Агрегування компонентів системи.



Техніка агрегування ґрунтується на використанні моделей частин системи, отриманих на етапі деком- позиції. У процесі агрегування встановлюють відносини між цими моделями. Залежно від того, які відносини встановлюються (тобто виявляються чи встановлюються), виходить досить велика кількісно і різноманітна якісно безліч задач агре- гування.

Основними агрегатами, типовими для системного аналізу є: конфігуратор, агрегати-оператори,  агрегати-структури.

Конфігуратор це сукупність мов описування системи. Усякий процес ви- магає різнобічного, багатопланового описування, розгляду з різних точок зору. Тільки спільне (агреговане) описування у термінах декількох якісно різних мов дозволяє охарактеризувати явище з достатньою повнотою.

Агрегати-оператори конкретизація відношення, зокрема класифікація, упорядкування, числові функції, пошук закономірностей та ін. Даний агрегат по- єднує частини у щось ціле, єдине, окреме. Найпростіший спосіб агрегування поля- гає у встановленні відношення еквівалентності між агрегованими елементами, тобто утворення класів. У результаті є відповідь на запитання, до якого класу від- носиться конкретний елемент. Інший тип агрегату – оператора виникає, якщо аг- реговані ознаки фіксуються у числових шкалах. Тоді з'являється можливість зада- ти відношення на безлічі ознак у вигляді числової функції багатьох перемінних, яка є агрегатом.

Агрегати-структури – це описування зв'язків на всіх мовах конфігуратора. При синтезі ми створюємо, визначаємо, нав'язуємо структуру проектованій систе- мі. Якщо це не абстрактна, а реальна система, то в ній цілком реально виникнуть,

установляться і почнуть «працювати» не тільки ті зв'язки, що ми спроектували, але і безліч інших, не передбачених нами, що випливають із самої природи, зве- дених в одну систему елементів. Тому при проектуванні системи важливо задати її структури у всіх суттєвих відносинах, тому що в інших відносинах структури складуться самі, стихійним чином. Сукупність всіх суттєвих відносин визначаєть- ся конфігуратором системи, і звідси виходить, що проект будь-якої системи має містити розробку стількох структур, скільки мов включено в її конфігуратор.

 

Види агрегування систем.

Основные агрегаты, типичные для системного анализа: конфигуратор, агрегаты-операторы и агрегаты-структуры. Конфигуратор:Всякое действительно сложное явление требует разностороннего, многопланового описания, рассмотрения с различных точек зрения. Только совместное (агрегированное) описание в терминах нескольких качественно различающихся языков позволяет охарактеризовать явление с достаточной полнотой. В реальной жизни не бывает проблем чисто физических, химических, экономических, общественных или даже системных эти термины обозначают не саму проблему, а выбранную точку зрения на нее. Агрегаты-операторы:Одна из наиболее частых ситуаций, требующих агрегирования, состоит в том, что совокупность данных, с которыми приходится иметь дело, слишком многочисленны, плохо обозрима, с этими данными трудно «работать». Именно интересы работы с многочисленной совокупностью данных приводят к необходимости агрегирования. В данном случае на первый план выступает такая особенность агрегирования, как уменьшение размерности: агрегат объединяет части в нечто целое, единое, отдельное. Агрегаты-структуры: Важной (а на этапе синтеза — важнейшей) формой агрегирования является образование структур. К тому, что о моделях структур уже было сказано, необходимо добавить следующее.

 

Емерджентні властивості системи. Методи визначення.

Эмержентность - характеристика внутренней целостности системы. Существует тесная связь между мерой отмены целого (агрегата) от совокупности частей и степенью организованности целого. Чем больше эта разница, тем более высокий уровень организованности имеет система.

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 825; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!