Ресурси розвитку активного туризму СШАНа території США зосереджено, за найскромнішими оцінками, близько трьох сотень першокласних гірських курортів, причому розкидані вони практично по всій території країни, від Нової Англії до Каліфорнії. Найстаріші гірськолижні центри розташовані в Аппалачах - кращими тут вважаються Кіллінгтон (Killington, майже 200 трас загальною протяжністю близько 40 км, з перепадом висот від 600 до 970 м, 32 підйомника, кілька спортивних парків) в 250 км від Бостона; Лейк-Плесід ( Lake Placid, в російській транскрипції - Лейк-Пласідо) в північно-східній частині національного парку Адірондак (30 трас загальною протяжністю близько 40 км, перепад висот - 980 м, 10 підйомників, сноуборд-парк, траса для бігових лиж, кілька спортивних споруд олімпійського рівня) в 70 км від аеропорту Олбані (штат Нью-Йорк) і Уайтфейс (Whiteface, 67 трас загальною протяжністю близько 19 км, перепад висот 1020 м, 11 підйомників) в 110 км від аеропорту Нью-Йорка, хоча по всій протяжності цієї гірської країни розкидано близько 50 цілком сучасних курортів, часто використовуваних влітку як гірничо-кліматичні. Лижний сезон тут триває зазвичай з жовтня-листопада по травень, а траси щодо пологи і широкі.

Гірськолижні курорти США:

Штат Каліфорнія

Скво-Веллі Розташований в 72 км від міжнародного аеропорту Рено-Тахо (Reno-Tahoe International Airport), на північному березі озера Тахо. Висота курорту - від 1860 до 3060 метрів, тут налічується 190 трас загальною протяжністю 165 км, причому до 25% з них підходять для початківців, до 45% - траси середнього рівня і до 30% - складні траси (курорт відомий здебільшого саме своїми недовгими, але досить крутими схилами). Є траса для нічного катання. Схили обслуговуються 33 підйомниками, причому єдиний скі-пас (Tahoe ski pass) дозволяє кататися на всій території навколо озера Тахо в межах Хевенлі (Heavenly), Сьєрра (Sierra), Кирквуда (Kirkwood, все на південному березі озера) і в Скво-Веллі , Нордстар (Northstar) і Елпайн (Alpine, все на північному). Крім кількох сотень магазинів, ресторанів, барів, клубів і казино, є кілька басейнів, льодовий стадіон, парк розваг, тюбінг, центр бігових лиж (близько 20 км трас), 3 сноуборд-парку і музей VIII Зимової олімпіади.

Хевенлі Розташований в 88 км від міжнародного аеропорту Ріно-Тахо) є центром курортів південного берега Тахо (всього їх тут близько півтора десятків). Тут 91 гірськолижна траса (20% "зелених", 45% - "синіх" і 35% "чорних"), 30 підйомників (причому 15 з них ведуть з території штату Каліфорнія і ще 15% - з Невади), близько сотні готелів і пансіонів, 4 лижні бази, безліч спортивних споруд і торгових точок. Лижний сезон триває з другої половини листопада по кінець квітня.

Гірськолижні курорти США: штат Колорадо

Скелясті гори - справжня Мекка для шанувальників активного відпочинку. Прекрасні умови для відпочинку в горах і безліч першокласних курортів, орієнтованих як на гірськолижний відпочинок, так і на сноубординг, рівнинні лижі і альпінізм залучають у цей район більше 8 млн туристів щорічно. Найбільшою кількістю різних гірських курортів своєму розпорядженні, як неважко здогадатися, штат Колорадо, на території якого розташовано близько 70 гірських центрів, у тому числі кілька величезних курортних зон, які об'єднують кілька гір і долин.

Бівер-Крік Невеликий гірське містечко. Лежить в 201 км від міжнародного аеропорту Денвера і в 40 км від аеропорту міста Ігл. Це один з найвідоміших екстремальних курортів США, що вважається до того ж і володарем одного з найвищих рівнів сервісу в країні. Тут розташовано 148 трас з перепадом висот до 1233 метрів і загальною довжиною близько 200 км, з яких на легкі припадає 19%, середні - 43% і складні - 38% (у тому числі одна з найскладніших трас світу - Бердс-оф-Прей- Дескент (Birds of Prey Descent), які обслуговуються 17 підйомниками (за єдиним скі-пас можна кататися і в сусідніх зонах Вейл, Кістоун, Брекенрідж і арапахо-Басін). Також є 3 сноуборд-парку, халф-пайп, кілька інших спортивних комплексів і 40 км трас для бігових лиж. Лижний сезон триває з кінця листопада по середину квітня.

Вейл Один з найпопулярніших гірських курортів США, що входить в п'ятірку кращих гірськолижних курортів планети - розташований в 200 км на захід від Денвера, на висотах від 2255 до 3962 метрів над рівнем моря. Це володар багатьох титулів - найбільша за площею зона катання в світі (всього тут близько 601 спусків на площі близько 53 кв. Км, в самому Вейл - 193 траси на площі 22 кв. Км), найвищий гірськолижний курорт Америки (3963 м, зони катання - 3527 м, перепад висот - 1052 м), найдовша траса Скелястих гір (Ріва - 6,4 км), тут самий сухий сніг, найбільше сонячних днів у році (близько 300) і самий товстий сніговий покрив (до 8 , 8 м), а також найдовший лижний сезон на території США (середина листопада - кінець квітня) і т. д.

Основні зони катання Вейл простягнулися по двох схилах гірського хребта - Вейл-Фронт-Сайд (Vail Front Side), Бек-Боулз (Back Bowls) і Блю-Скай-Басин (Blue Sky Basin) обслуговуються 32 підйомниками. У середньому тут 18% трас для початківців (всі - в Вейл-Фронт-Сайд), 29% трас для досвідчених лижників (29% в Вейл-Фронт-Сайд, 13% - у Бек-Боулз і 47% - в Блю-Скай -Басін) і 53% трас вищих рівнів складності. Також є 4 сноуборд-парку, 1 суперпайп, близько 20 км трас для бігових лиж, басейн, каток, бобслейна траса довжиною 884 метри та безліч ресторанів, кафе, художніх галерей та інших об'єктів інфраструктури.

  • Стівенс-Пасс, Крістал, Мішн-Рідж, Сноколмі, Уайт-пас - штат Вашингтон
  • Дір-Веллі, Каньонс, Парк-Сіті, Сноубасін, Альта, Сноуберд, Брайтон і Солітьюд - штат Юта

 

Американські гірськолижні курорти відомі, перш за все, курортами, які розташовані в штаті Колорадо, наприклад, високогірне Брекенрідж, сучасний Бівер Крик, розкішний Вейл, знаменитий можливістю нічного катання курорт Кі Стоун і модний завдяки частим візитам голлівудських зірок Аспен. Але не варто також забувати і про курорт на озері Тахо, розташованому на кордоні між штатами Невада і Каліфорнія.
Практично всі курорти, розташовані в штаті Колорадо, були спроектовані для комфортного катання, як на гірських лижах, так і на сноубордах. Пропускна здатність тутешніх підйомників, здебільшого крісельних, настільки велика, що дозволяє відпочиваючим кататися, що не стоячи в чергах. Завдяки кліматичним умовам штату, сніг в Колорадо сухий і «нелипкий». Саме на такому снігу воліють кататися професійні спортсмени. А унікальне географічне положення на великій висоті по відношенню до рівня моря, дозволяє кататися безпосередньо на схилах гір і самостійно прокладати собі трасу на свій смак.
Практично на всіх курортах можна знайти траси будь-якої складності, від найпростіших до експертного рівня. Особливо можна виділити Вейл, який по праву вважається королем гірськолижних трас. Мандрівники, які віддають перевагу домашній затишок, можуть сміливо вирушати в Брекенрідж, в якому знайти затишний кондомініум або таунхоум з повноцінними кухнями і всіма умовами для проживання сімей або компаній друзів не проблема. Розкішний Бівер Крик, що виріс на схилах гір за останні три десятки років, вразить своїм виглядом навіть найвибагливішого туриста. Чого тільки варті чудові траси всіх рівнів, безліч бутіків і магазинчиків, що підігрівається асфальт для прогулянок і маса розваг для дітей.
Можливість придбання абонемента, що дозволяє кататися в Бівер Крік, Брекенрідж і Вейл, дозволить Вам покататися на трасах кожного з цих регіонів США. Пересуватися між курортними містами найзручніше на орендованому автомобілі, а в межах одного курорту можна користуватися послугами великої кількості безкоштовних автобусів, що курсують практично між всіма важливими об'єктами кожного містечка строго за розкладом.

Брекенрідж

Брекенрідж Один з найбільш універсальних гірськолижних курортів США і популярний центр нічного життя - знаходиться в 150 км від аеропорту Денвера. Тут налічується 152 траси (15% "зелених", 33% - "синіх" і 52% - "червоних" і "чорних") загальною протяжністю понад 180 км (найдовша - 5,6 км) з перепадом висот до 1043 метрів. Працює 29 підйомників (4 з яких високошвидкісні), 5 террайн-парків з 4 халф-пайп (в тому числі Фрівей-Террайн-Парк з суперпайп висотою стінки під 6 м), гірськолижна школа і навіть мінеральне джерело, а лижний сезон триває з листопада по квітень.

Брекенрідж (Breckenridge) можна по праву назвати ідеальним містом для туризму в США. Він поєднує в собі історію Дикого Заходу і захоплюючі гірськолижні траси на схилах Скелястих гір. На горі Брекенрідж знайдеться місце лижникам з самим різним рівнем підготовки, а саме місто, вулиці якого наповнені історією американського Заходу, порадує своїх гостей витонченої і незвичайною архітектурою. Починаючи з одна тисяча дев'ятсот шістдесят першого року,, гостинність городян і його викторианское чарівність часто перетворюють гостей міста в його постійних мешканців.

 

У Брекенрідж Ви можете не тільки покататися по розсипаним сніжної пудрою трасах-щілинах, а й неспішно походити на лижах вздовж трас або спробувати сноубординг. Беручи до уваги два сучасних високошвидкісних крісельних підйомника на шість пасажирів і бездоганно доглянуті траси, неважко здогадатися, чому саме цей американський курорт став одним з центрів гірськолижних розваг не тільки штату, а й країни.

 

Гірськолижний курорт Аспен

Аспен Старий шахтарське містечко. Лежить на висоті близько 2400 метрів над рівнем моря, в 354 км на захід від Денвера. Чотири долини - Аспен-Маунтін (Aspen Mountain), Аспен-Хайлендс (Aspen Highlands), Баттермілк (Buttermilk) і Сноумасс (Snowmass) утворюють великий гірськолижний регіон, що складається в загальній складності з 330 трас довжиною близько 482 км з перепадом висот близько 1342 метри . Близько третини трас - легкі ("зелені"), трохи більше середніх по складності ("синіх") і близько 25% - складні ("червоні" і "чорні"), при цьому середніх по складності трас більше в Аспен-Хайлендс і Сноумасс , а складних - в Аспен-Маунтін (в останньому "зелених" трас практично немає). Близько 40 підйомників пов'язують траси в єдину мережу, що укупі з кількома фан-парками, лижними школами, спеціальними зонами для сноуборду, катання по цілині і трасами для рівнинних лиж утворює величезний курортний район, вже багато років займає перше місце за різноманітністю видів зимового відпочинку в США. Стійкий сніговий покрив лежить тут з кінця листопада - початку грудня по квітень.

Аспен (Aspen) є одним з найбільш знаменитих американських гірськолижних курортів і знаходиться в штаті Колорадо, за триста п'ятдесят чотири кілометри від Денвера. До його складу входять чотири гірськолижні курорти: Аспен Хайлендс, Аспен Маунтін, Сноумасс і Баттермілк.
Марун Беллс і схожий на піраміду Пірамід Пік, висота яких перевищує дві тисячі двісті метрів, вважаються найвищими в цьому районі. За атмосфері курорти дуже нагадують традиційні американські вестерни. Фешенебельність і елітарність, але в той же час доступність, демократичність і чудові траси, покриті сухим пухнастим снігом, залучають в Аспен професіоналів і любителів гірських лиж і сноуборду з усього світу.

 

Аспен - це невелике курортне місто з архітектурою в вікторіанському стилі і прямокутним плануванням вулиць. Його історія починається в одна тисяча вісімсот сімдесят дев'ятого року, після того, як в тутешніх горах були знайдені родовища срібла і Аспен закріпився на першому місці в країні за його видобутку. Але в кінці дев'ятнадцятого століття рудники були виснажені, більшість шахт закрито, і місто поступово почав занепадати. В даний час Аспен по праву вважається одним з найкращих гірськолижних курортів США і славиться своїми складними трасами. Це місце давно перетворилося на фешенебельний курорт. Багато знаменитостей і голлівудських зірок люблять тут відпочивати. Інфраструктура Аспена давно займає місце серед кращих в світі і має в своєму розпорядженні великою різноманітністю розміщень - від розкішних приватних клубів до готелів категорії «В & В»

Лейк-Плесіді
Гірськолижний курорт Лейк-Плесіді (Lake Placid) займає досить невелику площу і не так добре відомий за кордоном, як багато «імениті» американські курорти. Зате його «родовід» дійсно бездоганна. По-перше, у цього курорту є чудова гора для катання - Уайтфейс, яка славиться тим, що має найзначніші перепади висот на схід від Скелястих гір. По-друге, тут двічі проходили зимові Олімпійські ігри. Тому привабливого міського центру Ви можете розраховувати і на всю необхідну гідну інфраструктуру.
Таким чином, відвідавши Лейк-Плесіді, можна не тільки насолодитися катанням на гірських лижах, але і спуститися по знаменитої олімпійської санно-бобслейній трасі, яка знаходиться всього в одинадцяти кілометрах від міста. По дорозі до неї можна зробити зупинку біля олімпійського трампліну. У самому місті також є, на що подивитися. Наприклад, можна покататися на ковзанах на льодовій арені, під дахом якої в одна тисяча дев'ятсот вісімдесятого Ерік Хайден отримав п'ять золотих медалей, і американська хокейна збірна також відсвяткувала свою перемогу. Також в Лейк-Плесіді можна пройтися по залах Олімпійського музею і заглянути в симпатичні кав'ярні, бари та магазинчики, які тягнуться вздовж центральних вулиць.

 

У шістнадцяти кілометрах від міста над озерами і лісами гори Адірондак можна помилуватися Уайтфейсом, висота якого майже досягає позначки в півтори тисячі метрів. Тут же можна покататися по олімпійській трасі швидкісного спуску або здійснити перехід поза доглянутих трас прямо по порослим деревами крутих схилах Слайдса.
Велика кількість трас для новачків і просто більш простих маршрутів можна знайти на менш високому Літтл-Уайтфейсе. Принадність тутешніх трас, наприклад, «Excelsior» або «Northway», полягає в тому, що вони спочатку нахилені досить круто, але в нижній половині схилу переконливо змінюють кут і стають більш пологими.
Одним з головних переваг курорту вважається можливість штучного засніження дев'яноста семи відсотків схилів Уайтфейса. З огляду на ту кількість відпочиваючих, які катаються на схилах щодня, а також дуже морозну погоду в деякі дні, в іншому випадку ці траси швидко б покривалися справжнім крижаним панциром. При зустрічі таких ділянок під час катання, постарайтеся триматися ближче до снігових узліссях - у них завжди як мінімум по щиколотку м'якого і пухнастого снігу.
Трохи нижче по схилах можна знайти цілі зони катання для новачків. Їх легко впізнати за трисмуговим трасах, де можна відпрацювати всі необхідні навички, щоб перебратися на більш складні траси Літтл-Уайтфейса, а потім, можливо, і його старшого, вищого брата.
Також Лейк-Плесіді може запропонувати своїм гостям прогулянки на снігоступах, катання на санях, ковзанах і сноуборді. Найпрекраснішим часом для приїзду сюди вважається весна, але погожі дні нерідкі і в інші пори року. Взимку Лейк-Плесіді може зустріти гостей пронизливим крижаним вітром.
Відносно місцевого дозвілля, то його різноманіття також вражає. Тут можна відвідати як недорогі бари і дискотеки, так і шикарний «Mirror Lake lnn» або розкішний «Lake Placid Lodge».

Сонячна долина (Sun Valley)
Сонячна долина (Sun Valley) - це назва курорту в американському штаті Айдахо, який приваблює любителів гірських лиж, ігри в теніс і просто бажаючих прогулятися по красивих місцях. Він знаходиться в південно-східній частині штату.
Це місце відоме тим, що саме тут в одна тисяча дев'ятсот тридцять шостому році вперше в світі для лижників був встановлений крісельний підйомник. Він прийшов на заміну куди більш примітивним бугельних підйомників, які широко використовувалися в той час. В основі конструкції першого подібного підйомника лежав механізм, яким користувалися для навантаження фруктів на торгові судна.

 

Для зручності відпочиваючих спеціально до курорту була прокладена залізнична гілка. Щоб розрекламувати новий курорт, Вільям Гарріман дуже часто запрошував сюди знаменитостей, серед яких були Мерілін Монро, Еррол Флінн і Кларк Гейбл. Але справжню славу «Сонячна долина» знайшла лише в сорок першому році минулого століття, після виходу на екрани знаменитого голлівудського фільму «Серенади сонячної долини».
Частим гостем на цьому курорті був Ернест Хемінгуей, чиї останні роки пройшли в прилеглому Кетчумі. Його поховали тут же, на місцевому міському кладовищі.
З моменту відкриття курорт постійно вдосконалюється і розвивається. У наш час «Сонячна долина» - один з найсучасніших і популярних курортів Сполучених Штатів.

Пляжно-купальний туризм:

Лонг-Біч

Лонг Біч - найбільший туристський центр, який володів прекрасними готелями, пляжами, кліматом, місцевими історичними визначними пам'ятками, виставками. Знаменитий вуличними поглядами й міськими святами (близько 70 на рік), такі як Лонг Біч Гранд При, Лонг Біч Марафон. У місті безліч музеїв, торгових центрів, ресторанів.

Лонг Біч - бажане місце на відпочинок і лікування, зручне місце проживання. На площі 50 квадратних миль є всі, що робить місто затишним, комфортабельним, чудовим до роботи, життя, спорту. Місцевий театр, симфонічний оркестр, балет, грант опера є центром культурному житті міста.

Маямі іМайами-бич

Формально це дві різні міста, але поняття Grand Miami включає у собі величезну територію з кількох міст і військових містечок.

Широка смуга піщаних пляжів покрита дрібним сірим піском з вкрапленнями перемелених черепашок і коралів. Берег океану положистий, але можуть попадатися раптові ями і хвилі бувають дуже високими. На пляжі є душ із прісною водою, туалети і пересувні кафе.

М'який і теплий океанічний клімат, морські купання протягом цілого року, середньорічна температура 25 градусів, 25 миль розкішних піщаних пляжів, пишнасубтропическая рослинність зробили південну Флориду найкращим зимовим курортом країни, улюбленим місцем туризму. Тут розташовані прекрасні фешенебельні готелі, басейни, човнові станції, безліч ресторанів і місць розваг, обслуговуючих потік туристів, які прибувають сюди з усіх куточків світла. У Майямі можна знайти масу екзотичних розваг - екскурсії на крокодилячу ферму, в дельфінарій, парк екзотичних папуг, морської акваріум, парк мавп, найбільший тропічний сад і в Америці (38 гектарів) -Фейачайлд ТропікалГарден, риболовлю в океані тощо.

>Майами-Бич

Найстрашніше пляжне і відоме місце - вузькаполоса-остров довжиною кілька десятків кілометрів.Коллинс авеню (>Collinsavenue) проходить крізь усе курорт і ним розташовані найдорожчі і розкішні готелі (нанечетной боці, яка ближчі один до березі). МіжКоллинс авеню і морем є лише невеликі парки - старанно охоронювані піщані дюни із густою рослинністю, пальмами, які галасують птахами.

Найголовніше зручністьМайами-бич у тому, що за ним зручно гуляти пішки - відстані між цікавими місцями у південній частині досить невеликі. Якщо ж піти гуляти по піщаному пляжу в північну частина, то між 21 і 64 вулицями, вздовж океану з'явиться гарний дерев'янийнастил-променад.

Джерело: складено автором за даними [1,3]

 

До пляжним-купальним курортів відносяться:

· ряд Гавайських островів (Острів Оаху, Острів Мауї, Острів Кауаї, Острів Гаваї)

· Маямі-Біч, Палм-Біч, Тампа, Дейтона-Біч (штат Флорида)

· Санта-Барбара, Палм-Спрінгс, Лонг-Біч, Сан-Дієго (штат Каліфорнія)

· А також: Нью-Порт, Атлантік-Сіті, Галвестон, Тусон.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 465; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ