ІІІ. Підведення підсумків роботи

Тема:Книга -твій друг . Мета:Розвивати любов до читання . Вчити бережно користуватися книгою. Виховувати доброту, порядність чуйність до чужого лиха. закріпити знання та вміння учнів щодо правил поведінки з книгою, виховувати любов і бережливе ставлення до книги, відремонтувати підручники. Обладнання:ватман з зображенням книги , аркуші з малюнками .

План заняття

І. Організаційний етап.

Вступне слово

Наш час - час великих досягнень науки, техніки, час чудових відкриттів.

Але із всіх чудес, створених людиною, найбільш складним і великим  вважали сааме ту річ ,про яку ми з вами будемо сьогодні говорити .А що це , ми дізнаємось розв’язавши

п а л і т у р к а          
    с т о р і н к а        
            т и т у л к а  
          з а г о л о в о к
    л і т е р а            

кросворд.

1. Цупка ,тверда обкладинка книжки.

2. Що ми гортаємо в пошуках потрібного твору ?

3. Перша сторінка книги

4. Назва твору

5. Графічний знак за допомогою якого утворюються слова

- Діти , яке ж слово в нас вийшло?

- Молодці , тож сьогодні ми поговоримо про книгу .

Книга – мудрий друг і порадник, не вміючи говорити, вона розповідає нам про пригоди і подорожі, про навколишній світ.У книзі укладений величезний духовний світ  людства. Книга - самий могутній і самий універсальний засіб спілкування людей, народів, поколінь. Її називають єдиною машиною часу, за допомогою якої можна робити подорожі в небачені країни, у минуле, у майбутнє й сьогодення...

 - А хто ж з вас знає історію виникнення книги? Звідки вона прийшла до нас?

 

ІІ. Основний етап

Історія виникнення книги

Колись давно на землі не було книжок у сучасному вигляді, бо люди ще не вміли їх виготовляти. Сторінками найдавніших книг були камені, стіни печер, сокири, посуд, щити.

Згодом люди додумалися писати на глині, яку потім сушили і випалювали на вогні. Але ці книги були важкими і зовсім незручними.

З часом стали виробляти зручні і легкі книжки з тонкої козячої або телячої шкіри. Першу таку книгу виготовили у старовинному грецькому місті Пергамі – тому й папір із цієї шкіри назвали пергаментом. Але вони були дуже дорогі. На виготовлення однієї книги потрібні були шкури з цілої череди телят. Отже, люди шукали матеріал, з якого можна було б творити книги, щоб вони були дешеві і простіші.

У Африці вздовж річок є густі зарості болотяної рослини папірусу. Спочатку його використовували лише на будівництві. А згодом додумалися так обробляти волокна рослин, що почали виготовляти з них папір. Відтоді і з’явилися сувої з папірусу. Писати на його сухих стеблах було зручніше, але через кілька років такі “ книги” ламалися і розсипалися.

Справжній папір, на якому пишуть і сьогодні, люди навчилися робити дві тисячі років тому. Тоді й почали у багатьох країнах писати на папері .Минуло ще багато років, поки з’явилося книгодрукування. У нашій країні це сталося у 16 столітті.

 - На сьогоднішній день друкування книги відрізняється від тогочасного , тому пропоную подивитися відео фрагмент про те , як же друкуються сучасні книги. (відео)

Гра «Розминка»

- Ви прослухали історію створення книги , тож зараз давайте з вами трішки пограємо . Гра називається «розминка» Я читаю запитання , а ваше завдання швидко на нього відповісти . Тож уважно мене слухайте.

· Хто пише книги? ( автор, письменник)

· Хто оформляє книги? ( Художник)

· Що написано на обкладинці книг? ( назва)

· В школі ви учні, а в бібліотеці… ( Читачі)

· Як називається переписана від руки книга? ( рукопис)

· Як називаються книги, які знають про все? ( Енциклопедії)

· Що починається такими словами “Жили були…”( Казка)

· Що швидко в книзі допоможе знайти оповідання? (Зміст)

Пам’ятка «Збережи книгу»

- Як ви всі знаєте - книга дуже часто руйнується , десь відірвався або надірвався листок , десь вона обписалася , а десь можливо намокла .Тож давайте всі разом спробуємо скласти пам’ятку про те , як потрібно користуватися книгою та зберігати її.

- На дошці ви бачите плакат із зображенням порваної книги , чим ми можемо їй допомогти ? Я роздам вам листочки і ви повинні будете написати правила ,котрі збережуть книгу .

- Ви молодці , тож  якщо в книзі надірвався листочок ,що ми можемо зробити? Правильно , ми можемо підклеїти її скотчем.

- А що зробити якщо книга забруднилася? (Сліди від пальців чи олівця витирають м'якою гумкою. Чорнильні плями найкраще виводити лимонним соком чи лимонною кислотою. )

- А хто знає що потрібно робити ,якщо книга потрапила в воду? (Швидше поставте мокру книжку у сухому, теплому приміщенні, що добре провітрюється. Наступного дня дещо вологі сторінки праскою доводимо до повного висихання.).

- Користування закладками ,обкладинкою , не робити позначок ручкою , не виривати та згинати сторінок – це все допоможе зберегти книгу.

- А давайте подумаємо , де ми найчастіше користуємося книгою?

- Чому ми називаємо книгу нашим другом ?

- Крім шкільних книжок , ще існують книжки з художньої літератури , це різноманітні казки , оповідання , твори …

- А які ваші улюблені книги або казки ,які ви прочитали ? Що ти можете розповісти про них ? Яка головна думка цієї казки? 

- А які жанри вам найбільше подобаються ? Яку б книгу ти б запропонував нам прочитати ?

Гра «Вгадай казку»

- Дітки , давайте знову з вами трішки пограємося . Я буду вам показувати аркуші , на яких зображено послідовність подій з тієї чи іншої казки , а ви повинні відгадати з якої саме.

 

- Троянди, санки, олень, Герда, Кай. («Снігова королева»).
-Баба, внучка , дід , кіт , собака , мишка «Ріпка»).
- Квітка, жаба, жук, ластівка. («Дюймовочка»),
- Вовк, мисливець, бабуся, червона шапочка. («Червона шапочка»).

ІІІ. Підведення підсумків роботи

- Дітки , ви дуже гарно попрацювали, старались . Що вам сподобалось найбільше? Тож будемо читати завжди. І хай не буде у нас жодного дня без книги, жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки. Дякую за увагу.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 354; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:




Мы поможем в написании ваших работ!