ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ.
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
«ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ»
ЕКОНОМІКО-ПРАВОВИЙ ФАКУЛЬТЕТ
м. Сімферополь
Кафедра теорії та історії
держави і права
ПЛАНИ
СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ
І МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО НИХ
З навчальної дисципліни
«АГРАРНЕ ПРАВО»
(для студентів денної форми навчання)
спеціальність – «Правознавство»
Сімферополь - 2012
Укладач:Бавбєкова Е.А., старший викладач
Плани семінарських занять «Аграрне право» для студентів денної форми навчання ЕПФ НУ «ОЮА» у м. Сімферополі за спеціальністю – «Правознавство»
Обговорені, ухвалені та затвердженні на засіданні кафедри теорії та історії держави і права та рекомендовані до застосування у навчальному процесі
Протокол № __ від «___» ____________2012 року
ВСТУП
Аграрне право України є обов'язковою нормативною юридичною дисципліною, що вивчається студентами усіх форм навчання. Цей навчальний курс введено з метою опанування студентами особливостей механізму правового регулювання сучасних аграрних відносин, стрімкий розвиток яких викликав значне розширення і ускладнення джерельної бази галузі агарного права.
Розвиток аграрного права як комплексної галузі права та навчальної дисципліни в юридичних вузах є актуальним не лише для підготовки висококваліфікованих фахівців юридичного профілю. Понад усе цього вимагає практика здійснення аграрної і земельної реформ, що потребує наявність спеціалістів, які знають аграрне законодавство. Належний рівень юридичної обізнаності спеціалістів передбачає глибокі знання Конституції України, аграрних законів (зокрема, законів України «Про сільськогосподарську кооперацію», «Про особисте селянське господарство», «Про фермерське господарство», «Про державне регулювання виробництва і реалізації цукру», «Про бджільництво», «Про пестициди і агрохімікати», «Про зерно та ринок зерна в Україні», «Про карантин рослин» та інших), указів Президента України, постанов Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства аграрної політики та продовольства України та інших центральних органів виконавчої влади, які спрямовані на регулювання аграрних правовідносини, та повсякденне дотримання норм законодавства в своїй практичній діяльності. Ці знання повинні забезпечувати виконання вимог законів в процесі господарської діяльності аграрних товаровиробників як у внутрішньогосподарчій сфері, так і в системі зовнішніх економічних ринкових правовідносин.
|
|
Навчальна дисципліна «Аграрне право» вивчається в процесі викладання курсу лекцій, проведення семінарських занять, консультацій, а також самостійної роботи студентів.
|
|
На семінарських заняттях передбачається: розвивати особистий інтерес студентів до поглиблення їх знань в предметі, що вивчається; сприяти формуванню незалежних думок студентів; орієнтувати студентів на придбання навиків самоорганізації; розвивати у студентів ініціативність; навчати студентів аналізувати і оцінювати свою і чужу роботу. Мета семінарських занять полягає у засвоєнні головних теоретичних положень і відпрацюванні навичок практичного застосування норм аграрного права та законодавства для вирішення питань, що виникають на практиці.
Студентам необхідно завчасно готуватися до кожного семінарського заняття і продемонструвати високий ступінь підготовленості з кожної темі. При підготовці до семінарських занять необхідно ознайомиться з питаннями теми заняття; прочитати відповідні відповіді в підручнику, конспекті лекцій; ознайомиться з нормативно-правовими матеріалами (при цьому слід відстежувати зміни, що вносяться до початкових редакцій нормативних актів, що вивчаються); вирішити завдання. До конспектування матеріалу слід приступати лише після загального ознайомлення з його змістом. При цьому необхідно пам'ятати головні вимоги до конспектування. Вони зводяться до того, що конспект - не самоціль, а результат глибокої самостійної роботи студента над твором, а конспектування є творчим процесом. За змістом і формою конспект повинен бути складений так, щоб допомагати засвоєнню головних положень праці в їх логічній послідовності, швидкому, глибокому запам'ятовуванню і відтворенню прочитаного.
|
|
Обов'язково необхідно письмово відповісти на контрольні запитання або виконати письмові завдання з самостійної роботи.
Допомогу студентам може надати вивчення рекомендованої спеціальної літератури, що приводиться до кожної теми семінарського заняття. В переліку цих джерел називаються деякі наукові статті вчених з окремих проблем аграрного права, вивчення яких сприятиме більш глибокому пізнанню пропонованих для самостійної роботи питань.
Студенту необхідно використовувати різні джерела пошуку літератури: не тільки каталоги бібліотеки Економіко-правового факультету Національного університету «Одеська юридична академія», а також провідних наукових бібліотек міста (ім. Франка, ім. Треньова).
Пропущені семінарські заняття або отримані незадовільні оцінки підлягають опрацьовуванню і індивідуальній доповіді викладачеві. Студенти, які не відпрацювали пропущені заняття або незадовільно оцінену підготовку завдань, не підлягають допуску до здачі екзамену по навчальній дисципліні.
ТЕМАТИКА СЕМІНАРСЬКИХ ЗАНЯТЬ.
Семінарське заняття № 1.
Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1064; Мы поможем в написании вашей работы! |

Мы поможем в написании ваших работ!