Державна програма економічного та соціального розвитку України на 2010 рік.



Верховна Рада затвердила державну програму економічного та соціального розвитку України на 2010 рік. Програма розроблена урядом і складається з трьох блоків: оцінка тенденцій економічного розвитку в 2009 році, термінові антикризові заходи Кабміну та пріоритети соціально-економічної політики на 2010 рік.
Уряд називає своїм першочерговим пріоритетом оздоровлення державних фінансів. Серед пріоритетів Кабмін також називає оздоровлення банківської системи і стимулювання припливу інвестицій.
У програмі уряд також називає свої пріоритети в соціальній політиці, гуманітарній сфері, безпеці життєдіяльності людини, забезпеченні умов для подальшого соціально-економічного зростання, розвитку реального сектора економіки, регіональній політиці, обороноздатності держави, удосконаленні діяльності правоохоронних органів, співпраці з міжнародними організаціями.

Наприклад, основними завданнями соціальної політики є підвищення ефективності державної підтримки вразливих верств населення; реформування сфери надання соціальних послуг і забезпечення соціального захисту населення, створення сприятливого середовища для забезпечення зайнятості молоді, пропаганда та формування здорового способу життя; гуманітарної сфери - реформування системи охорони здоров'я з метою підвищення якості та доступності медичних послуг на усіх рівнях, загальне зниження рівня захворюваності населення на соціально небезпечні хвороби, цукровий діабет, серцево-судинні та інші захворювання; підвищення якості надання медичної допомоги матерям та дітям, покращення репродуктивного здоров'я населення; соціальний захист медичних працівників.

Що стосується економічного зростання, то основними завданнями бюджетно-податкової політики є організація та оптимізація бюджетного процесу (мета - започаткування запровадження стратегічного фінансового планування), оптимізація рівня і структури державного боргу – (мета - недопущення неконтрольованого зростання державного боргу та утримання його у запланованих межах.). Важливим завданням є оптимізація рівня податкового навантаження та підвищення ефективності адміністрування податків, метою та очікуваним результатом якої є адаптація податкового законодавство до законодавства ЄС.

Завданнями цінової політики постають поступове зменшення рівня інфляції, удосконалення регулювання у сферах природних монополій, підтримання стабільності національної валюти відносно провідних світових валют. Зокрема це планується досягти через утримання рівня інфляції у запланованих розмірах та утримання стабільності нац. валюти.

Важливим пріоритетом соціально-економічного розвитку держави є співробітництво з міжнародними організаціями, яке передбачає поглиблення інтеграції з країнами СНД та Європейським Союзом, забезпечення виконання зобов’язань України перед Радою Європи та міжнародне кредитно-фінансове та технічне співробітництво, цілями якого є Залучити фінансові ресурси МБРР, ЄБРР та ЄІБ для розвитку транспортної, енергетичної та муніципальної інфраструктури, підвищення енергозбереження та енергоефективності, а також ресурси МВФ та МБРР для підтримки інституційних та стратегічних реформ та фінансування бюджету.

Ці завдання та заходи Кабінет Міністрів розглядає як першочергові, термінові, антикризові. Для їх реалізації необхідно провести упорядкування державних фінансів, забезпечити їх вплив на загальну макроекономічну стабілізацію, задіяти такі важелі економічного зростання, як кредитування економіки, державне інвестування особливо в критично важливі галузеві програми та проекти розвитку, зокрема об'єкти для проведення в Україні чемпіонату Європи з футболу Євро-2012. 

Соціальна політика української держави: цілі та пріоритети.

Вирішення проблем, пов'язаних із функціонуванням соціаль­ної сфери, є прерогативою держави як у сталій, так і в трансфор­маційній економіці.

Соціальна сфера — підсистема національної економіки, тобто явища, процеси, види діяльності та об'єкти, які пов'язані з забезпеченням життєдіяльності суспільства, людини, задоволен­ням їхніх потреб, інтересів.

Соціальна політика:

— діяльність держави щодо створення та регулювання соці­ально-економічних умов життя суспільства з метою підвищення добробуту членів суспільства, усунення негативних наслідків функціонування ринкових процесів, забезпечення соціальної справед­ливості та соціально-політичної стабільності у країні;

— система правових, організаційних, регулятивно-контрольних заходів держави з метою узгодження цілей соціального характе­ру із цілями економічного зростання.

Об’єкти соц. політики: трудові відносини, оплата праці, зайнятість населення та ринок праці, система соціального забезпечення, елементи соціальної інфраструктури.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 442; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!