Тема 1. Поняття міжнародних транспортних відносин та форми їх правового регулювання



Національно-правова і міжнародно-правова регламентація міжнародних транспортних відносин. Значення міжнародного транспортного права для окремо узятих держав і для всього міжнародного співтовариства у цілому.

Поняття міжнародного транспортного права та його місце в системі міжнародного права. Термін „Міжнародне транспортне право”. Історія розвитку міжнародного транспортного права та його періодизація. Об’єкт та предмет міжнародного транспортного права. Роль і місце міжнародного транспортного права в сучасних міжнародних відносинах. Міжнародно-правові форми співробітництва держав з питань міжнародних транспортних сполучень.

Джерела міжнародного транспортного права. Міжнародні конвенції (договори) як основне джерело міжнародного транспортного права. Місце міжнародно-правового звичаю, резолюцій міжнародних організацій та інших джерел міжнародного права у регулюванні міжнародних транспортних відносин.

Поняття міжнародних стандартів міжнародного транспортного права та їх роль у розвитку внутрішньодержавного транспортного права.

Суб’єкти міжнародного транспортного права. Поняття та види суб’єктів міжнародного транспортного права. Держава — основний суб’єкт міжнародного транспортного права. Міжнародні міжурядові організації та міжнародні неурядові організації. Митні та економічні союзи як суб’єкти міжнародного транспортного права.

Україна як суб’єкт міжнародного транспортного права. Реалізація міжнародної правосуб’єктності України у міжнародному транспортному співробітництві.

Тема 2. Правові форми міжнародного транспортного співробітництва

Інститут міжнародних договорів у правовому регулюванні міжнародних транспортних відносин. Поняття та види міжнародних договорів з транспортних питань. Порядок і стадії укладання міжнародних договорів. Багатосторонні та двосторонні міжнародні договори України з транспортних питань. Юридична природа і сутність договору міжнародного перевезення.

Інститут міжнародних органів та організацій у правовому регулюванні міжнародних транспортних відносин. Правове регулювання міжнародних транспортних відносин на рівні міжнародних конференцій та міжнародних організацій. Поняття та класифікація міжнародних конференцій. Поняття та види міжнародних транспортних організацій. Міжнародні організації діяльність яких пов’язана з вирішенням питань транспортних сполучень за різними видами транспорту. Основні напрямки правового регулювання міжнародного співробітництва з транспортних питань в рамках міжнародних організацій.

Рада Митного Співробітництва/Всесвітня митна організація. Комітет з внутрішнього транспорту Європейської Економічної Комісії ООН. Організація міжнародних залізничних перевезень. Міжнародна організація цивільної авіації. Міжнародна морська організація. Міжнародний союз автомобільного транспорту тощо.

Змістовний модуль ІІ.

ЗАГАЛЬНІ МІЖНАРОДНІ КОНВЕНЦІЇ ТА УГОДИ ЗА ВИДАМИ ТРАНСПОРТУ

Тема 3. Міжнародні договори з питань автомобільного сполучення

Договірні та інституційні форми правового регулювання міжнародних перевезень автомобільним транспортом: напрямки правового регулювання та чинні міжнародні договори України (багатосторонні та двосторонні).

Угода, щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення від 1 липня 1970 р.

Міжнародно-правове регулювання перевезення вантажів та загальна характеристика договору міжнародного перевезення вантажів (укладання, виконання (права та обов’язки договірних сторін), припинення та відповідальність договірних сторін тощо). Конвенція про договір міжнародного автомобільного перевезення вантажів (КДПВ) від 19 травня 1956 р.

Міжнародно-правове регулювання перевезення пасажирів і багажу та загальна характеристика договору міжнародного перевезення пасажирів і багажу (укладання, виконання (права та обов’язки договірних сторін), припинення та відповідальність договірних сторін тощо). Конвенція про договір міжнародного автомобільного перевезення пасажирів і багажу (КАПП) від 1 березня 1973 р.

Міжнародні конвенції з питань контейнерних перевезень. Митна конвенції про контейнери 1972 р.

Митна конвенція про міжнародне перевезення вантажів із застосуванням книжки міжнародного дорожнього перевезення від 14 листопада 1975 р. (Конвенція МДП).

Міжнародна конвенція про узгодження умов проведення контролю вантажів на кордонах від 21 жовтня 1982 р. (Женевська Конвенція 1982 р.).

Конвенція про тимчасове ввезення від 26 червня 1990 р. (Стамбульська конвенція).

Міжнародна конвенція про спрощення та гармонізацію митних процедур від 18 травня 1973 р. та Протокол про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур від 26 червня 1999 р.

Рамкові Стандарти безпеки та полегшення світової торгівлі ВМО від 24 червня 2005 р. Процес розробки, прийняття та реалізації на практиці. Обов’язкова сила рамкових Стандартів ВМО.

Основні проблеми імплементації положень стандартів міжнародного транспортного співробітництва в законодавстві України з питань митної справи.


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 169; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!