Стаття 106-1 КУпАП «Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки».



Невжиття заходів щодо забезпечення встановленого режиму охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць зберігання і переробки врожаю цих культур, а так само невжиття заходів щодо знищення післяжнивних залишків чи відходів виробництва, що містять наркотичні речовини, - тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку - тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб - від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Об'єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони сільськогосподарських посівів.

Об'єктивна сторона правопорушення виражається у таких формах:

1) невжиття заходів щодо забезпечення встановленого режиму охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць зберігання і переробки врожаю цих культур, а так само невжиття заходів щодо знищення післяжнивних залишків чи відходів виробництва, що містять наркотичні речовини;

2) невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку.

Обидва склади - формальні.

Суб'єкт адміністративного проступку - посадові особи (ч. 1 цієї статті), громадяни і посадові особи (ч. 2 цієї статті).

Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу чи необережності.

Протокол за правопорушення, передбачене ч.1 ст.106¹ складають посадові особи органів Національної поліції та посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад, а розглядають справи: за ч.1 ст.106¹ – суди (судді); за ч.2 – Органи Національної поліції.

Ст. 106² КУпАП встановлює адміністративну відповідальність за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель.

Об’єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері охорони здоровʼя населення та обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів (Закон України від 15 лютого 1995 року «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів»).

Об’єктивна сторона правопорушення виражається у незаконному посіві або незаконному вирощуванні снотворного маку чи конопель.

Склад правопорушення – формальний.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про обіг в Україні наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів» діяльність, пов’язана з культивуванням та (або) використанням чи реалізацією рослин, включених до списку №3 таблиці 1 Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, з метою виробництва та (або) виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин здійснюється підприємствами державної та комунальної власності тільки за наявності у них ліцензій на здійснення відповідних видів діяльності.

Отже, вирощування снотворного маку чи конопель без такої ліцензії утворює склад правопорушення передбаченого цією статтею.

Суб’єктом правопорушення є фізична осудна особа, яка досягла 16-річного віку ( загальний суб’єкт ).

Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи не прямого умислу.

Протоколи прчо це правопорушення складають поліцейські Національної поліції України.

Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель розглядається судом (ст. 221 КУпАП) протягом доби.

Стаття 46-2 КУпАП «Порушення встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством)»:

Порушення встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством) - тягне за собою накладення штрафу від п'ятдесяти до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Об’єктом даного адміністративного проступкує суспільні відносини у сфері охорони здоров'я людини. Такі відносини регулюються Законом України від 19 листопада 1992 року «Основи законодавства України про охорону здоров'я».

Об’єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством).

Суб’єктом правопорушення є фізичні осудні особи, які досягли18-річного віку(фізичні особи – підприємці).

Суб’єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі прямого чи не прямого умислу.

 

Право на зайняття народною медициною (цілительством)визначається статтею 74-1 ЗУ «Основи законодавства України про охорону здоров'я» від 19 листопада 1992 року.

Народна медицина (цілительство) - методи оздоровлення, профілактики, діагностики і лікування, що ґрунтуються на досвіді багатьох поколінь людей, усталені в народних традиціях і не потребують державної реєстрації.

Особи, які не мають спеціальної медичної освіти, зареєстровані в установленому законом порядку як фізичні особи - підприємці та отримали спеціальний дозвіл на зайняття народною медициною (цілительством), виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, мають право на зайняття народною медициною (цілительством).

Кваліфікаційні вимоги до фізичних осіб - підприємців, які займаються народною медициною (цілительством), та умови зайняття народною медициною (цілительством)встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я.

Порядок видачі спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством), перелік документів, необхідних для його одержання, та порядок анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Строк дії спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) становить п'ять років.

Рішення про видачу або відмову у видачі спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) приймається протягом тридцяти робочих днів з дня надання документів.

За видачу спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством), його дубліката та переоформлення справляється плата, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Державний нагляд (контроль) за виконанням фізичними особами - підприємцями умов зайняття народною медициною (цілительством) здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я шляхом проведення планових або позапланових перевірок відповідно до Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Підставою для відмови у видачі спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) є:

недостовірність відомостей у документах, поданих для отримання спеціального дозволу;

невідповідність заявника кваліфікаційним вимогам для зайняття народною медициною (цілительством) згідно з поданими документами.

Підставою для переоформлення спеціального дозволу є зміна місцезнаходження фізичної особи - підприємця або місця зайняття народною медициною (цілительством).

Підставою для анулювання спеціального дозволу на зайняття народною медициною (цілительством) є:

· заява цілителя про анулювання спеціального дозволу;

· припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця;

· повторне порушення цілителем умов для зайняття народною медициною (цілительством);

· виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих для отримання спеціального дозволу;

· встановлення факту передачі спеціального дозволу іншій особі для зайняття народною медициною (цілительством);

· невиконання розпорядження про усунення порушень умов для зайняття народною медициною (цілительством);

· неможливість цілителя забезпечити дотримання умов для зайняття народною медициною (цілительством);

· відмова цілителя у проведенні перевірки дотримання умов для зайняття народною медициною (цілительством);

· смерть фізичної особи - підприємця.

Зайняття народною медициною (цілительством) з порушенням встановлених законодавством вимог тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Забороняється здійснення цілительства з використанням засобів масової інформації.

Протоколи про це правопорушення складають поліцейські Національної поліції та/або посадові особи органів охорони здоров'я.

Згідно статті 277 КУпАП справа про адміністративне правопорушення за порушення встановлених законодавством вимог щодо заняття народною медициною (цілительством) розглядається судом (ст. 221 КУпАП) у п'ятнадцятиденний строк.


Дата добавления: 2019-02-12; просмотров: 307; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!