ОСОБЛИВОСТІ ПРОХОДЖЕННЯ ПРАКТИКИ



СТУДЕНТАМИ В УСТАНОВІ БАНКУ

Практика проходить на робочому місці відповідного спеціаліста банку. Мета практики полягає у тому, щоб студенти закріпили свої теоретичні знання на практичному досвіді та здобули навички самостійної практичної роботи в сфері банківської діяльності. Практиканти повинні безпосередньо ознайомитися з організацією і методами роботи спеціаліста банку на різних дільницях з основних напрямків його діяльності, зміст яких визначається переліком і тематикою навчальних дисциплін, які вивчаються на освітньо-кваліфікаційному рівні "спеціаліст" та "спеціаліст".

Кількість часу, відведеного на опрацювання питань з банківської діяльності, встановлюється керівником практики від банку разом із практикантом відповідно до наявного на базі практики матеріального і нормативного забезпечення, напрямів діяльності банківської установи та кількості банківських продуктів тощо. Складений план проходження практики студенти подають до університету, де він перевіряється та узгоджується з керівником практики від університету.

Конкретний перелік питань, за якими студент повинен пройти практику визначається університетом і може корегуватися з урахуванням змін, що відбуваються у діючій банківській практиці.

 

Перелік питань при проходженні практики студентами повинен включати:

 

  1. Ознайомлення із організаційною структурою банківської установи, органами її управління, основними напрямками банківської діяльності, системою планування банківської діяльності.
  2. Характеристика ресурсної бази установи банку в розрізі її складових: власного капіталу, залучених та запозичених коштів. Види вкладів, які приймає банк від клієнтів.
  3. Ознайомитись і взяти участь у роботі, пов'язаній з прийняттям рішенням про надання банком кредиту, визначення кредитоспроможності позичальника і ступеня кредитного ризику, способам його зниження. Розглянути стадії процесу банківського кредитування (попередня бесіда з позичальником, структурування позички, укладання кредитної угоди, контроль за додержанням умов кредитної угоди).
  4. Вивчити механізм розрахунково-касового обслуговування банком своїх клієнтів. Порядок видачі клієнтам готівки з кас банку. Регулювання банком залишку готівки у своїй касі.
  5. Порядок формування і використання резервів під банківські активи (кредити, цінні папери, дебіторську заборгованість, нараховані але не отримані банком, відсотки за кредитами).
  6. Операції банків з цінними паперами власної емісії (сертифікатами, банківськими векселями і облігаціями). Посередницькі операції банків з цінними паперами.
  7. Операції банків з іноземною валютою.
  8. Нетрадиційні банківські операції та послуги (лізинг; гарантії та поручительства; посередницькі, консультаційні та інформаційні послуги; трастові послуги; факторинг тощо).
  9. Ознайомитись зі здійсненням банківського нагляду НБУ за діяльністю банку (банківської установи).
  10. Ознайомитись з порядком обліку, документообігу і внутрішнього контролю в установі банку, зокрема основних операцій і послуг.
  11. Вивчення стану аналітичної роботи у банку, проведення аналізу за даними річного звіту з найважливіших напрямків: аналіз активних операцій, аналіз прибутковості банку тощо.

У період практики в банку студент працює над темою дипломної роботи, збираючи для неї відповідний фактичний та статистичний матеріал.

Практикант, складаючи звіт про практику, висвітлює у ньому виконану роботу. Цей звіт повинен являти якомога повну, але лаконічну характеристику самостійної роботи практиканта банку. Переказ у звіті матеріалів, що викладені в інструкціях, підручниках, посібниках і лекціях не допускається.

Якщо за час практики студент не зміг ознайомитися з тим чи іншим питанням програми практики, слід зазначити причину (наприклад, відсутність матеріалу в банку, де проходить практику студент) та зробити посилання у звіті на опрацювання цього питання за відповідними нормативними актами. Переписувати до звіту матеріали з цих нормативних інструкцій (положень) не слід.

Інші вимоги та рекомендації щодо проходження практики студентами викладені у відповідних розділах "Програми і методичних вказівок проходження переддипломної практики студентів освітньо-кваліфікаційного рівня "спеціаліст" та "спеціаліст" зі спеціальностей "Фінанси і кредит".

 


Додаток 1

Зразок титульного аркуша

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 182; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!