ПОРЯДОК НАДАННЯ МЕДИЧНОЇ доПОМОги



 

Кожному пацієнту повинні бути зроблені такі заходи і зібрана така інформація:

А. Переконатися в безпеці для Вас і Вашого пацієнта.

Б. Первинний огляд.

Прохідність дихальних шляхів з іммобілізацією шийного відділу хребта (за показами), дихання, кровообіг, контроль профузної кровотечі, інгаляція кисню.

В. Вторинний огляд.

1. Життєві ознаки, огляд пацієнта “з голови до п'ят”.

2. Анамнез:

а) стать, вік, приблизна вага;

б) скарги, включаючи час захворювання або нещасного випадку;

в) пошкоджуючі фактори;

г) важливі відомості з анамнезу хвороби;

д) алергія;

е) медикаменти, що приймав пацієнта;

ж) прізвище сімейного лікаря;

з) прізвище, ім'я, по батькові пацієнта.

Г. Налагодити зв'язок з базою, доповісти про клінічну ситуацію.

Д. Забезпечити в/в доступ із введенням ізотонічного розчину NaCI, можна зробити не більше двох спроб венепункції, крім ситуації зберігання життя потерпілого. Налагодження в/в доступу не повинно затримувати транспортування.

Контакт із черговим лікарем повинен бути здійснений якнайшвидше.

Е. Приєднати ЕКГ-монітор, визначити серцевий ритм і при наявності аритмії провести лікування її, відповідно до протоколу.

Є. Положення постраждалого повинне бути комфортним, наскільки дозволяє ситуація.

Ж. Заспокоїти постраждалого. Звільнити від одягу, який заважає.

З. Транспортувати постраждалого якнайшвидше в найближчу лікарню.

ОЦІНКУ СТАНУ ПОТЕРПІЛОГО ПРОВОДЯТЬ В ДВА ЕТАПИ:

 

 

1)ПЕРВИННИЙ ОГЛЯД – швидка оцінка стану потерпілого, яка направлена на виявлення і ліквідацію факторів і станів, які загрожують життю людини в даний момент і відновлення життєво важливих функцій, без котрих неможливо продовжити подальше лікування.

Первинний огляд слід проводити дуже швидко.

 

 

2)ВТОРИННИЙ ОГЛЯД – проводять з метою виявлення ушкоджень, які на момент огляду не загрожують життю потерпілого.

 

       

      При первинному огляді потерпілого виявлявляють найбільш несприятливі ушкодження, оцінюють ступінь тяжкості і приймають рішення про надання допомоги та евакуацію.

     Залежно від наявності стану, який загрожує життю, визначають життєві функції – це стан органів і систем організму, інтегруюча роль яких забезпечує функціонування їх як єдиного цілого: дихання, кровообіг, ЦНС.

Підхід до постраждалого

 

 

При підході до постраждалого слід з’ясувати у випадкових свідків, рятувальників чи міліціонерів що сталося, чи безпечним є місце пригоди, скільки є постраждалих.

Якщо місце події, на Ваш погляд пов’язане з кримінальними діями, то відразу викликають міліцію, якщо вимагає втручання рятувальників – повідомляють рятувальну службу. У всіх випадках, якщо стався злочин, або застосовано насилля, правоохоронні органи повинні попередньо забезпечити безпеку для медичних рятувальників.

Якщо ніякої інформації немає, варто діяти самостійно, звертаючи насамперед увагу на все, що може загрожувати особистій безпеці членів бригади: місце слід повністю оглянути. Якщо є найменша загроза (контейнери промарковані спеціальними знаками, пролита рідина, дим, туман, вогонь, природний та інший газ, проводи електричного струму, вибухонебезпечні предмети, предмети, які можуть впасти зверху і т.п.) слід визначитись, чи існує реальна можливість самостійно без власного ризику її усунути, якщо ні, необхідно припинити рух до постраждалого, викликавши рятувальників. У цій ситуації слід підтримувати словесний контакт з постраждалим, з’ясувати що його турбує і дати йому рекомендації щодо само- і взаємодопомоги.

Якщо все ж приймаєте рішення наблизитися до постраждалого, по ходу потрібно з’ясувати для себе, що сталося, щоб передбачити механізм травми і налаштуватися на технологію надання медичної допомоги. Один із медичних працівника або водій повинен оглянути всі закутки місця пригоди, щоб виявити інших людей. Коли вони є, при потребі керівник бригади буде змушений їх обстежити і також надати необхідну медичну допомогу.

Варто звертати увагу на всі деталі місця пригоди, постійно контролюючи місце пригоди, оскільки в динаміці можуть виникнути додаткові небезпеки, які змусять медиків рятувати не тільки життя постраждалого, але і особисте. Безальтернативно, пріоритетом залишається власне життя, далі життя пацієнта, а також всіх оточуючих.

Необхідно з’ясувати, чи потрібна додаткова допомога або додаткові засоби? У випадку її потреби надсилається повідомлення диспетчеру, де лаконічно подається інформація про місцезнаходження потерпілих, їх кількість, загальний стан та характер ушкоджень з подальшим визначенням кількісного та якісного типу допоміжних бригад ЕМД.


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 391; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!