Ресурси подієвого і розважального туризму



Свята в Туреччині

У Туреччині на державному рівні відзначаються вісім свят, вони були встановлені Актом № 2429 від 19 березня 1981 року. Крім того, широко відзначаються общемусульманские дати і численні народні святкування. Крім Курбан-байраму і Рамазана в Туреччині також відзначаються і інші мусульманські свята. Серед них Новий рік за Хіджрою, День Ашура, Маулід ан-Набі, Ніч відпущення гріхів, Ніч дарування Корану і т. д. Практично в кожному турецькому поселенні проводяться свої розважальні заходи. Крім того, власні свята мають і релігійні меншини Туреччини. До найбільш значних народним святкуванням відносяться Навруз (свято весни), Фестиваль Мевляни в Коньї (пам’яті великого філософа і поета Румі на прізвисько Мевляна «повелитель»), Фестивалі винограду і «Месир Маджуну» в Манисе (давнє свято збору винограду), Фестиваль моркви і гювеча в Бейпазари (римі.) (конкурси на найсмачнішу страву), Хедерлез та інші.

Як і в інших ісламських країнах, найважливішим релігійним святом країни є Рамадан (турки вимовляють його ім’я, як Рамазан). В період священного місяця мусульмани протягом дня утримуються від прийому їжі, тютюну і сексуальних відносин. Період Рамазана не є вихідним, життя триває у своєму нормальному руслі, проте більшість ресторанів та інших розважальних закладів закриті весь світловий день. В останній день Рамадану (Arife) є традиція відвідувати кладовища та свідчити свою шану предкам; багато провінційні закладу в цей період закриті, в тому числі і ввечері. Зате закінчення священного місяця – свято Рамазан-Байрам (Ramazan Bayram) або Шекер-Байрам (Seker Bayram, «Солодкий свято») – відзначають гучно і яскраво, супроводжуючи його численними церемоніями, масовими молитвами в мечетях, культурними заходами, вуличними виставами, виготовленням величезної кількості всіляких солодощів і спеціальних святкових страв, візитами в гості і раздариванием подарунків.

Відразу за святом разговления починається чотириденний Курбан-Байрам (Kurban Bayram), або риміщ-Адха, - мусульманське свято закінчення хаджу і жертвопринесення, в ході якого ріжуть жертовних овець, а їх роздають м’ясо бідним, сусідам і друзям. Різноманітні святкові події у цей період буквально йдуть низкою, банки, музеї та урядові установи закриті, транспорт майже весь або стоїть, або замовлений для різних заходів, тому подорож по країні стає майже неможливим. Втім, ресторани, магазини і лавки відкриті, тому мало хто відчуває від цього незручності.

Культурні фестивалі , концерти

У середині квітня в Стамбулі традиційно проходить Стамбульський міжнародний кинофестивалеь. За ним слідує Міжнародний фестиваль театру (травень) і Міжнародний фестиваль музики (червень-липень). Також в місті проходить знаменитий двотижневий Стамбульський джаз-фестиваль (липень) і настільки ж популярна Міжнародна бієнале (раз у два роки, вересень-листопад), в якості виставкових майданчиків для якої використовуються кращі зразки архітектури та історичних пам’яток міста – палаци, церкви, мечеті і навіть аеропорт і вокзали.

Туристам може бути цікавий травневий фестиваль, приурочений до святкування дати захоплення Стамбула османами (29 травня 1453 р.), з його концертами військових оркестрів, костюмованими процесіями і феєрверком. Відразу після нього проводиться Міжнародний фестиваль театрів маріонеток – турецький театр тіней, або «карагз», є одним з найважливіших елементів народної культури. У червневому Міжнародному фестивалі Босфору беруть участь десятки музичних і танцювальних вистав. У липні-серпні проводяться нічні літні концерти у фортеці Румелі-Хисар, діапазон представлених колективів дуже широкий – від оперних труп до рок-груп. Популярністю користується фестиваль електронної музики Pepsi Electronic Fesr, проводиться у вересні в Белградському лісі на північний захід від міста. Тижнева Стамбульська ярмарок мистецтв (вересень) – це численні виставки-продажу турецьких та іноземних художників у приблизно п’ятдесяти галереях міста. Хорошу музику можна послухати на двотижневому міжнародному джаз-фестивалі Акбанк (жовтень) і дводенному нічному фестивалі блюзу Efes Pilsen Blues (проходить раз на два роки на кращих майданчиках міста та околиць). Практично цілорічним є фестиваль мистецтв Япі-Креді, в якому представлені всі напрямки в музиці.

В Анкарі у квітні-травні проводиться Міжнародний музичний фестиваль, під час якого організовується колосальна «музична тусовка» під егідою асоціації Polyphonic Choruses. Серпень – місяць Міжнародного фестивалю жіночого кіно «Літаюча мітла».

Ізмірський міжнародний фестиваль проходить в червні-липні і включає в свої рамки безліч цікавих подій, у тому числі оперні вистави в театрі Ефеса і замку Аспендос, Фестиваль балету (зазвичай 10 подань з середини червня до початку липня) та інші події.

Також заслуговують уваги Фестиваль Ефеса (друга або третя тиждень травня), Міжнародний музичний фестиваль Анатолії (травень) – одна з кращих майданчиків для країни виступи симфонічних оркестрів, Музичний фестиваль Памуккале (кінець червня), Фестиваль Бурси (три тижні в липні), Бодрумский фестиваль (початок вересня) і популярний кінофестиваль «Атлын-Портакал» («Золотий апельсин», кінець вересня – початок жовтня) в Антальї.

У Туреччині величезну кількість різноманітних концертів, які привертають увагу як гостей, так і місцевих жителів. У таких великих містах, як Стамбул, Ізмір, Анкара завжди можна відвідати концерти за участю місцевих артистів та зірок міжнародної величини. Щорічно в Стамбулі проводяться Фестивалі Джазових концертів. Найчастіше на них важко дістати квитки, так як їх відвідують тисячі, і квитки на них швидко розпродаються.

Народні фестивалі

З місцевих фестивалів заслуговують уваги верблюжі бої в Сельчуке (середина січня) і численні місцеві аналоги по всій області Айдин (грудень-січень) та в Кумлудже (кінець січня). Також цікаві традиційні змагання з народної боротьби «гюреш» (YaglI Gures) близько Едірне (початок або середина червня), бій биків в рамках фестивалю Кафкасор в Артвине (кінець червня), Фестиваль лучників у Ризі (вересень) і Хетський фестиваль в Коруме (серпень).

Дуже популярні фестиваль народних традицій Месир в Манисе (квітень), культурний фестиваль Юнус-Емре (Ескішехір, травень), Міжнародний фестиваль яхтингу в Мармарисі (червень), культурний фестиваль Ататюрка (Амасья, червень), Фестиваль музики і моря в Чесмі (червень-липень), фестиваль Ходжі Насреддіна в Акшехире (липень), Троянський фестиваль у Чанаккале (вересень), а також Кемерський карнавал (вересень-жовтень).

Однак одним з найяскравіших і незвичайних свят країни є фестиваль Мевлана, або Мевляна (Фестиваль дервішів) в Коньї (10-17 грудня), по популярності з яким можуть зрівнятися хіба що стародавні фестивалі релігійних братств у Хаджибекташе (ри Невшехір, Каппадокія, друга половина серпня) та свято на честь Абдал Муси в Текке (Анталья, початок червня).

Народні танцювальні фестивалі Туреччини можна сміливо вважати однією з найдавніших і найбільш добре збережених традицій такого роду в регіоні. Вони зазвичай залучають кращі професійні та аматорські групи країни, що виконують величезну кількість різних турецьких танців, причому обов’язково – в традиційних костюмах і під акомпанемент народних інструментів. Кращими подіями такого роду вважаються народні свята в Силифке (травень), Фоче (Ізмір, червень) і Самсун (липень), хоча настільки ж гарні Циганський фестиваль музики і танцю у Фракії (кінець весни – початок літа), Весняний фестиваль Едірне й фестиваль Такава в мулі Киркларелі (обидва також припадають на початок літа).

Вважається, що численні сільськогосподарські фестивалі і ярмарки Туреччини цікаві тільки самим місцевим жителям, що мало відповідає дійсності. Ці свята грали і грають важливу роль в турецькій сільського життя, а тому завжди вважалися своєрідними народними виставками, на які привозилися і кращі товари, і кращі костюми і, відповідно, проходили всілякі «культурні змагання» між жителями сусідніх областей. У підсумку вони і в наші дні залишилися не тільки святами родючості, але і своєрідним сховищем народних традицій. В рамках Фестивалю кавуна в Діярбакирі (середина – кінець вересня), наприклад, можна не тільки побачити змагання за титул самого великого плоду області, але і гостей з усіх навколишніх країн – Сирії, Ірану та Іраку, які привносять в свято свій колорит. Фестиваль винограду в Ургюпе (Невшехір, середина вересня) і вважається найкращою виставкою предметів декоративно-прикладних промислів у Каппадокії (у його рамках проходить, наприклад, найбільший в країні фестиваль глиняного посуду в Аваносе), і головним виноробним святом країни. А що проходить в рамках одного з таких фестивалів конкурс Менгенс-Чіфс в Болу (серпень) є змаганням найкращих кухарів країни. А фестиваль полуниці в причорноморському містечку Бартын (червень), Виставка вина в Юргупе (липень і жовтень), Фестиваль троянд і килимів в Ыспарте (серпень), Фестиваль чаю в Ризі (червень) та свято «Золота фісташка» в Газіантеп (грудень) вважаються одними з кращих виставок такого роду в світі.

Спортивні події

Легка атлетика: Легка атлетика була введена в Анатолію в кінці 19 століття, на сьогоднішній день підготовлено багато спортсменів, які досягли великих успіхів у спорті. Багато спортсменів, які представляли нашу країну з різних міжнародних організацій, що будуть представляти країну на Олімпіаді в Стамбулі у 2020 році.

Починаючи з 1990 року, турецькі легкоатлети для участі в змаганнях, день за днем досягали нових результатів, як Суреййа Айхан з бігу вийшов у півфінал на Олімпійських іграх в Сіднеї, а потім став чемпіоном Європи. Эльван Абейлегессе поставив світовий рекорд з бігу на 5000 метрів. В кінці 2009 року Султан Хайдар, завоював золоту медаль на європейському чемпіонаті з кросу.

Футбол є одним з найбільш цікавих і часто обговорюваних видів спорту, які привертають увагу аудиторії Туреччини. З кожним роком стадіони, спортивні споруди і клуби вдосконалюються з допомогою нових технологій, міжнародні арени беруть найпопулярніших спортсменів не тільки Туреччини, але й з усього світу.

Треба відзначити такі досягнення і успіхи, як участь на Кубку світу та Чемпіонаті Європи «Національної команди», успіхи клубів на Кубку УЄФА і Суперкубок УЄФА, як Лізі чемпіонів і Лізі Європи.

В Туреччині Баскетбол є одним з найулюбленіших видів спорту молоді. День за днем баскетбол розвивається в Туреччині, і досягає великих успіхів на міжнародній арені і гостинно вітають всесвітньо відомих спортсменів. Багато різних баскетбольних ліг в Туреччині, які продовжують залишатися одними з провідних команд в баскетболі.
Національна чоловіча збірна Туреччини з баскетболу «12 Гігантських Чоловіків» Національна жіноча збірна Туреччини з баскетболу команда «Феї баскетбольної сітки» на Середземноморських іграх, Евробаскетболе, Чемпіонаті Світу та Чемпіонаті Європи добилися великих успіхів і з кожним разом намагалися отримати набагато більше перемог.
Провідними досягненнями у спорті Туреччині є такі професійні клубні команди, як «Бешикташ», «Фенербахче» і «Галатасарай». Колись Національна чоловіча збірна Бешикташ з баскетболу здобула кубок ФІБА Єврочелендж (FIBA Euro Challenge), УЛЄБ (ULEB) і Когач (Koraç); команда «Фенербахче» на Євролізі «Turkish Airlines», Єврокубок Челендж, Сапорта (Saporta) і кубок Корач; команда Галатасарай завоювала Єврокубок ELB і кубок Євроліги.

Туреччина – країна молода, частка молоді (осіб у віці до 35 років) у загальній масі населення держави складає близько 65%. Це є однією з причин того, що спортивні заходи тут користуються великою популярністю і проводяться на міжнаціональному рівні.

Найбільш масовими і видовищними спортивними заходами в країні є знамениті Стамбульські марафони і запливи. Не менше уваги приділяється й велосипедного спорту. Основною подією для прихильників цього виду спорту є Президентський велосипедний тур, щорічно проводиться в кінці квітня – початку травня. За час марафону велосипедисти долають відстань більше, ніж в 1200 км, слідуючи з Аланії в Стамбул. Професійний рівень спортсменів, які беруть участь у змаганні, дуже високий. В останньому Президентському велосипедному турі, що відбувся в період з 27 квітня по 4 травня 2014 року, брало участь 168 спортсменів з 21 країни світу. Яких тільки моделей велосипедів тут не було! Широкий асортимент спортивного спорядження для велосипедистів представлений на сайті компанії ВелоПрестиж .

Одним з наймасштабніших спортивних заходів є Стамбульський марафон. Забіг, в якому беруть участь понад 25 000 спортсменів зі всіх країн світу, - це справді грандіозна подія в спортивному житті країни. Вперше Стамбульський марафон відбувся в 1979 році, і з тих пір проводиться щороку в жовтні місяці. Примітною рисою забігу є те, що він проходить на двох континентах – у Європі та Азії. Учасники змагання збираються на азіатській стороні протоки Босфор, і біжать у Босфорському мосту в європейську частину міста. Кінцева точка забігу знаходиться на площі Султанахмет, а довжина марафонської дистанції становить 42 195 м, Для тих учасників, які не зовсім упевнені в своїх силах, передбачено і більш короткі маршрути – забіги на 8, 10 і 15 км.

У 2014 році Стамбульський марафон отримав статус Національного спортивного події, і став проводитися з ще більшим розмахом. Головне керівництво заходом здійснює Федерація легкої атлетики Туреччини, а також мерія Стамбула. У грандіозному за своїми масштабами змаганні в минулому році взяли участь 25 000 спортсменів з 118 країн світу.

Гральний бізнес в Туреччині

1983 році уряд Туреччини легалізував азартні ігри в готелях, барах і ресторанах. Азартні розваги були легалізовані виключно на курортах, більшість ігрових будинків розташовувалося в елітних п'ятизіркових готелях. Таке рішення турецького уряду призвело до того, що в цій країні з'явилися численні казино. Пізніше в Туреччині з'явилися віртуальні ігрові будинки, які швидко стали популярними не тільки серед туристів, але і серед місцевого населення.

Розкішні наземні казино у Туреччині з'явилися на території таких популярних курортів, як: Анталія, Анкара, Стамбул, Ізмир. Кількість ігрових закладів на початку 80-х років в Туреччині досягла сотні.

Величезна прибуток

У 1997 році турецькі закладу заробили більше, ніж знамениті європейські казино. Гравці і туристи в 1997 році програли в Туреччині понад 14 мільярдів доларів. Однак, незважаючи на такий дохід, уряд вирішив закрити всі казино, адже Туреччина ісламська країна. Всі фешенебельні казино були закриті, з усіх кафе та барів вивезли ігрові автомати, в які так любили грати туристи. Віртуальні казино також стали закривати. Тоді без роботи залишилося понад 20 000 чоловік, які працювали в гральній галузі. Такі дії уряду викликали обурення у місцевого населення і туристів. Таким чином, вдалося домогтися часткової легалізації азартних ігор. Так, в даний час пограти в казино у Туреччині можна лише в деяких елітних готелях.

Як правило, ігрові зали можуть відвідувати виключно туристи, місцевому населенню краще не показуватися в казино, так як азартні ігри заборонені ісламом. Азартних туркам зараз доступні тільки букмекерські контори і лотереї, також вони можуть робити ставки на кінські перегони і спортивні події.

Багаті туристи частенько відвідують ігрові зали, розташовані у великих розкішних турецьких готелях. Підпільних казино у Туреччині вистачає, але всі вони суворо переслідуються законом, а їх власників садять у в'язницю. До того ж, покарання стосується не тільки власників підпільних закладів, але і всіх, хто здійснював допомогу і підтримку, навіть співробітники нелегальних казино можуть стати фігурантами справи про підпільному гральному бізнесі.

Тематичні парки

Як один з провідних курортних районів Середземномор'я, Туреччина чималу увагу приділяє будівництву і розвитку різноманітних парків відпочинку. Більшість з діючих на даний момент розважальних комплексів відносяться до водних парків. Розвитку різних тематичних зон приділяється поки небагато уваги, навіть колись найбільший в Європі критий парк розваг Татилья (Tatilya) в даний час закритий. Зате аквапарків тут безліч, і розташовані вони практично по всьому узбережжю країни.

Анталья найбільший курортний район країни. Анталья має одразу кілька аквапарків. Другий за величиною водний парк розваг Туреччини називається «Акваленд» (Aqualand Aquapark) і розміщується в західній частині Анталії, біля пляжу Конья-Алти. При площі близько 36 тисяч квадратних метрів він володіє власним дельфінарієм з щоденними численними атракціонами, кількома басейнами (у тому числі одним з штучними хвилями), десятком водних гірок всіх розмірів, кількома ресторанами, кафе, магазинами та іншими місцями відпочинку. Влітку парк працює і вночі – у певні дні тут проводяться дискотеки і різні фестивалі. З центрального розташування парку він дуже популярний і в розпал дня до багатьох атракціонів шикуються черги.

Поблизу розташовані відразу три готелю – Falez, Sheraton Voyager і Hillside Su.

У східній частині Анталії розташований один з найвідоміших водних розважальних комплексів країни – «Дедеман» (Dedeman Aquapark). Це найстаріший з аквапарків Туреччини (відкритий у 1993 році), побудований за світовими стандартами на території площею близько 40 тисяч квадратних метрів. Тут створений великий комплекс басейнів і озер різної глибини, з островами і без, відкриті десятки водних гірок і «труб», невеликий ботанічний сад, численні солярії, кафе і ресторанчики, джакузі та інші види водних розваг. Парк лежить на вершині скелястого обриву, прямо над берегом моря, тому практично зі всієї його території відкривається красива панорама затоки і прилеглого узбережжя.

Поруч розташований готель Dedeman.

15 серпня 2012 року в Коньяалті (Конья-Алти, південно-західний район Анталії) відкрився величезний акваріумний комплекс Antalya Aquarium – другий за величиною в Європі та п’ятий – у світі. Він займає приміщення площею 12 тисяч квадратних метрів, його басейн розрахований на п’ять мільйонів літрів води, а підводний тунель є рекордсменом у Європі за довжиною і другим у світі: його довжина – 131 метр шириною 3 метри.

Комплекс розділений на 36 тематичних зон, в яких представлено понад 10 тисяч риб та інших підводних мешканців. Він також включає в себе школу нирців, ресторани, пункти швидкого харчування, кафе, кінотеатр 5D, дитячу ігрову зону площею 1000 квадратних метрів, розважальний центр, майданчик для гри в пейнтбол і виставкові зали. Поблизу розташовані відомий пляж Коньяалті і другий за величиною водний парк розваг Туреччини – Aqualand Aquapark. Гордістю акваріуму є проект «Сніжний світ» – перший комплекс такого роду в Туреччині. У критому павільйоні площею 1500 квадратних метрів розмістяться снігові хатини голку і будиночок Санта-Клауса. Тут буде підтримуватися постійна температура -5 C і падати сніг, а відвідувачі, одягнувшись в спеціальні костюми, зможуть покататися на санках і зліпити сніговика.

У курортному містечку Кемер розташований тематичний водний парк «Акваворд» Це відносно невеликий комплекс з 8 великими гірками і «трубами» всіх видів, басейном для дорослих з штучною течією, окремим комплексом дитячих басейнів і гірок з власним дитячим клубом. Незважаючи на свої розміри, парк може похвалитися досить серйозними атракціонами (наприклад спуск Twister має у висоту 52 метри), але є і басейни для релаксації, у тому числі джакузі площею 400 кв. м., а також безліч інших розваг. В аквапарку діють кілька ресторанів, барів та кафе.

Кушадаси - найбільший аквапарк на території континентальної Азії – «Адаленд» розташований в декількох кілометрах на північ від міста Кушадаси. Це справжній міні-місто розваг з 20 гірками різного рівня складності, цілою мережею каналів, плавальних басейнів, водоспадів і джакузі. Крім того, для дітей відкрито окремий водний парк, є родео, боулінг, пляжний волейбол, аеро-хокей, сафарі-парк і траса для рафтингу. Регулярно проводяться всілякі святкові заходи і вечірки, розраховані на самих різних гостей (для дітей зазвичай своя програма). На території аквапарку працюють численні кафе, ресторани турецької національної кухні і а la carte, бари та інші елементи інфраструктури. Але головною точкою тяжіння є розташовані по сусідству Дельфінарій (Dolphinpark) з регулярно проводяться шоу морських мешканців (крім дельфінів, тут живуть морські котики й інші ссавці) і Морський парк (Seapark) – велика (майже 25 акрів) система басейнів з природною іхтіофауною того чи іншого регіону планети. Тут щодня (крім понеділка) проводяться різні шоу і вистави.

Аквапарк «Водний світ» розташований в селищі Окурджалар (район Інджекум – Акденіз), всього в 28 км від курортного місті Аланья. Це великий комплекс з безпосередньо аквапарку і прилеглого до нього готелю. Тут є 23 водні гірки, басейни з штучною хвилею (в тому числі один площею 800 кв. м), штучний канал для водних видів спорту, кілька ресторанів і барів, а також власна пляжна зона.

Новий парк «Атлантіс» розташований практично на околиці міста. Це самий сучасний розважальний парк в регіоні, побудований за американським проектом з більш складною і вигадливою системою водних гірок і «труб». Безліч басейнів доповнюється одним великим, з високими штучними хвилями. При цьому сам парк дуже компактний, тому багато ходити по його території не доводиться. Працює кілька ресторанів і кафе, боулінг, танцювальний зал, є свій власний пляж в бухті Мармаріса.

Новітній (відкритий у жовтні 2005 року) аквапарк Troy Aqua & Dolphinarium у Белеку має площу понад 12 тисяч квадратних метрів і стилізований під античну Трою. Територія парку оточена мальовничим зеленою зоною. Тут відкрито 15 водних гірок, власний дельфінарій з щоденними уявленнями з участю морських мешканців, майданчик «Троянський кінь» зі спеціальним басейном і гірками для дітей, печера розваг «Загублене місто», басейн площею більше 1500 квадратних метрів з штучними хвилями (тут можливо навіть заняття серфінгом), спеціальний фонтан, який здатний підняти плавця на висоту до 13 метрів, і рукотворна річка загальною довжиною майже 3 км, оперізуючий частина парку.

Крім того, цілий ряд приморських готелів Туреччини має на своїй території власні невеликі аквапарки, скоріше – просто зони розваг і активного відпочинку. Такі парки пропонують відпочинок на різний смак, хоча наголос, звичайно ж, робиться на сімейний і дитячий відпочинок і складність таких гірок і басейнів мінімальна.

Ресурси ділового туризму

Туреччина, поза всяким сумнівом, є просто ідеальним місцем для організації ділових корпоративних зустрічей. Основною відмінністю ділового туризму є робота в режимі « індивідуального крою», і важко знайти іншу країну, де б так вдало поєднувалися її географічне положення з пам'ятками півтора тисячолітньої історії, якість обслуговування, ціни, легкий візовий режим, східні солодощі та морепродукти, навіть якщо часу на організацію ділового туру залишається дуже мало. До того ж летіти на морські курорти країни і Стамбул — не більше трьох годин.

Стамбул можна по праву вважати діловою столицею Туреччини, де представлені найбільш широкі можливості для організацій різних бізнес — заходів. Масштаб і швидкість зведення готелів вражає. Всі сучасні п'ятизіркові готелі, подібно The Rits-Carlton, Conrad Istambul, Ciragan Palace Kepminsli, мають не тільки бізнес-комплекси, конференц-зали, приміщення для нарад і переговорів, виставкові холи, але також басейни, сауни, тренажерні зали. Багато риміщень для бізнес-заходів обладнані необхідною відеоапаратурою.І тому багато великі корпорації все частіше організовують ділові поїздки в Туреччину, враховуючи широкий спектр конгрес-послуг в Туреччині і можливості MICE в Туреччині.

MICE (від англ. Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitions) — область індустрії ділового туризму, пов'язана з організацією та проведенням різноманітних корпоративних заходів. Поняття MICE утворюють чотири базові напрямки: meetings — корпоративні зустрічі, презентації, переговори і т. Д., incentives — заохочувальні чи мотиваційні тури і програми,тімбілдінги, навчання персоналу, корпоративні свята, conferences — конференції, конгреси, з'їзди, форуми, семінари і т. Д., exhibitions — виставки, іміджеві заходи (фестивалі, благодійні концерти і т. Д.), PR-події та прес-тури. Ключовими гравцями ринку є спеціалізовані MICE – і event-агентства, конгрес-бюро, виставкові центри і різні майданчики для проведення корпоративних заходів. У компаніях MICE регулюється спеціальними програмами — SMMP (від англ. Strategic meeting management program — програма зі стратегічного управління корпоративними заходами), які допомагають, зокрема, консолідувати дані і звітність.

Один з найвідоміших конференц-залів Стамбула — Istambul Convention and Exibition Centre розташований у самому центрі міста. По сусідству знаходяться 16 готелів високого класу загальною кількістю номерів 3400. Конференц-зал може вмістити до 2000 чол. Кожне місце обладнано найсучаснішими системами синхронного перекладу на 12 мов і електронною системою голосування. Виставкова площа центру — 3000 кв. м., плюс бізнес-центр і підземна автостоянка. Крім огляду місцевих визначних пам'яток, в будь-якому з готелів Вам запропонують цікаву етнічну шоу-програму, ну і, звичайно ж, знаменитий танець живота.

Як правило, поняття ділового туризму поєднує в собі можливість успішного проведення наміченого бізнес — заходи з елементами відпочинку самих учасників. Широко розвинена мережа готелів Турецької Рів'єри — Анталії, Аланії, Сіде, Белека, Кемера, Бельдібі, Белека, Бодрума та інших курортів Туреччини користуються незмінною популярністю на російському ринку.

Безліч різноманітних готелів найвищого класу, схожих на цілі міста з великими територіями, величезними басейнами, аквапарками, розвиненою інфраструктурою, що пропонують систему харчування все включено з відмінною кухнею і великим вибором страв. Необмежені можливості для занять водними та іншими видами спорту: рафтинг, підводне плавання, віндсерфінг, гольф, верхова їзда, професійні футбольні поля.

Найбільші корпорації світу вже оцінили конгрес-послуги в Туреччині, під час ділових поїздок до Туреччини та під час MICE в Туреччині.

Унікальна природа, вкриті сосновим лісом гори, неймовірні по красі скелясті береги і острови, стрімкі річкові потоки і водоспади. Справжній музей під відкритим небом, де до наших днів збереглися пам'ятники великих цивілізацій, оспівана Гомером Троя, підземні міста, палаци султанів, обителі святих угодників. І, нарешті, найкраще співвідношення ціни та якості. На узбережжі ви зможете знайти курорти самого різного рівня — від шикарних п'ятизіркових клубних готелів до досить недорогих, але комфортабельних «трьох зірок».

У найбільших містах Туреччини діє значна кількість відмінних музеїв, виставок і галерей. Одні з них з'явилися давно, а інші лише кілька років тому. Відносно недавно виниклих музеїв особливе місце посідає галерея Пера. Вона відкрилася в 2005 році.

Галерея Пера розмістилася в приміщенні колишнього фешенебельного готелю Le Bristol. На шести поверхах цієї старовинної будівлі облаштовано кілька виставкових майданчиків, де можна побачити різні твори мистецтва, від творінь середньовічних художників до дивакуватих робіт наших сучасників. На перших двох поверхах готелю знаходиться постійна експозиція. Тут ви побачите орієнтальну живопис XVII – XIX століть і Музей мір і ваг Анатолії, – в ньому в основному представлені старовинні вимірювальні прилади, що застосовуються на різних етапах турецької історії.

Верхні поверхи галереї Пера відведені під всілякі тимчасові виставки. Притому частенько в музей привозять по-справжньому цікаві колекції. У свій час тут виставлялися роботи Пікассо, графіка Рембрандта, картини Піросмані, дивовижні фотографії Картьє-Брессона і безліч інших творів мистецтва. Крім того в галереї Пера частенько відбуваються різноманітні майстер-класи, лекції, семінари та інші заходи.

Верхні поверхи галереї Пера відведені під всілякі тимчасові виставки. Притому частенько в музей привозять по-справжньому цікаві колекції. У свій час тут виставлялися роботи Пікассо, графіка Рембрандта, картини Піросмані, дивовижні фотографії Картьє-Брессона і безліч інших творів мистецтва. Крім того в галереї Пера частенько відбуваються різноманітні майстер-класи, лекції, семінари та інші заходи.

2.6 Ресурси розвитку круїзного туризму

Круї́з (англ. Cruise) — морська подорож, зазвичай — по замкнутому колу з поїздками із портів у внутрішні райони країн (наприклад, круїз довкола Європи).

Морські круїзи це подорож по морях, заморським містам і країнам. В даний час є навіть новорічні морські круїзи. Зараз досить багато охочих зустріти новий рік на борту комфортабельного лайнера, прямо як у фільмах. Великі комфортабельні лайнери обладнані всім необхідним. Крім програми подорожі, відвідування міст за курсом плавання), на подібних лайнерах є багато розваг. Лайнер це свого роду місто, тільки на воді.

Незважаючи на песимістичні прогнози, озвучені багатьма експертами турбізнесу, круїзний туризм у Туреччині показав у першому півріччі 2015 р. Завидний зростання, збільшивши показники аналогічного періоду 2014 р. По числу прийнятих пасажирів круїзних лайнерів ( Рис.2.2) на 20%.

Як передає AKTOB (Асоціація готельєрів та інвесторів регіону Середземного моря), Туреччину рамкахкруизних турів відвідали в січні-червні поточного року 647 тис. 984 людини, в той час як в I півріччі 2014 р. їх число становило лише 538 тис. 409 осіб.

Лідерами індустрії круїзного туризму Туреччини стали Стамбул (збільшення на 51% до 2016 800 тис. Туристів) і Кушадаси (зростання на 14% до 194 тис. 348 осіб). Між тим, Ізмір, традиційно є одним з найбільш відвідуваних круїзними судами портових міст на Егейському узбережжі Туреччини, показав у першому півріччі негативну динаміку, знизивши статистику на 10.7% (76 тис. 636 осіб).

Протягом минулого року сукупна відвідуваність турецьких портових міст круїзними туристами склала 1 млн 790 тисяч осіб – про це свідчить офіційна статистика Мінтрансу ТР.

РОЗДІЛ3


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 1407; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!