Реєстрація проводиться одноразово і вважається дійсною протягом усього життя тварини, крім випадків втрати або пошкодження жетону.



Наприклад реєстрації тварин в м. Київ:

· обов’язкову реєстрацію здійснює комунальне підприємство «Центр ідентифікації тварин» як уповноважений орган Київської міської державної адміністрації;

· власник собаки повинен зареєструвати тварину протягом 30 діб з моменту її відчуження іншою особою;

· присутність реєстрованої тварини при проведенні реєстрації є обов’язковою;

· центр зобов’язаний у 15–денний термін з моменту реєстрації або перереєстрації видати власнику зареєстрованої тварини реєстраційне посвідчення та номерний індивідуальний знак (жетон) тварини, друковане видання «Правила утримання домашніх собак та котів в м. Києві», а також ознайомити власника тварини з ветеринарно-санітарними вимогами щодо її утримання.

 

Увага!

Забороняється супроводжувати тварин у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння.

Дозволяється виводити собак за межі квартири, території подвір’я, організацій, підприємств, тощо лише на повідку з прикріпленим до нашийника особистим номерним знаком, а потенційно небезпечних собак та собак, що визнані небезпечними, обов’язково на короткому не регульованому повідку (не більше 1,2 м) і в наморднику. А здійснювати вигул таких собак на спеціально відведених майданчиках для вигулу тварин дозволяється на регульованому повідку і в наморднику.

Особа, яка супроводжує тварину, зобов’язана забезпечити безпеку:

· супроводжуваної тварини;

· оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною твариною;

· дорожнього руху при проходженні з твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

Забороняється супровід потенційно небезпечних собак та собак, які визнані небезпечними, особам, яким не виповнилося 16 років, психічно хворим або фізично неспроможним керувати твариною.

При цьому Закон України «Про захист тварин від жорстокого поводження» встановлює, що супроводжувати домашню тварину може особа, яка досягла 14-річного віку. При супроводженні домашніх тварин не допускається залишати їх без нагляду. При цьому, особа, яка супроводжує тварину, зобов'язана забезпечити :

•     безпеку оточуючих людей і тварин, а також майна від заподіяння шкоди супроводжуваною домашньою твариною;

•     безпеку супроводжуваної домашньої тварини;

•     безпеку дорожнього руху при проходженні з домашньою твариною біля транспортних шляхів і при їх переході шляхом безпосереднього контролю за її поведінкою.

Важливо!

Не дозволяється приводити тварин (крім собак–поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих закладів для тварин), об’єктів громадського харчування, установ охорони здоров’я, освіти та культури, на територію дитячих та спортивних майданчиків.

Транспортування тварин у наземному громадському транспорті дозволяється:

· при відсутності знаку заборони при вході;

· на задній площадці транспортного засобу;

· при наявності індивідуального номерного знака і свідоцтва про реєстрацію тварини;

· для собак середніх та крупних порід – на короткому повідку та у наморднику, для собак дрібних порід та котів – у спеціальних контейнерах, що забезпечують надійну ізоляцію тварини, а також безпечні для її здоров’я;

· за умов дотримання громадського порядку та чистоти в місцях загального користування і гарантії безпеки інших осіб чи тварин.

Об’єктом правопорушення за ст. 154 КУпАП є суспільні відносини у сфері забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки, житлових прав громадян, житлово-комунального господарства та благоустрою (родовий), що виникають у зв'язку з утриманням тварин та поводженням із ними фізичних та юридичних осіб (безпосередній).

Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини як у формі прямого або непрямого умислу.

Суб'єктами правопорушення можуть бути як посадові особи, так і громадяни.

Відповідно до ст. 32 Закону України  «Про захист тварин від жорстокого поводження», поліцейські здійснюють нагляд за дотриманням порядку вигулу домашніх тварин (собак) у громадських місцях та вживають відповідних заходів у разі порушення законодавства про порядок поводження й утримання домашніх тварин:

За ч. 1 ст. 154 КУпАП поліцейськими складається протокол про адміністративне правопорушення, який разом із поясненнями правопорушника, свідків та іншими матеріалами адміністративної справи (договору на їх утримання тварин, погодженням з відповідною ветеринарною установою, документом про реєстрацію в КП «Центр ідентифікації тварин») надсилаються супровідним листом до виконавчих органів міських, сільських, селищних рад для розгляду та прийняття відповідного рішення адміністративною комісією.

Порушення правил тримання собак і котів, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а так само повторне протягом року вчинення порушення з числа передбачених частиною першою цієї статті - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією тварин і на посадових осіб - від чотирьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Санкція ч. 2 цієї статті окрім штрафу, передбачає конфіскацію тварин.

Відлов та вилучення (знищення) собак, котів та інших тварин проводиться визначеним спеціалізованим підприємством визначеним органом виконавчої влади чи місцевого самоврядування.

Відлов та вилучення собак, котів та інших тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини явно загрожують здоров’ю та життю людей.

Вилученню у власників підлягають собаки, коти та інші тварини у випадках, якщо на це є відповідні рішення суду, органів санітарно-епідеміологічного чи ветеринарного нагляду, а також тварини, що вдруге покусали людей, внаслідок порушення власником Правил тримання тварин.

Відлов та вилучення собак, котів повинен проводиться гуманними методами, за відсутності сторонніх осіб, особливо дітей.

За ч.2 ст.154 КУпАП до матеріалів справи додається пояснення або/чи заява жертви про шкоду, завдану здоров'ю людей або їх майну. Матеріали направляються в суд (ст. 221 КУпАП). Питанння відшкодування завданих збитків вирішується після прийняття рішеня по матеріалам адміністративниї справи в межах цивільного провадження.

Справи про адміністративне правопорушення за статтею 154 КУпАП розглядаються у п’ятнадцятиденний строк.

Увага! Для відбиття нападу та знешкодження тварини, яка загрожує життю і здоров’ю людей чи поліцейського, Законом України «Про Національну поліцію» допускається застосування :

- електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії (підпункт б п. 6 ст. 45);

- пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії (підпункт е п. 10 ст. 45);

- табельної вогнепальної зброї (п. 13 ст. 46).

У разі застосування спеціального засобу або табельної вогнепальної зброї поліцейський зобов’язаний у письмовій формі рапортом повідомити керівника підрозділу про факт, обставини, вид спеціального заходу та наслідки його застосування.

 


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 223; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!