної політики необхідно сформувати логічно вибудовану екологічну стратегію, що має на меті економічно й екологічно збалансований, тобто сталий розвиток, чіткі цільові показники і першочергові пріоритети, що випливають з реального поточного стану навколишнього середовища. Інтеграція екологічної політики в усі напрями діяльності має стати обов'язковою умовою переходу до екологічно збалансованого розвитку держави, коли розвиток країни та регіонів, структура економічного зростання, матеріального виробництва та споживання, а також інших видів діяльності суспільства функціонує в межах здатності природних екосистем відновлюватися, поглинати забруднення та підтримувати життєдіяльність теперішнього і майбутніх поколінь.

Для рішення наявних екологічних проблем та попередження виникнення нових в подальшому в області систематично провадяться заходи по охороні навколишнього природного середовища, збереженню екологічного благополуччя та підвищення рівня екологічної безпеки.

Основні природоохоронні заходи, що проводяться в області, спрямовані на додержання природоохоронного законодавства в галузі природокористування, забезпечення екологічної та санітарно–гігієнічної безпеки території регіону.

Одним з головних напрямків проведення екологічної політики в області є державний контроль за екологічно безпечним природокористуванням, який проводиться місцевими спеціально уповноваженими органами охорони навколишнього природного середовища.

Впровадження системи управління в галузі охорони довкілля є одним з основних напрямків роботи державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області.

Інформаційне забезпечення процедур державного контролю природокористування та контролю стану навколишнього природного середовища здійснюється системою державного екологічного моніторингу. Екологічний моніторинг проводиться в області суб'єктами моніторингу на підставі регіональних програм моніторингу за умови координуючої та інтегруючої ролі Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Харківській області.

До напрямів проведення державної екологічної політики відносяться питання формування регіональної частини загальнодержавної екологічної мережі, розвиток заповідної справи. Припинення втрат ландшафтного та біотичного біорізноманіття, зменшення забруднення, поліпшення екологічного стану водних об'єктів.

Важливим напрямком проведення державної екологічної політики в Харківській області є організація розробки та реалізації місцевих та регіональних екологічних програм, та організація участі в плануванні та виконанні державних програм, націлених на покращення екологічного стану території області.До робіт цього напрямку відноситься забезпечення економічного механізму природокористування з формування та виконання доходної частини Державного, обласного та районних бюджетів за рахунок надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища до фондів охорони навколишнього природного середовища, фінансування природоохоронних заходів з Державного та обласного фондів в масштабах області, справляння збору за землю та збору за спеціальне користування природними ресурсами.

Елементами екологічної політики є організація і координація наукових та проектно-технологічних розробок в галузі охорони навколишнього природного середовища, що проводяться за рахунок бюджетних коштів.

Важливою частиною ведення екологічної політики є проведення міжнародної діяльності за широким спектром питань спільного використання транскордонних поверхневих водних ресурсів, транскордонного забруднення.


        

 

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 391; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!