ІІ. Порядок прийняття на роботу і звільнення



Працівники реалізують своє право на працю згідно Законів України про працю і "Про державну службу" шляхом укладання адміністрацією обласного центру зайнятості з працівником трудового договору, за яким працівник зобов'язується виконувати доручену йому роботу з підпорядкуванням трудовому розпорядку, адміністрація зобов'язується виплачувати йому заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи. Договір може бути строковий, безстроковий і на виконання певної роботи.

Прийняття на роботу в районний центр зайнятості на заміщення вакантних посад державних службовців проводиться, як правило, на конкурсній основі. Для взяття участі у конкурсі претенденти подають документи передбачені Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 169.

Паспорт, військовий квиток, диплом про освіту пред'являються особисто. Трудова книжка здається у відділ кадрів напередодні призначення на посаду. Державні службовці при прийнятті на роботу одночасно приймають Присягу державного службовця, письмово знайомляться з правилами поведінки державних службовців та обмеженнями при проходженні державної служби.

Прийняття на роботу оформляється наказом, який повідомляється працівникові під розписку. В наказі зазначається назва посади, відповідний структурний підрозділ, розмір оплати праці. Державним службовцям цим же наказом обумовлюється присвоєння рангу.

До початку роботи за укладеним договором, а також при переведенні в

установленому порядку на іншу роботу, адміністрація зобов'язана:

- ознайомити працівника з дорученою роботою, умовами оплати праці,

роз'яснити його права і обов'язки , взаємовідносини по службі;

- ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку;

- визначити працівникові робоче місце, забезпечити всім необхідним для роботи;

- провести інструктаж з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці і протипожежної охорони.

Всім працівникам, які працюють в районному центрі зайнятості більше 5 днів робляться записи в трудові книжки в установленому законодавством порядку.

Припинення трудового договору можливе при умовах, передбачених чинним законодавством.

Працівник має право за своєю ініціативою розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це адміністрацію районного центру зайнятості письмово за 2 тижні. При розірванні трудового договору з поважних причин адміністрація повинна розірвати договір у строк, який просить працівник.

У день звільнення адміністрація зобов'язана видати працівникові його трудову книжку із внесеними до неї необхідними записами і провести з ним повний розрахунок. Днем звільнення вважається останній день роботи.

При укладанні трудового договору може бути встановлений випробувальний термін як для робітників, службовців, так і для державних службовців відповідно до Закону України “Про державну службу”.

ІІІ. Основні обов’язки працівників

Працівники зобов’язані:

- сумлінно працювати, дотримуватись дисципліни праці, цих правил, своєчасно виконувати розпорядження адміністрації, а також дотримуватись вимог по охороні праці, техніці безпеки, протипожежної охорони, бережливо відноситись до власності центру зайнятості. Державним службовцям необхідно дотримуватись обов'язків, викладених у ст. 10 Закону України "Про державну службу";

- покращувати якість роботи, не допускати упущень і прорахунків, усувати недоліки, причини і умови, які ускладнюють або перешкоджають нормальному виконанню роботи;

- утримувати робоче місце в належному порядку, підтримувати чистоту на території центру зайнятості;

- раціонально витрачати і використовувати оргтехніку, інвентар, канцелярські приладдя, електроенергію та інші матеріальні ресурси;

- економно витрачати час на міжміські та міські телефонні переговори.

Коло обов'язків, які виконує кожний працівник, відповідно до своєї кваліфікації або посади, визначається посадовою інструкцією і положеннями, затвердженими в установленому порядку.

Адміністрація не вправі вимагати від працівників виконання роботи, не обумовленої трудовим договором.

Працівник має право на відпочинок, здорові і безпечні умови праці, на матеріальне забезпечення і соціальне страхування згідно чинного законодавства.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!