ФОРМА ОДЯГУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ



МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

Міністра оборони України

№ 150

Р. м. Київ

 

Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України

 

З метою виконання вимог Указу Президента України від 02.04.94 р. № 128/94 «Про військову форму одягу військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань України»

НАКАЗУЮ:

1. Ввести в дію Правила носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України (додаток до наказу).

2. Заступникам Міністра оборони України, командуючим видами Збройних Сил України, військами військових округів, начальникам управлінь центрального апарату Міністерства оборони України забезпечити плановий перехід військовослужбовців підлеглих об'єднань, з'єднань, військових частин, військово-навчальних закладів та установ Міністерства оборони України на носіння нової військової форми одягу.

3. Начальникам гарнізонів, командирам військових частин (кораблів) , начальникам військово-навчальних закладів та установ Міністерства оборони України:

виховувати у військовослужбовців почуття поваги та бережливого ставлення до військової форми одягу і відповідальності за дотримання Правил її носіння;

повсякчас здійснювати контроль за дотриманням військовослужбовцями Правил носіння військової форми одягу і їх зовнішнім виглядом;

організувати ретельне припасування предметів форми одягу під час їх видачі військовослужбовцям та викорінити випадки знеособлення у користуванні речами, які закріплені за військовослужбовцями строкової служби та курсантами військово-навчальних закладів;

забезпечити своєчасне хімічне чищення, прання та ремонт предметів одягу;

з переходом на літню (зимову) форму одягу проводити стройові огляди з метою перевірки встановленої форми одягу, заправлення та зовнішнього вигляду військовослужбовців, стану предметів обмундирування та взуття. Виявлені недоліки, по можливості, усувати негайно;

усунути випадки носіння військовослужбовцями військового одягу, взуття і знаків розрізнення неустановлених зразків, брудного обмундирування та взуття.

4. Дозволити особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, особам сержантського і старшинського складу, солдатам і матросам, військовослужбовцям-жінкам, які проходять службу за контрактом, зберігати повсякденний, польовий і спеціальних одяг у шафах в підрозділах та службових кабінетах.

5. Заняття і роботи, пов'язані з обслуговуванням озброєння і військової техніки, а також господарські та будівельні роботи проводити тільки у спеціальному і робочому одязі.

6. Заборонити військовослужбовцям Збройних Сил України з'являтись у спеціальному і робочому одязі на вулицях населених пунктів та в інших громадських місцях, крім випадків, які викликані службовою необхідністю.

7. Накази Міністра оборони України № 76 від 23.04.93 р. і № 113 від 25.04.94 р. вважати такими, що втратили чинність, а наказ Міністра оборони СРСР № 250 від 04.03.88 р., за винятком розділу 5,— таким, що не застосовується в Збройних Силах України.

8. Заступнику Міністра оборони України по тилу — начальнику тилу Збройних Сил України у місячний термін розробити та подати на затвердження План переходу військовослужбовців Збройних Сил України на носіння нової військової форми одягу та забезпечити його своєчасне виконання.

9. Командирам і начальникам усіх ступенів установити суворий контроль за дотриманням військовослужбовцями Правил носіння військової форми одягу.

10. Наказ розіслати до окремої військової частини.

Міністр оборони України

В. ШМАРОВ

 

Додаток до наказу Міністра оборони України

№150 від 12.06.95 р.

 

ПРАВИЛА

Носіння військової форми одягу

Військовослужбовцями Збройних Сил України

Малюнки до тексту наказу

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Право на носіння військової форми одягу мають військовослужбовці Збройних Сил України, які проходять військову службу, вихованці військових ліцеїв, вихованці військових оркестрів, військові будівельники, а також генерали, адмірали, офіцери, прапорщики та мічмани, які перебувають у запасі або відставці і мають право на носіння військової форми одягу.

2. Військову форму одягу носять у суворій відповідності з даними Правилами. Предмети форми одягу повинні відповідати встановленим описам, бути ретельно припасованими й утримуватись у бездоганному стані.

3. Військову форму одягу встановлено: парадну;

парадно-вихідну,

повсякденну;

польову (у Військово-Морських Силах — для походу);

робочу (спеціальну).

Кожну з цих форм поділяють на літню та зимову.

4. Військову форму одягу носять:

Генерали, адмірали, офіцери, прапорщики, мічмани, військово-службовці-жінки (які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів та офіцерського складу):

парадну — на парадах, під час вручення військовим частинам, кораблям і з'єднанням державних нагород, бойових прапорів; під час одержання державних нагород, прийняття військової присяги; у складі почесної варти; в дні річних свят військової частини, корабля; під час відрекомендування безпосереднім начальникам при призначенні на посаду і присвоєнні військового звання; під час спуску корабля на воду; під час підйому Військово-морського прапора на кораблі, який стає до строю;

парадно-вихідну — у дні свят на урочистих засіданнях, офіційних прийомах і під час покладення вінків до пам'ятників і на могили воїнів.

Дозволяється носити парадно-вихідну форму одягу у вихідні дні та в позаслужбовий час;

повсякденну — на заняттях з бойової підготовки, під час роботи у штабах, управліннях, установах, підрозділах, на класних заняттях; в аудиторіях і майстернях, лабораторіях військово-навчальних закладів; на службових нарадах і зборах, а також у позаслужбовий час;

польову — на навчаннях, маневрах, бойових чергуваннях, заняттях у навчальних центрах, а також на заняттях з бойової підготовки та під час несення добових нарядів.

У Військово-Морських Силах України повсякденну форму одягу та форму одягу для походу носять під час виходу кораблів у море на навчання, маневри, на бойовому чергуванні й заняттях.

Військовослужбовці, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, курсанти військово-навчальних закладів, військовослужбовці строкової служби, вихованці військових ліцеїв, вихованці військових оркестрів та військові будівельники:

парадну — на парадах;

парадно-вихідну — під час вручення військовим частинам, кораблям і з'єднанням державних нагород, бойових прапорів; під час отримання державних нагород; під час прийняття військової присяги; у складі почесної варти; у дні річних свят військової частини, корабля; у святкові та вихідні дні; під час спуску корабля на воду; під час вручення кораблю Військово-морського прапора України та його першому підйомі на кораблі; під час звільнення з розташування військової частини, під час перебування у відпустці та інших випадках за вказівкою командира військової частини (корабля);

повсякденну і польову ( у Військово-Морських Силах—для походу) — на всіх заняттях, під час несення добових нарядів; у вільний від занять час у розташуванні військової частини; навчаннях, маневрах, бойових чергуваннях і заняттях в навчальних центрах, а також в інших випадках за вказівкою командира військової частини (корабля);

робочу — під час виконання господарських, будівельних робіт, а також під час обслуговування техніки та озброєння.

5. Форма одягу для стройових оглядів, шикувань та службових нарад оголошується особами, що проводять ці заходи.

Форма одягу для несення патрульної служби, чергування на контрольно-перепускних пунктах, а також для військовослужбовців, які несуть контрольно-перепускну (вартову) службу в приміщеннях штабів військових округів, армій, армійських корпусів, з'єднань і частин, в установах і військово-навчальних закладах, оголошується начальниками гарнізонів (старшими морськими начальниками).

6. Перехід на літню або зимову форму одягу встановлюється наказами командуючих військами військових округів, командуючого Військово-Морськими Силами, начальників гарнізонів (старших морських начальників).

7. Форма одягу у Військово-Морських Силах оголошується на кожну добу:

штабом Військово-Морських Сил;

старшими морськими начальниками (начальниками гарнізонів);

старшими на рейдах;

командирами з'єднань кораблів, що перебувають у поході;

командирами кораблів, що перебувають в автономному плаванні.

8. Військовослужбовці Збройних Сил України носять форму одягу за видом Збройних Сил України й військовим званням.

9. Офіцери, прапорщики, військовослужбовці-жінки (які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів та офіцерського складу), військовослужбовці, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, військовослужбовці строкової служби, вихованці військових оркестрів, підрозділів, що входять до складу військової частини (військово-навчального закладу), носять форму одягу, яка встановлена для цієї військової частини (військово-навчального закладу), але з емблемою своєї військової спеціальності.

10. Офіцери медичної та юридичної служб, які проходять службу у військовій частині (з'єднанні, військово-навчальному закладі та установі Міністерства оборони України), носять форму одягу за видом Збройних Сил України, до якого належить військова частина (з'єднання, військово-навчальний заклад, установа), але з емблемою своєї служби.

11. Генерали та офіцери Збройних Сил України, які переведені для проходження служби в центральний апарат Міністерства оборони України, штаби та управління військових округів, а також академії, військові кафедри (факультети військової підготовки, відділення військової підготовки) вищих цивільних навчальних закладів і курси вдосконалення офіцерського складу носять форму одягу, яку вони носили на день переведення.

Генерали та офіцери, які переведені для проходження служби до штабів, управлінь Військово-Повітряних Сил України і аеромобільних військ Збройних Сил України, носять форму одягу, що встановлена для Військово-Повітряних Сил та аеромобільних військ Збройних Сил України. Генерали та офіцери, які переведені до управлінь, штабів та установ Військово-Морських Сил України, де встановлена флотська форма одягу, носять форму одягу Військово-Морських Сил України.

Адмірали та офіцери корабельного складу, які переведеш для проходження служби у центральний апарат Міністерства оборони України, носять флотську форму одягу. Генерали та офіцери Військово-Морських Сил України, які переведені для проходження служби в інші види Збройних Сил України, носять форму одягу за видом Збройних Сил України, куди вони переведені. Адмірали, генерали і офіцери Військово-Морських Сил, які переведені для проходження служби у військово-навчальні заклади та кафедри військової підготовки (факультети військової підготовки, відділення військової підготовки) вищих цивільних навчальних закладів, що готують офіцерів для Військово-Морських Сил, носять форму одягу, встановлену для Військово-Морських Сил України.

12. В академіях та на курсах удосконалення особи змінного офіцерського складу носять форму одягу, яку вони носили до прибуття на навчання.

Адмірали, генерали та офіцери Військово-Морських Сил, які навчаються у військово-навчальних закладах Збройних Сил України, носять форму одягу, встановлену для Військово-Морських Сил України.

Курсанти військово-навчальних закладів видів Збройних Сил України носять форму одягу за видом Збройних Сил України, до якого належить військово-навчальний заклад.

Курсанти (слухачі) академій, військово-навчальних закладів, військових кафедр (факультетів військової підготовки, відділень військової підготовки) вищих цивільних навчальних закладів, що не мають офіцерських звань, носять форму одягу, яка встановлена для курсантів військово-навчальних закладів за видом Збройних Сил України, до якого належить військово-навчальний заклад.

Курсанти (слухачі) військово-навчальних закладів з числа прапорщиків і мічманів зберігають право на носіння обмундирування, яке встановлене для цієї категорії військовослужбовців.

13. Прапорщики, мічмани, сержанти і солдати змінного складу короткострокових курсів (шкіл) і навчальних зборів носять ту форму одягу, в якій вони прибували на ці курси (школи), збори.

14. Офіцери, прапорщики, сержанти і солдати штатних підрозділів охорони та забезпечення військово-навчальних закладів носять форму одягу за видом Збройних Сил України, до якого належить військово-навчальний заклад.

15. Офіцери, прапорщики, сержанти, солдати та вихованці військових оркестрів носять форму одягу за видом Збройних Сил України, до якого належить військова частина, з емблемою, яка встановлена для військових диригентів і музикантів.

16. Порядок носіння вартової форми одягу визначається Тимчасовим статутом гарнізонної та вартової служб Збройних Сил України.

17. Генералам, адміралам, офіцерам, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям-жінкам (які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів та офіцерського складу) і військовослужбовцям, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, дозволяється носити цивільний одяг у позаслужбовий час, а за особливою вказівкою — у службовий час.

Курсантам військово-навчальних закладів дозволяється носити цивільний одяг у позаслужбовий час за межами військово-навчального закладу.

18. Військовослужбовцям-жінкам, які проходять службу за контрактом на посадах солдатів і матросів, сержантів і старшин, прапорщиків і мічманів та офіцерського складу в штабах і госпіталях, а також у військових частинах, де носіння військової форми одягу не є необхідним, за вказівкою старшого начальника (командира військової частини) дозволяється носити на службі цивільний одяг.

19. Теплі речі (кожухи, валянки, хутряні рукавиці, тілогрійки, шаровари) носять за вказівкою командира військової частини в зимовий час при низькій температурі на заняттях, навчаннях і на роботах.

20. Спеціальний одяг та льотно-технічне обмундирування носять військовослужбовці (кому той одяг передбачено за нормами забезпечення) на навчаннях, маневрах, заняттях з військовою технікою і під час виконання робіт у гаражах, парках, доках, майстернях, на аеродромах, в лабораторіях, лікувальних закладах, на складах, кораблях, у військових частинах, на території берегових баз корабельних з'єднань.

Дозволяється носити спеціальний одяг і льотно-технічне обмундирування на бойових чергуваннях (бойовій службі). В усіх інших випадках носити спеціальний одяг не дозволяється. Порядок і час носіння спеціального одягу визначає командир військової частини (корабля), начальник військово-навчального закладу, установи.

Спеціальний одяг зберігається поза спальними приміщеннями роти (батареї) у спеціальних шафах, кімнатах для зберігання речей, на окремих стелажах і вішалках.

Спортивний одяг і взуття Дозволяється носити на спортивних майданчиках, під час проведення спортивних занять і змагань.

21. Забороняється:

носити предмети військової форми одягу, спорядження і військові знаки розрізнення змінених або невстановлених зразків;

носити підкомірці інших кольорів, крім білого;

носити підкомірець, кінці якого підшиті по лінії згину лацканів;

носити на військовій формі одягу нагрудні знаки, що не передбачені;

носити одночасно предмети різних форм одягу, а також предмети військової форми одягу з цивільними;

носити сітчасті сумки та сумки яскравих забарвлень.

 

ФОРМА ОДЯГУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

[За винятком військовослужбовців Військово-Морських Сил України]

2.1. ФОРМА ОДЯГУ ГЕНЕРАЛІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

22. Парадна форма одягу:

Літня (мал. 1) Парадно-вихідний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітряних Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного) кольору, парадний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчеревики чорного кольору.

Зимова (мал. 2) Папаха, пальто зимове кольору полину з каракулевим коміром сірого кольору, парадний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне білого кольору.

23. Парадно-вихідна форма одягу

Літня (мал. 3) Парадно-вихідний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітряних Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного) кольору, парадно-вихідний мундир світло-сірого кольору, брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчеревики чорного кольору.

Зимова (мал. 2) Папаха, пальто зимове кольору полину з каракулевим коміром сірого кольору, парадно-вихідний мундир світло-сірого кольору, брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне білого кольору.

24. Повсякденна форма одягу:

Літня (мал. 4) Повсякденний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітряних Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного) кольору, повсякденний кітель і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, напівчеревики чорного кольору.

Зимова (мал. 5) Папаха, пальто зимове кольору полину з каракулевим коміром сірого кольору, повсякденний кітель і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, напівчоботи (напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

25. При парадній формі одягу на мундирі носять ордени, медалі та нагрудні знаки; при парадно-вихідній та повсякденній формі одягу на мундирі парадно-вихідному і повсякденному кітелі — знаки особливої відзнаки, орденські стрічки та стрічки медалей на планках, нагрудні знаки.

26. Польова форма одягу:

Літня (мал. 6) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 7) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Шапка-вушанка з каракуля сірого кольору, куртка хутряна і брюки утеплені камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

Літня (мал. 8) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 7) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Шапка-вушанка з каракуля сірого кольору, куртка хутряна і брюки утеплені камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

27. На польових заняттях і на навчаннях польова форма одягу носиться з особистою зброєю і необхідним для роботи спорядженням (польова сумка, бінокль та ін.).

28. Погони носять:

на всіх пальтах, плащі, мундирі парадному, кітелі, куртці повсякденній шерстяній, сорочці кольору полину, джемпері — кольору полину;

на мундирі парадно-вихідному — сірого кольору;

на куртці польовій літній (куртці хутряній) — камуфльованого кольору;

на сорочці білого кольору — білого кольору.

29. Дозволяється носити:

шапку-вушанку з каракуля сірого кольору при зимовій повсякденній формі одягу;

кашкет замість папахи при зимовій формі одягу;

сорочку білого кольору з довгими рукавами з погонами і галстуком та сорочку білого кольору з короткими рукавами з погонами і галстуком та без галстука, без парадно-вихідного мундира при літній парадно-вихідній формі одягу (мал. 9);

куртку повсякденну шерстяну замість повсякденного кітеля при повсякденній формі одягу (мал. 10);

джемпер з сорочкою і галстуком кольору полину при роботі в службових приміщеннях (мал. 11);

сорочку кольору полину з довгими рукавами з погонами і галстуком та сорочку кольору полину з короткими рукавами з погонами і галстуком та без галстука, без повсякденного кітеля при літній повсякденній формі одягу (мал. 12,13);

літнє пальто або плащ з кашне білого кольору при літній парадно-вихідній і з кашне кольору полину при літній повсякденній формі одягу, а також в теплу погоду весною — до переходу на літню форму одягу і восени — після переходу на зимову форму одягу (мал. 14, 15, 16); в літній період дозволяється носити плащ без кашне;

пальто зимове при літній парадній (парадно-вихідній, повсякденній) формі одягу в холодну погоду;

куртку хутряну камуфльованого кольору при літній польовій формі одягу в холодну погоду.

2.2. ФОРМА ОДЯГУ ОФІЦЕРІВ І ПРАПОРЩИКІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

30. Парадна форма одягу:

Літня (мал. 17) Парадно-вихідний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітряних Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України—блакитного) кольору, парадно-вихідний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчеревики (черевики) чорного кольору.

Зимова (мал. 18, 19) Шапка-вушанка (полковникам— папаха), пальто зимове кольору полину, парадно-вихідний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчоботи (черевики, напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне білого кольору.

31. Парадно-вихідна форма одягу:

Літня (мал. 20) Парадно-вихідний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітряних Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного) кольору, парадно-вихідний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчеревики (черевики) чорного кольору.

Зимова (мал. 18, 19) Шапка-вушанка (полковникам— папаха), пальто зимове кольору полину, парадно-вихідний мундир і брюки навипуск кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, напівчоботи (черевики, напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне білого кольору.

32. Повсякденна форма одягу:

Літня (мал. 21) Повсякденний кашкет з околом малинового (у Військово-Повітря-них Силах України, авіації Сил Протиповітряної оборони України та аеромобільних військах Збройних Сил України—блакитного) кольору, повсякденний кітель і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, напівчеревики (черевики) чорного кольору.

Зимова (мал. 22, 23) Шапка-вушанка (полковникам— папаха), повсякденна утеплена куртка кольору полину, повсякденний кітель і брюки навипуск кольору полину, напівчоботи (черевики, напівчеревики) чорного кольору, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

33. При парадній формі одягу на парадно-вихідному мундирі носять ордени, медалі та нагрудні знаки; при парадно-вихідній формі одягу на парадно-вихідному мундирі і повсякденному кітелі — знаки особливої відзнаки, орденські стрічки та стрічки медалей на планках, нагрудні знаки.

34. Польова форма одягу:

Літня (мал. 24) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 25) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний на куртці утепленій, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

Літня (мал. 26) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, Тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 27) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка та брюки камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний на утепленій куртці, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

35. На польових заняттях і на навчаннях польова форма одягу носиться з особистою зброєю і необхідним для роботи спорядженням (польова сумка, бінокль та ін.).

36. Погони носять:

на всіх пальтах, повсякденній утепленій куртці, парадно-вихідному Мундирі, повсякденному кітелі, куртці повсякденній шерстяній, сорочці кольору полину, джемпері — кольору полину;

на сорочці білого кольору — білого кольору;

на польовій (десантній) куртці, польовій утепленій куртці — камуфльованого кольору.

37. Дозволяється носити:

полковникам шапку-вушанку при зимовій повсякденній формі одягу;

кашкет парадно-вихідний (повсякденний) при зимовій парадній, парадно-вихідній (повсякденній) формі одягу;

берет блакитного кольору замість польового кашкета при літній польовій формі одягу в аеромобільних військах Збройних Сил України — за Вказівкою старшого начальника (командира військової частини);

сорочку білого кольору з довгими рукавами з погонами і галстуком Та сорочку білого кольору з короткими рукавами з погонами і галстуком та без галстука, без парадно-вихідного мундира при літній пара-дно-вихідній формі одягу (мал. 28);

куртку повсякденну шерстяну замість повсякденного кітеля при повсякденній формі одягу (мал. 29);

джемпер з сорочкою і галстуком кольору полину при роботі в службових приміщеннях (мал. ЗО);

сорочку кольору полину з довгими рукавами з погонами і галстуком та сорочку кольору полину з короткими рукавами з погонами і галстуком та без галстука, без повсякденного кітеля при літній повсякденній формі одягу (мал. 31, 32);

кашкет повсякденний і берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору) при літній повсякденній формі одягу: у сорочці кольору полину з довгими рукавами і галстуком; у сорочці кольору полину з короткими рукавами і галстуком та без галстука; у повсякденній шерстяній куртці з сорочкою з довгими рукавами і галстуком кольору полину; у повсякденному кітелі з сорочкою з довгими рукавами і галстуком кольору полину;

літнє пальто з кашне білого кольору при літній парадно-вихідній і з кашне кольору полину при літній повсякденній формі одягу, а також у теплу погоду весною — до переходу на літню форму одягу і восени — після переходу на зимову форму одягу (мал. 33,34);

пальто зимове при літній парадній (парадно-вихідній) формі одягу в холодну погоду;

повсякденну утеплену куртку кольору полину при літній повсякденній формі одягу в холодну погоду;

пальто зимове кольору полину замість повсякденної утепленої куртки кольору полину при зимовій повсякденній формі одягу;

куртку шерстяну з центральною застібкою — тасьмою «блискавка»;

польову утеплену куртку камуфльованого кольору при літній польовій формі одягу в холодну погоду;

рукавички чорного кольору при зимовій парадній (парадно-вихідній, повсякденній і польовій) формі одягу;

парасольки чорного кольору у дощову погоду.

38. У військово-будівельних загонах (частинах) і установах під час виконання роботи на будівельних майданчиках дозволяється носити польову форму одягу.

2.3. ФОРМА ОДЯГУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ-ЖІНОК, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ НА ПОСАДАХ СОЛДАТІВ І СЕРЖАНТІВ, СТАРШИН І ПРАПОРЩИКІВ ТА ОФІЦЕРСЬКОГО СКЛАДУ

39. Парадна форма одягу:

Літня (мал. 35) Берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору), парадно-вихідний мундир і спідниця кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, туфлі чорного кольору, колготи світло-коричневого кольору.

Зимова (мал. 36) Шапка-вушанка (полковникам— шапка-вушанка з каракуля сірого кольору), пальто зимове кольору полину, парадно-вихідний мундир і спідниця кольору полину, сорочка білого кольору з галстуком кольору полину, чобітки (туфлі) чорного кольору, колготи світло-коричневого кольору, рукавички кольору полину, кашне білого кольору.

40. Парадно-вихідна форма одягу:

Літня (мал. 35) Берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору), парадно-вихідний мундир і спідниця кольору полину, сорочка

Зимова (мал. 36) Шапка-вушанка (полковникам— шапка-вушанка з каракуля сірого кольору), пальто зимове кольору полину, парадно-вихідний мундир і спідниця кольору полину, сорочка кольору з галстуком кольору полину, туфлі чорного кольору, світло-коричневого кольору.

41. Повсякденна форма одягу:

Літня (мал. 37) Берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору), повсякденний кітель і спідниця кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, туфлі чорного кольору, колготи світло-коричневого кольору.

Зимова (мал. 38) Шапка-вушанка (полковникам — шапка-вушанка з каракуля сірого кольору), пальто зимове, повсякденний кітель і спідниця кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, чобітки (туфлі) чорного кольору, колготи світло-коричневого кольору, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

42. При парадній формі одягу на парадно-вихідному мундирі носять ордени, медалі та нагрудні знаки, при парадно-вихідній і повсякденній формі одягу на парадно-вихідному мундирі і повсякденному кітелі — знаки особливої відзнаки, орденські стрічки та стрічки медалей на планках, нагрудні знаки.

43. Польова форма одягу:

Літня (мал. 39) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 40) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка та брюки камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний на куртці утепленій, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

Літня (мал. 41) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний.

Зимова (мал. 40) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка та брюки камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний шкіряний на зимовій куртці, рукавички кольору полину, кашне кольору полину.

44. На навчаннях і польових заняттях польову форму одягу носять з особистою зброєю.

45. Погони носять:

на всіх пальтах, парадно-вихідному мундирі, кітелі, сукні, сорочці кольору полину, джемпері — кольору полину;

на сорочці білого кольору — білого кольору;

на польовій (десантній) куртці, польовій утепленій і десантній зимовій куртці — камуфльованого кольору.

46. Дозволяється носити:

берет замість шапки-вушанки (шапки хутряної) при зимовій формі одягу;

сорочку білого кольору з довгими рукавами з погонами і галстуком та сорочку білого кольору з короткими рукавами з погонами і галстуком та без галстука, без парадно-вихідного мундира при літній парадно-вихідній формі одягу;

сорочку білого кольору замість сорочки кольору полину при літній повсякденній формі одягу в позаслужбовий час;

сукню кольору полину при повсякденній формі одягу (мал. 42);

сукню кольору полину, ремінь поясний шкіряний і туфлі при польовій формі одягу;

джемпер з сорочкою і галстуком кольору полину при роботі в службових приміщеннях (мал. 43);

літнє пальто з кашне білого кольору при літній парадно-вихідній і з кашне кольору полину при літній повсякденній формі одягу, а також в теплу погоду весною — до переходу на літню форму одягу і восени — після переходу на зимову форму одягу (мал. 44);

сорочку кольору полину з довгими рукавами і галстуком та сорочку кольору полину з короткими рукавами і галстуком та без галстука без повсякденного кітеля при літній повсякденній формі одягу;

пальто зимове при літній парадній (парадно-вихідній) формі одягу в холодну погоду;

пальто зимове кольору полину при зимовій повсякденній формі одягу;

польову утеплену куртку при літній польовій формі одягу в холодну погоду;

рукавички чорного кольору при зимовій парадній (парадно-вихідній, повсякденній і польовій) формі одягу;

туфлі і чобітки чорного кольору цивільного зразка при парадно-вихідній і повсякденній формах одягу;

панчохи (колготи) коричневого і сірого кольорів при парадно-вихідній і повсякденній формах одягу.

2.4. ФОРМА ОДЯГУ КУРСАНТІВ ВІЙСЬКОВО-НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ, ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ, ЯКІ ПРОХОДЯТЬ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ НА ПОСАДАХ СОЛДАТІВ, СЕРЖАНТІВ І СТАРШИН, ВІЙКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ ТА ВИХОВАНЦІВ ВІЙЬКОВИХ ОРКЕСТРІВ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

47. Форма одягу для парадів:

Літня (мал. 45) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Берет кольору полину, польові і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору з латунною пряжкою.

Зимова (мал. 46) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка та брюки камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору з латунною пряжкою на куртці утепленій, кашне кольору полину (для курсантів і вихованців оркестрів), рукавички кольору полину.

Літня (мал. 45) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Берет блакитного кольору, де-МШИ1 куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору з латунною пряжкою.

Зимова (мал. 46) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору з латунною пряжкою на куртці утепленій, кашне кольору полину (для курсантів і вихованців оркестрів), рукавички кольору полину.

48. Парадно-вихідна форма одягу

Літня (мал. 47,48) Берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору), Парадно-вихідні куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору покину, черевики чорного кольору.

Зимова (мал. 49, 50) Шапка-вушанка, парадно-вихідна куртка зимова, парадно-вихідна куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, черевики чорного кольору, кашне кольору полину (для курсантів і вихованців оркестрів), рукавички кольору полину.

49. Повсякденна і польова форма одягу:

Літня (мал. 51, 52) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору.

Зимова (мал. 53, 54) (крім аеромобільних військ Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору на куртці утепленій, кашне кольору полину (для курсантів і вихованців оркестрів), рукавички кольору полину.

Літня (мал. 55) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Польовий кашкет камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору.

Зимова (мал. 56) (в аеромобільних військах Збройних Сил України) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки камуфльованого кольору, десантні куртка і брюки камуфльованого кольору, тільник, черевики з високими берцями, ремінь поясний на десантній зимовій куртці, кашне кольору полину (для курсантів і вихованців оркестрів), рукавички кольору полину.

50. Ордени, медалі і нагрудні знаки носять при формі одягу для парадів — на польовій (десантній) куртці камуфльованого кольору.

Знаки особливої відзнаки, орденські стрічки і стрічки медалей на планках, нагрудні знаки носять:

при парадно-вихідній формі одягу — на парадно-вихідній літній куртці;

при повсякденній формі одягу — на польовій (десантній) куртці камуфльованого кольору.

51. На польових заняттях і на навчаннях польову форму одягу носять з польовим спорядженням (додаток 2 до Правил) і польовою сумкою (кому належить за нормою).

52. Робоча форма одягу солдатів і сержантів строкової служби:

Літня Кашкет польовий камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору.

Зимова Шапка-вушанка, куртка утеплена (тілогрійка) і брюки утеплені камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь

поясний коричневого кольору на куртці утепленій, рукавички кольору полину або рукавиці.

53. Погони носять:

Солдати, сержанти та старшини:

на парадно-вихідній куртці зимовій, парадно-вихідній куртці літній, сорочці кольору полину — кольору полину;

на польовій (десантній) куртці літній, польовій утепленій куртці — камуфльованого кольору.

Курсанти військово-навчальних закладів:

на парадно-вихідній куртці зимовій, парадно-вихідній куртці літній, сорочці кольору полину — кольору полину;

на польовій (десантній) куртці літній, польовій утепленій куртці — камуфльованого кольору.

54. Дозволяється носити за вказівкою командира військової частими (підрозділу):

берет кольору полину (в аеромобільних військах Збройних Сил України — блакитного кольору) замість кашкета польового камуфльованого кольору при літній повсякденній формі одягу (мал. 57);

берет блакитного кольору, парадно-вихідну куртку, тільник замість сорочки кольору полину і галстука при літній парадно-вихідній формі одягу — в аеромобільних військах Збройних Сил України (мал. 58);

сорочку кольору полину з погонами і галстуком кольору полину без парадно-вихідної куртки при літній парадно-вихідній формі одягу (мал.59);

парадно-вихідну куртку зимову при літній парадно-вихідній формі одягу в холодну погоду;

польову утеплену куртку при літній польовій формі одягу в холодну погоду;

плащ-намет у негоду при повсякденній формі одягу.

2.5. ФОРМА ОДЯГУ ВИХОВАНЦІВ ВІЙСЬКОВИХ ЛІЦЕЇВ І ЛІЦЕЇВ З ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ

55. Парадна і парадно-вихідна форма одягу:

Літня (мал. 60) Берет кольору полину, парадно-вихідна куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, черевики чорного кольору.

Зимова (мал. 61) Шапка-вушанка, парадно-вихідна куртка зимова кольору полину, парадно-вихідні куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, черевики чорного кольору, кашне кольору полину, рукавички кольору полину.

56. Повсякденна і польова форма одягу:

Літня (мал. 62) Польовий кашкет камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору.

Зимова (мал. 63) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору на куртці утепленій, кашне кольору полину, рукавички кольору полину.

57. Погони носять:

на парадно-вихідній куртці зимовій (літній) — кольору полину; на сорочці кольору полину та джемпері — кольору полину; на польовій куртці літній, польовій утепленій куртці — камуфльованого кольору.

58. Дозволяється носити за вказівкою начальника ліцею: парадно-вихідну форму одягу як повсякденну (на заняттях у класах); берет кольору полину при літній повсякденній формі одягу; черевики чорного кольору замість черевиків з високими берцями при повсякденній формі одягу;

сорочку з галстуком кольору полину без куртки парадно-вихідної при парадно-вихідній формі одягу;

польову утеплену куртку камуфльованого кольору при літній повсякденній формі одягу в холодну погоду;

сорочку кольору полину без галстука з розстебнутим верхнім ґудзиком на заняттях у класах.

2.6. ФОРМА ОДЯГУ ВІЙСЬКОВИХ БУДІВЕЛЬНИКІВ

59. Парадно-вихідна форма одягу:

Літня (мал. 48) Берет кольору полину, парадно-вихідні куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, черевики чорного кольору.

Зимова (мал. 50) Шапка-вушанка, парадно-вихідна куртка зимова, парадно-вихідна куртка літня і брюки навипуск кольору полину, сорочка з галстуком кольору полину, черевики чорного кольору, рукавички кольору полину.

60. Повсякденна форма одягу:

Літня (мал. 51) Польовий кашкет камуфльованого кольору, куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору.

Зимова (мал. 53) Шапка-вушанка, польові утеплені куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, польові куртка і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору на куртці утепленій, рукавички кольору полину.

За вказівкою командира військової частини дозволяється носити верет кольору полину при літній повсякденній формі одягу.

61. Робоча форма одягу:

Літня Польовий кашкет камуфльованого кольору, робочі куртка літня і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями.

Зимова Шапка-вушанка, куртка утеплена (тілогрійка) і брюки утеплені камуфльованого кольору, робочі куртка літня і брюки прямого покрою камуфльованого кольору, черевики з високими берцями, ремінь поясний коричневого кольору на куртці утепленій (тілогрійці), рукавички або рукавиці кольору полину.

62. Погони носять:

на парадно-вихідній куртці зимовій, парадно-вихідній куртці літній, сорочці кольору полину — кольору полину;

на польовій камуфльованій куртці, польовій утепленій куртці (тілогрійці), робочій куртці літній — камуфльованого кольору.

 


Дата добавления: 2018-10-27; просмотров: 136; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!