Кавитационные характеристики и порядок проведения кавитационных исследований



КАВІТАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА НАСОСА – залежність напору H і потужності N при сталій подачі та числі обертів від вакуумметричної висоти всмоктування Нвак вакууму у всмоктувальному патрубку насоса, виражена у метрах стовпа рідини, яку перекачують (напр. м.вод.ст.). Початок падіння кривих напору та потужності визначає критичне значення вакуумметричної висоти всмоктування.

Сущность исследований: способ кавитационных испытаний включает прокачивание жидкости переменной температуры через испытуемый насос при постоянной частоте вращения вала, уменьшение расхода прокачиваемой жидкости и вывода насоса на режим кавитационного срыва, при этом уменьшение расхода прокачиваемой жидкости осуществляют до полного прекращения подачи насоса и при сохранении бескавитационного режима работы снижают входное давление и выводят насос на режим кавитационного срыва, после чего поддерживают достигнутый уровень входного давления постоянным и одновременно увеличивают расход жидкости до исходного значения.

Основне рівняння кавітації

Основне рівняння кавітації визначає основні властивості насоса:

,

V1, W1 – абсолютна і відносна швидкості на вході в РК;

λкр – критичне число кавітації (залежить від конструкції насоса).

З цього рівняння слідує: тиск на вході в насос тим менше, чим більші швидкості V1 і W1. Найбільші швидкості спостерігаються на вході в РК на найбільшому діаметрі.

Критичний кавітаційний запас (Δhкр) не залежить від тиску на вході, від густини і температури. І для насосів з подібними режимами (для яких Re приблизно однакові або насоси працюють в зоні автомодельності) зміни Δhкр не спостерігаються.

Критерії кавітації. Кавітаційний коефіцієнт швидкохідності

Використовуючи формули подібності:

    (1)     (2)

Розділимо рівняння (1) на (2):

Маючи рівняння поділимо обидві частини на 103/4:

С – кавітаційний коефіцієнт швидкохідності.

Визначення кавітаційного коефіцієнта швидкохідності подібна до визначення швидкохідності насоса. Чим більше С – тим вищі кавітаційні властивості насоса.

В 1935р. С.С.Руднєв провів дослідження і використовуючи формули подібності вивів рівняння для визначення С.

С=800÷1200 – загальне значення. Для спеціальних насосів С може доходити до декількох тисяч (2500÷5000).

 


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 574; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!