Спуск по схилу на велосипеді.



Довжина етапу до 100 м, крутизна схилу - не більше 20 град (36.5%). На ґрунтовому схилі прокладається дистанція спуску з З - 5 поворотами під кутом до 90°. Місця поворотів позначаються не менш як двома прапорцями і обмежувальними лініями шириною до 2 м. Дистанція долається по черзі окремо кожним учасником. Штраф і час виконання - аналогічно пункту 3.17.4.1(8).

Піщана дільниця.

Дільниця з піщаним покриттям з довжиною від 10 до 50м (через 10 м, в залежності від класу дистанції). Штраф і час виконання - аналогічно пункту 3.17.4.1(8).

Колія.

Використовується дільниця шляху, що має колію глибиною 0,5 – 0,6 м, довжиною до 10 м. та шириною до 0.6 м. Колія може бути наповнена водою та бути непрямою. Штраф і час виконання - аналогічно пункту 3.17.4.1(8).

Рух за азимутом.

Етап влаштовується між двома дорогами або стежками, що розташовані на відстані 200 - 500 м. На дорозі, що веде до фінішу, через 5.-.10 м встановлюються пронумеровані таблички. На старті етапу команді вказується азимут на один з орієнтирів. При виході на фінішну дорогу капітан записує в контрольну картку номер таблички, на яку вийшла команда. Штрафується відхилення від справжнього напрямку (по 1-му балу за кожний градус). Виправлення в контрольних картках штрафується у 10 балів.

Орієнтування.

Етап полягає у визначенні свого місцезнаходження. На старті команда отримує спортивну карту з нанесеним місцем старту. На маркованій трасі вказуються  контрольні пункти, знаходження яких треба відмітити на карті проколюванням голкою або відміткою кольоровим олівцем. Етап проходиться на час як рух за графіком (див.п. 3.17.4.1(9). Крім відхилення від графіку штрафується відхилення відмітки КП на кожний 1мм зверх 2 мм - 3 бали, але не більше 10 балів, відсутність кожної відмітки - по 10 балів

Подолання броду на велосипеді.

Використовується ділянка струмка або річки шириною до 2 м, глибиною до 0,3 м, швидкість течії до 1 м/сек. Штраф і час виконання аналогічно пункту 3.17.4.1(8).

В'язання вузлів.

Кожен учасник по черзі витягує картку з назвою одного з 7 вузлів і зав'язує вузол на суддівській вірьовці. Фіксується час у секундах, витрачений командою. Перелік вузлів: прямий, брамшкотовий, академічний, провідник (одним кінцем), подвійний провідник, булінь, удавка. Зразки вузлів повинні бути у судді для порівняння. Штраф за невірно зав'язаний вузол - 3 бали.

19)Переправа через річку (яр) по колоді.

Довжина заздалегідь укладеної колоди - 5 - 8 м. діаметр - 25 - 30 см. Місце під колодою повинно бути очищено і звільнено від сторонніх предметів. Вірьовки  застосовуються суддівські. Перешкода долається учасниками по черзі. Вантаж та велосипеди транспортуються по перилах окремо. Учасники переправляються по черзі з застосуванням страховки допоміжною вірьовкою. Фіксується час долання етапу. Штрафи: неправильна страховка, супроводження – 3 бала; тимчасова відсутність страховки, супроводження – 5 балів; використання опори за обмеженням – 5 балів; зрив з зависанням на суддівській страховці – 5 балів; втрата основної мотузки або контрольного вантажу – 5 балів; залишене спорядження після закінчення етапу – 10 балів.

Перешкоди на дистанціях велокрос і тріал

Зміст перешкод на дистанціях велокрос і тріал полягає у подоланні їх, як і всієї дистанції, на велосипеді. Перешкоди мають коротку довжину (від 2 до 5 м.). Перелік перешкод:

- вузький проїзд шириною до 1 м;

- крутий поворот під кутом 90° - 120°;

- проїзд по канаві (перетин канави);

- переїзд через вал; - проїзд лабіринтом;

- крутий підйом; - крутий спуск;

- розворот у зворотній напрямок на обмеженій площі;

- проїзд по кам'яному завалу;

- переїзд через водяну перешкоду, рівчак або яр;

- заїзд на перешкоду типу "висока бровка" або "колода";

- переїзд через закріплені колоди;

- заїзд або з'їзд з перешкоди типу "сходи".

Штраф аналогічно п. 3.17.4.1(8).

3.17.4.3. Перешкоди для дистанції „Фігурне водіння велосипеда”

1)Щілина.На відстані 5 - 8 см (в залежності від ширини шини) один від одного встановлюються два плоских предмети висотою не більше 15 см. Учасник повинен проїхати між ними.

2)Змійка між стійками.Учасник проїжджає послідовно всі проїзди між 6 стійками висотою не менше 1,5 м, встановленими через 1,5 м одна від одної в одну лінію. Обмежувальні лінії проведені на відстані 1,5 м з обох боків від неї.

3)Коридор.Учасник проїжджає по коридору довжиною 10 м, шириною 0,7 м, утвореному розміткою і двома паралельними рядами стійок висотою 1,5 м, встановленими через 0,5 - 0,8 м.

4)Колія.Учасник проїжджає по колії довжиною 5 м і шириною 20 см, утвореною двома рядами обмежувачів через 0,5 м висотою до 15 см.

5)Коло.Учасник заїжджає через розрив шириною 1 м в коло діаметром 3 м, розвертається там і виїжджає через розрив назад. Забороняється відрив колес від землі. По розмітці кола встановлюються обмежувачі у вигляді кеглів чи брусків висотою до 15 см через 0,5 м.

6)Вісімка.Фігуру утворюють два кола діаметром 3 м, що прилягають одне до одного.Учасник заїжджає у фігуру вздовж дотичної в перший розрив шириною 1 м, розвертається в першому колі потім в другому, вимальовуючи вісімку, і виїжджає через другий розрив. Місця заїзду і виїзду, а також розмітка фігури - аналогічно п. 6.4.3.5.

7)Ворота.Учасник проїжджає через ворота шириною 0,9 м і висотою 1,2 м. верхня перекладина воріт не закріплена і вільно лежить на стійках.

8)Кільце.На відстані 5 м одна від одної встановлюються дві стійки з кронштейнами, які закріплені на висоті 1,5 м від землі. На одній з стійок висить кільце (діаметром 20-30 см). Учасник знімає кільце однією рукою, берется цією рукою за руль перехоплює кільце і вішає його на кронштейні другої стійки іншою рукою.

9)Перенесення предмету.На землі на відстані 5 м одне від одного розмічені два кола діаметром 20 см. В одному з них встановлюється кегля (куб з ребром 8-12 см. або фішка відповідного розміру) висотою 15 - 20 см. Учасник, рухаючись на велосипеді, повинен переставити кеглю (куб, фішку) в друге коло.

10) Зигзаг.Фігура складається з п'яти прямолінійних відрізків шириною 80 см і довжиною по 3 м (по осі), з'єднаних під прямим кутом. По розмітці фігури встановлюються обмежувачі у вигляді кеглів чи т.п. висотою до 15 см. через 0,5 м.

11)Гойдалка.Учасник проїжджає по дошці (довжиною 2,5 - 3 м., шириною 20 - 30 см.), яка встановлена в центрі на опорі висотою 15-25 см. і гойдається. Кінець дошки призначений для заїзду, повинен опускався вниз під дією власної ваги.

12) Змійка між фішками.Учасник проїзджає зигзаг між 6-8 фішками висотою 15 см., встановленими через 1,0 - 1,2 м. одна від одной на одній лінії.

13)Стоп-лінія. Фініш.На землі розмічається квадрат, сторона якого дорівнює 1 м. На його дальній стороні розмічується білою фарбою лінія шириною 10 см, довжиною 1 м, яка є стоп-лінією. Учасник повинен зупинити велосипед так, щоб переднє колесо мало контакт зі стоп-лінією. Фінішем є дотик переднього колеса до стоп-лінії. Допускається дотик землі ногами в межах квадрату після зупинки велосипеду.

3.17.4.4. Штрафи на дистанції „Фігурного водіння”

1)Штраф по 1 балу призначається:зазбиття одної фішки, кеглі, стійки або їх об'їзд; кожен заїзд за обмежувальну лінію одним колесом; недоїзд до Стоп-лінії, кожен дотик ногою до землі, в т.ч. при недоїзді до стоп-лінії (поза межами квадрату); помилка при перевішуванні кільця.


Дата добавления: 2018-02-15; просмотров: 887; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!