В 1988 році настільний теніс стає Олімпійським видом спорту (Сеул, Південна Корея).

 

2. РОЗВИТОК НАСТІЛЬНОГО ТЕНІСУ В УКРАЇНІ, РЕГІОНІ

 

В СРСР гра, появилася в 1860 році. Деякий час нею захоплювалися в приватних будинках Москви і Петербургу, але цікавість до гри пропала.

Підйом відбувся в 20-ті роки нового століття, особливо в 1927-1929 роках. В 1927 році появилися перші чемпіонати, стали проводитися командні міські і міжміські змагання.

1930-1931 роки можна віднести до нового етапу розвитку пінг-понга в СРСР. З’явилася група сильних спортсменів, які відносилися до гри не як до розваги, а як до серйозної справи.

І все ж в ті роки особливо популярними були воєнізовані види спорту і такі масові ігри, як футбол і волейбол. До них тягнулася молодь, а настільний теніс, як і теніс, широкої популярності ще не мав. Варто сказати, що по-справжньому грати в настільний теніс не було де. Залів не вистачало, а грати на відкритому повітрі важко – легкий вітерець, і той вносить в неї свої неочікувані моменти.

Після Великої Вітчизняної війни в 1946 році відбувся перший після війни міжміський матч Москва – Ужгород.

На Україні ініціаторами відродження гри в настільний теніс були окремі гравці, які мали за плечима багаторічний досвід (З. Розенберг і О. Пастернак – в Одесі; Ф. Глаз, В. Туранов, С. Тальський, О. Сирота – у Києві; Ю. Ревіс і А. Рисс – у Харкові, Р. Газда – у Львові та інші).

Настільний теніс стає улюбленою грою в Литві, Латвії, Естонії, Молдавії. В 1948 році і у нас гра стала називатися настільним тенісом. Єдина всесоюзна спортивна класифікація 1949 року уже передбачала виконання розрядів і присвоєння звання «Майстер спорту СРСР» з настільного тенісу.

У 1950 р. були організовані перші республіканські змагання найсильніших гравців України, переможцем яких став Є. Шицер (Львів), а з 1951 р. розиграш першості УРСР проводиться регулярно.

В 1950 році в Москві відбувся перший всесоюзний турнір найсильніших тенісистів СРСР. Серед чоловіків переміг В. Варякоїс, серед жінок – О. Жилевічуте – представники Литовської РСР. Скоро за новими міжнародними правилами проводиться другий всесоюзний турнір – в Ризі. І знову переможцями стають литовські спортсмени.

В 1951 році відбувся перший чемпіонат СРСР. Першим чемпіоном країни серед чоловіків став А. Акопян, серед жінок – А. Міттов.

У 1954 р. радянські спортсмени стали членами Міжнародної федерації настільного тенісу і відтоді беруть участь в усіх чемпіонатах Європи і світу.

Ну і звичайно, велику роль в розвитку нашого настільного тенісу зіграли міжнародні матчі з командами ГДР і Польщі (1954 р.), спільні тренування з румунськими тенісистами (1955 р.), з тенісистами Чехословаччини (1956 р.).

Юнацькі міжнародні чемпіонати проводяться з 1955 року.

В березні 1957 року радянські тенісисти досягнули перших успіхів на світовій спортивній арені. На міжнародному турнірі з участю команд Югославії і Болгарії Лесталь (СРСР) зайняла перше місце. З’явилось перше призове місце і у чоловіків.

В 1957 році на VI Всесвітньому фестивалі молоді і студентів в Москві радянські тенісисти зустрілися з найсильнішими гравцями уже із 23 країн Європи, Азії і Африки.

Протягом 1958 року були проведені товариські матчі з командами Чехословаччини, Австрії, Венгрії, Болгарії, Румунії. Радянські спортсмени вперше виступали на першості Європи.

У 1969 р. жіноча команда СРСР виборола перше місце на чемпіонаті світу. На першості Європи 1970 р. радянські спортсмени також виступали успішно, а З. Руднова стала чемпіонкою.

У сучасний період розвитку гри настільного тенісу авторитету нашій державі і місту принесли Анатолій Строкатов і Ванда Літинська (Львів), які вдало виступали не тільки на внутрішніх змаганнях (першості СРСР, УРСР), а й на міжнародній арені. А.Строкатов – срібний призер чемпіонату Європи (один.розряд), а Ванда Літинська – неодноразова чемпіонка Європи серед кадетів і юніорів.

З 1991 року Україна стала незалежною державою. І саме з цього часу розпочався відлік часу новітньої історії розвитку цієї гри у нашій суверенній країні. Випускник ЛДУФК Олександр Дідух – багаторазовий чемпіон і володар Кубку України, переможець Спартакіади, Універсіади, чемпіон і призер багатьох міжнародних і національних змагань. За останні роки збірні команди Львівської області переможці та призери комплексних та інших змагань. Найвідоміші гравці – брати Дідухи (Олександр та Віктор), Тетяна Ткачова, Моцик Ірина, Трунов Михайло, Камінський Валентин, Бердник П., Погосов Д., Гапонов О. та інші. Також до збірної України з настільного тенісу входять: Коу Лей, Прищепа Євген, Песоцька Маргарита, Трифонова Поліна, Васильєва Евгенія та ін.Представники тенісної Львівщини підвищують свою спортивну майстерність в Клубному чемпіонаті України – 11 команд грають в суперлізі, вищій і регіональній лігах. На Чемпіонаті Європи – 2010 представники України Євген Прищепа і Коу Лей здобули бронзову медаль з настільного тенісу, який проходив в чеському місті Острова.

Президент Федерації настільного тенісу України Ландик Валентин Іванович (обраний на посаду 8 листопада 1997 року). Президентом ETTU є Стефано Бозі.

1 квітня 2012 р. в Дортмунді (Германія) відбувся командний чемпіонат світу з настільного тенісу. В чоловічому турнірі призери повторили результат чемпіонату світу 2010 року. Золото у Китаю, срібло у німців, бронза у японців та південно корейців. У жінок золото в Китаю, срібло у збірної Сінгапуру, бронза у команд Гонгконга і Південної Кореї. Чоловіча збірна України, граючи в Дивізіоні-2, заняла 25-те місце і завоювала путівку а елітний Дивізіон. Жіноча збірна України втратила прописку в еліті світового тенісу, зайнявши 19-те місце і відправилася грати в Дивізіон-2.

Олімпійські ігри в Лондоні (Англія 2012 р.) Особистий турнір серед чоловіків: золото – Zhang Jike, Китай, срібло – Wang Hao, Китай, бронза - Ovtcharov Dimitrij, Німеччина. В другому колі вибув представник України Дідух Олександр (90 номер світового рейтингу), в першому колі – Жмуденко Ярослав (77 номер світового рейтингу). Особистий турнір серед жінок: золото – Li Xiaoxia, Китай, срібло – Ding Ning, Китай, бронза – Feng Tianwei, Сінгапур. В третьому колі вибула представниця України – Песоцька Маргарита (54 номер світового рейтингу на той час), а в другому колі вибула Біленко (Сорочинська) Татьяна (112 номер світового рейтингу).

Результати командного турніру чоловіків: золото – Китай, срібло- Південна Корея, бронза – Німеччина, 4-те місце – Гонгкок, 5-8 – Сінгапур, Австрія, Японя, Португалія, 9-16 – Росія, Австралія, Єгипет, Швеція, Канада, Бразилія, Великобританія, Північна Корея.

Команди жінок: золото – Китай, срібло – Японія, бронза – Сінгапур, 4-те місце – Південна Корея, 5-8 – Голландія, Гонгкок, Північна Корея, Німеччина, 9-16 – Іспанія, Єгипет, Австрія, Бразилія, Польща, Великобританія, Австралія, США.

Список команд учасників Клубного чемпіонату України сезону 2012-2013 рр.

Супер ліга чоловіки: 1. «НОРД» - Донецьк; 2. «Донбас» - Донецьк; 3. «ЛІРС» - Жовква; 4. «УАБД» - Суми; 5. «Грета» - Дружківка; 6. «Будінвест» - Суми; 7. «ПАСС-АВТО» - Чернігів; 8. «Коктем» - Казахстан; 9. «Юнік-фарма» - Н.Волинський; 10. «ЛДУФК» - Львів; 11. «Спортмайстер» - Кривий Ріг; 12. «Інваспорт» - Київ.

Супер ліга жінки: 1. «Домотехніка – НОРД» - Донецьк; 2. «Лірс» - Жовкла; 3. «Аделаїда» - Херсон; 4. «Львівська політехніка» - Львів; 5. «ХАРП» - Харків; 6. «Гурман» - Київ; 7. «Луганочка – ШВСМ» - Луганськ; 8. «ІФНТУНГ» - Ів.Франківськ; 9. «Ритм» - Дніпропетровськ; 10. «ХАРП-2-ХОВУКС» - Харків.

Вища ліга чоловіки: 1. «ПНТУ» - Полтава; 2. «Юність» - Н.Каховка; 3. «Большая ігра» - Дніпропетровськ; 4. «ІФНТУНГ» - Ів.Франківськ; 5. «Лірс» - Жовква; 6. «ХАРП-ХОВУФКС» - Харків; 7. «Університет» - Харків; 8. «Ірта» - Луганськ; 9. «Бранд-майстер» - Київ; 10. «Лідер» - Київ; 11. «Львівська Політехніка» - Львів; 12. «Омега» - Севастополь.

Вища ліга жінки: 1. «Тайфун» - Умань; 2. «ДЮСШ-1» - Лірс-Львів-Жовква; 3. «Теніс» - Луцьк; 4. «Донбас-ДЮСШ» - Алчевськ; 5. «Вознесенськ» - Вознесенськ; 6. «Інваспорт» - Миколаїв; 7. «НОРД» - Донецьк; 8. «Ятрань» - Кіровоград; 9. «ХАРП-3» - Харків; 10. «Грація» - Суми; 11. «ДЮСШ-12» - Дніпропетровськ; 12. «Аделаїда-2» - м. Херсон.

Перша ліга чоловіки: 1. «Біоват-К» - Ялта; 2. КЗ «ДЮСШ» - ХТЗ-Харків; 3. «Дунай» - Ізмаїл; 4. «ЛІРС-3-ЛДУФК-СКІФ» - Львів-Жовква; 5. «Університет» - Донецьк; 6. «Кригер» - Бердичів; 7. «Азот» - Черкаси; 8. «Бородіно» - Київ; 9. СК «Теніс» - Луцьк; 10. Закарп. Коньячний з-д «Тіса-Ужгород»; 11. «Юність» - Н.Каховка; 12. «Свівфт» - Полтава.

Перша ліга жінки: 1. «ДЮСШ-2» - Севєродонецьк; 2. «Спартак» - Одеса; 3. «Воднік» - Одеса; 4. «ХНУ» - Хмельницький; 5. «Університет-ДЮСШ» - Донецьк; 6. КПУ – Кременчук; 7. «Вега-Спартак» - Умань, і ще 5 команд.

3. ІНВЕНТАР ДЛЯ ГРИ В НАСТІЛЬНИЙ ТЕНІС. ПРАВИЛА ГРИ

 

Стіл.

Поверхня столу, що називається "ігровою поверхнею", довжиною 2м 74 см і шириною 1м 525 см, повинна бути прямокутною і знаходитися у горизонтальній площині на висоті 76 см від підлоги.

Ігрова поверхня повинна бути матовою, однакового темного кольору з білою лінією шириною 2 см вздовж кожного ребра.

Лінії вздовж ребер довжиною 2,74 м називають "боковими лініями".

Лінії вздовж ребер довжиною 1,525 м називають "кінцевими лініями".

Ігрова поверхня повинна бути розділена на дві рівні "половини" вертикальною сіткою, що розташована паралельно "кінцевим лініям", і повинна бути суцільною на всій площині кожної "половини".

Для парних змагань кожна "половина" повинна бути розділена на дві рівні "напівплощадки" білою "центральною лінією" шириною 3 мм, що проходить паралельно "боковим лініям"; "центральна лінія" вважається частиною кожної правої "напівплощадки".


Дата добавления: 2014-01-07; просмотров: 4192; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!