Корпоративні зміни (рольова гра)Уявіть, що ви - новий директор Harpeth Garden, некомерційного будинку для людей похилого віку, що входить до складу Медичного центру Франкліна. Ваше завдання розраховано на обслуговування 1956 пацієнтів. В обов'язки персоналу входить догляд за старими людьми (гігієна, харчування, денний дозвілля). Деякі пацієнти можуть самостійно їсти, одягатися, пересуватися; інші не здатні робити це без сторонньої допомоги. У денний час за престарілими доглядає старша доглядальниця разом з чотирма сертифікованими медсестрами, які їй підпорядковуються. В нічний час і по вихідних працюють три медсестри і одна доглядальниця.

У вашому штаті є й інший персонал: керівники адміністративного відділу, бухгалтерії та їдальні. Раз на тиждень відвідує пацієнтів доктор, що стежить за їх здоров'ям. Усього в штаті значиться 26 співробітників, що працюють на умовах повної і неповної зайнятості.

Під час проходження інтерв'ю при влаштуванні на роботу ви дізналися, що ваш попередник проводив жорстку авторитарну політику Він вважав, що кращий спосіб забезпечувати якісний сервіс - неухильно дотримуватися всі правила і процедури. Колишній директор брав самостійні рішення по догляду за біль ми, хоча не мав медичної освіти. У Harpeth Gardens висока плинність робочих кадрів, і на даний момент організація має брак фахівців на тов; вам потрібно знайти і навчити їх. Саме тому в Haipeth Gardens пустує кілька місць для пацієнтів. Аналогічна картина спостерігається і в інших будинках для людей похилого віку в тому ж районі.

Представники різних відділів організації майже не взаємодіють між собою. Адміністративні працівники формально ставляться до своїх обов'язків. Загалом Harpeth Gardens справляє враження нудного і досить похмурого ме ста для роботи. Співробітники не виявляють ніякого співчуття до пацієнтів, здається ся, забувши, що працюють-то вони в медичній установі. Ви переконані в необхідності змінити стратегію і корпоративну культуру надати співробітникам більше владних повноважень, поліпшити моральний клімат у колективі, скоротити плинність робочих кадрів і заповнити порожні місця клієнтами. Ви знайомі з концепцією організації, що навчається і хочете реалізувати її на практиці. Ви вирішуєте розпочати з розширення владних повноважень співробітників і налагодження особистих зв'язків. Якщо вам вдасться виконати задумане, ви продовжите подальші зміни.

Протягом першого тижня роботи на посаді директора ви познайомилися з усіма співробітниками і переконалися, що ваш попередник дійсно використовував відсталих методи керівництва. Ви маєте намір провести загальні збори колективу в наступну п'ятницю.

У цій вправі перед вами ставиться завдання: вирішити, як ви будете здійснювати бажані зміни і що скажете співробітникам на майбутні збори. Обміркуйте, як ви будете проходити три перші стадії 8-етапної моделі змін. Дайте відповіді на наступні запитання.

1. Як ви будете переконувати співробітників в необхідності змін?

_______________________________________________________________

2. Як ви будете формувати підтримуючу вас коаліцію? Хто в неї увійде?

_______________________________________________________________

3. Як ви уявляєте собі образ майбутнього організації?

_______________________________________________________________

Ваша наступна завдання полягає у підготовці промови. Ви повинні розповісти співробітникам про картину майбутнього і про майбутні зміни. У своїй промові поясніть, який вам бачиться Harpeth Gardens і чому, на ваш погляд, необхідні зміни в її роботі. Точно вкажіть, в чому полягатимуть ці зміни і чому співробітники погодяться з вашими ідеями і будуть втілювати їх у життя. Коротко викладіть основні тези вашої промови: ________________________________________________________________________________________________________________________________________

На заняттях. Викладач може розділити учнів на кілька міні-груп, щоб обговорити відповіді на запитання 1-3 і виділити ключові положення в зверненої до співробітників мови. Після цього студенти визначають, що саме має говорити директор. Викладач може запропонувати декільком добровольцям вимовити цю промову перед усією групою. У ній повинно розповідатиметься про первинні зміни в Harpeth Gardens і про перетворення її в організації, що навчається. Рекомендовані питання до студентів:

1. Чи здатна ця мова надихнути співробітників на проведення змін?

2. Доводить чи йдеться необхідність змін?

3. Чи дозволяє мова встановити особисті контакти із співробітниками?

4. Чи враховуються у промові реалії Harpeth Gardens?

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 181; ЗАКАЗАТЬ РАБОТУ