Стаття 6. Використання криптовалюти



1. Суб’єкт криптовалютних операцій має право вільно розпоряджатись криптовалютою, зокрема здійснювати операції з міни (обміну) криптовалюти будь-яких видів на іншу криптовалюту, обмінювати її на електроні гроші, валютні цінності, цінні папери, послуги, товари тощо.

2. До криптовалюти застосовуються загальні норми які розповсюджуються на право приватної власності.

3. Порядок оподаткування операцій з майнінгу, міни (обміну) криптовалюти регулюється чинним законодавством України.

4. Використання криптовалюти не може бути застосовано проти основ національної безпеки України, для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, вчинення терористичних актів, фінансування тероризму, легалізації (відмивання) доходів одержаних злочином шляхом, обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інших протиправних діяннях.5. Суб’єкт криптовалютних операцій самостійно дбає про захист криптовалюти та цілісність системи блокчейн.

 

Глава ІІ. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ОПЕРАЦІЙ З КРИПТОВАЛЮТАМИ

Стаття 7. Криптовалютні транзакції

 1. До криптовалютних транзакції застосовуються загальні положення про договір міни, у відповідності до законодавства України.

2. Дані про криптовалютні транзакції зберігаються у системі блокчейн та є відкритими та загальнодоступними для всіх суб’єктів криптовалютних операцій.

3. Криптовалютні транзакції містять відомості про криптовалютний кошик, з якого виконано передачу, одержувача, об’єм переказу, тимчасові мітки, що визначають момент передачі.

4. Суб’єкт криптовалютних операцій самостійно гарантує проведення транзакцій криптовалюти.

5. Суб’єкт криптовалютних операцій зобов’язується зберігати данні щодо проведених транзакцій протягом 5 років.

 

Стаття 8. Діяльність криптовалютної біржі

1. Порядок створення та діяльності криптовалютної біржі здійснюється виключно в порядку встановленому Національним Банком України.

2. Криптовалютна біржа зобов’язана здійснювати моніторинг всіх транзакцій, ідентифікацію та персоніфікацію суб’єкта криптовалютних операцій в порядку встановленому Національним Банком України.

3. Обмін криптовалюти на електронні гроші, фінансові цінності, цінні папери здійснюється виключно криптовалютною біржою.

4. Дохід отриманий криптовалютною біржою від здійснення криптовалютних операцій підлягає оподаткуванню у відповідності до вимог чинного законодавства України.

5. Обмін (переміщення) криптовалюти може здійснюватися за допомогою онлайн-сервісів з обміну криптовалюти в мережі Інтернет.

6. Суб’єкт криптовалютних операцій здійснює міну (обмін) криптовалюти за допомогою онлайн-сервісів з обміну криптовалюти на свій власний ризик.

 

Глава ІІІ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Стаття 9. Порушення законодавства України про використання обіг криптовалюти

1. Порушення законодавства України про використання та обіг криптовалюти тягне за собою цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законодавством України.

 

Глава IV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

2. Внести зміни до Закону України «Про Національний банк України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1999,  № 29, ст.238):

1) статтю 7 доповнити пунктом 32 такого змісту:

« 32) визначає порядок створення та діяльності криптовалютної біржі, моніторингу всіх криптовалютних транзакцій, порядок ідентифікації суб’єкту криптовалютних операцій.».

3. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

4. Національному Банку України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

 розробити порядок створення та діяльності криптовалютних бірж, порядок моніторингу всіх транзакцій, ідентифікацію та персоніфікацію суб’єктів криптовалютних операцій;

привести у відповідність із цим Законом власні нормативно-правові акти.

Голова Верховної Ради

України


Дата добавления: 2018-10-26; просмотров: 145; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!