VІ. Обов’язки керівника практики від університету



КИЇВСЬКИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

Юридичний інститут

Кафедра кримінального права та процесу

 

 

      “ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор з навчально-методичної роботи

проф. Л.А. Сидорчук

 

________________________________

“______”_______________2012 року

 

 

 

РОБОЧА ПРОГРАМА ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Напрям підготовки 6.030401 Правознавство

 

                                                             

2012 рік

 

 

Робоча програма виробничої практики студентів за напрямом підготовки 6.030401 Правознавство.

„25” жовтня, 2012 року, 26 с.

 

Розробник:

Тернавська В.М., кандидат юридичних наук, завідувач кафедри кримінального права та процесу КиМУ

 

Рецензент:

Сидорчук Л.А., кандидат юридичних наук, професор кафедри теорії та історії держави і права КиМУ

 

 

Робоча програма затверджена на засіданні кафедри

кримінального права та процесу

 

Протокол від “25” жовтня 2012 року № 3

 

Завідувач кафедри

кримінального права та процесу        _________   (доц. Тернавська В.М.)

 

“25” жовтня 2012 року

 

 

Схвалено Вченою радою КиМУ

Протокол від “26” жовтня 2012 року № 3

 

 

ÓКиМУ, 2012 рік


І. Вступ

Практика студентів є органічною частиною навчального процесу по підготовці юридичних кадрів.

Програма практики є основним навчально-методичним документом для студентів та керівників практики від Юридичного інституту та від бази практики.

Програма розроблена відповідно до Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року № 93.

Програма практики регламентує завдання, зміст, загальні питання організації і проведення всіх видів практики, які передбачені навчальним планом в Юридичному інституті.

 

ІІ. Мета і завдання виробничої практики

1. Основною метою виробничої практики є поглиблення і закріплення набутих у процесі навчання знань, розв’язання прикладних завдань, набуття досвіду ділового спілкування, підготовка до самостійної роботи на посадах, що передбачені кваліфікаційною характеристикою фахівця за напрямом підготовки 6.030401 Право, галузі знань 0304 Право.

2. Під час проходження практики студенти повинні зібрати і опрацювати необхідний для підготовки звіту аналітичний матеріал.

3. Набуті під час практики знання допоможуть студентам у подальшій навчальній, а згодом і у практичній діяльності.

4. На виробничу практику відведено 216 годин.

 

ІІІ. Зміст практики

 

1. Беручи до уваги, що студенти, які проходять практику, набувають фах юриста, який працюватиме в організаціях та установах державної й недержавної форм власності, органах виконавчої влади, самоврядування, правоохоронних органах, основними і обов’язковими методами роботи під час проходження практики є:

– ознайомлення із структурою бази практики, її підпорядкуванням та штатним розкладом;

– дослідження місця юриста (фахівця) в даній організації;

– ознайомлення із правилами та обов’язками юриста (фахівця) юридичного або іншого підрозділу, розподілом обов’язків між працівниками підрозділу, керівником підрозділу. При цьому студент повинен проаналізувати доцільність саме такого розподілу;

– вивчення порядку виробничих зв’язків службового листування фахівця, юридичного або іншого підрозділу з іншими структурними підрозділами та в самому підрозділі;

– ознайомлення з планом роботи юриста (фахівця), юридичного підрозділу, порядком його складання, затвердження, перевірки виконання, критеріями оцінювання виконання;

– ознайомлення з основними локальними нормативними актами колективною угодою, правилами внутрішнього трудового розпорядку, установчими документами, накладними тощо;

– вивчення документів, що подаються на правову експертизу юристу (фахівцю) та візуються ним;

– вивчення листів, претензій, позовних заяв, скарг та інших документів, які готуються юристом (юридичним підрозділом) від імені організації;

– ознайомлення з порядком надання юридичних консультацій працівникам бази практики з питань, пов’язаних з виконанням ними своїх посадових обов’язків та з особистих питань;

– ознайомлення з правовою базою (бібліотекою, комп’ютерною програмою), використовуванню в даній організації, та аналіз її досконалості;

– подання своїх пропозицій щодо організації роботи юриста (фахівця), юридичного підрозділу на підприємствах, установах даної сфери (галузі) чи в конкретній організації;

– набуття практичних навичок у складанні таких документів: колективного договору, правил внутрішнього трудового розпорядку, претензій, відповідей на претензії, позовів, службових записок, доповідних та інших документів, що готуються юристом або з його участю, а також у проведенні правової експертизи документів та наданні юридичних консультацій.

Під час практики студенти повинні навчатися самостійно складати проекти перелічених документів, провести правову експертизу кількох договорів (наказів, інших документів) та надавати юридичні консультації.

     Заняття та екскурсії під час практики:

1. Під час практики керівники практики від інституту та від бази практики проводять із студентами консультації, бесіди.

2. Керівник практики від бази практики організовує студентам-практикантам консультації з фахівцями (наприклад, з начальником відділу кадрів, заступником директора з правових питань, керівниками підрозділів тощо).

3. Для ознайомлення з діяльністю бази практики і усвідомлення місця і ролі юриста керівник практики від бази практики організовує для студентів екскурсії по підрозділах організації, де проходить практика.

4. За підсумками екскурсій студентам потрібно скласти порівняльні характеристики функцій і повноважень юристів у різних галузях.

 

ІV. База практики

 

Практика проводиться у відповідних установах, які визначаються як базові у договорах, що укладаються університетом із органами державного управління м. Києва, а також на підставі розпоряджень голів рад і голів місцевих держадміністрацій, вказаних за домовленістю з інститутом.

У відповідності з укладеними договорами базами навчальної практики є: районні державні адміністрації м. Києва та Київської області, інші районні та обласні державні адміністрації – за домовленістю, міські (районні) суди м. Києва: Шевченківський (районний) суд м. Києва, Адміністративний апеляційний суд м. Києва, управління юстиції в м. Києві, державні виконавчі служби тощо.

Відповідно до п. 2.3 „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України”, з дозволу профілюючих кафедр, місце проходження практики студенти мають право вибирати самостійно. Тому ця наскрізна програма може бути використана також для проходження практики студентами заочного відділення.

Місце проходження практики студентами визначається з урахуванням спеціалізації та підготовкою до Державної атестації. Цю практику студенти можуть проходити у вище зазначених базових установах практики, а також на підприємствах різних форм власності, в установах, організаціях, юридичних фірмах, комітетах, міністерствах, відомствах.

 

V. Обов’язки студента

Перед початком практики студент повинен отримати в керівника практики направлення на практику, затверджену директором Юридичного інституту, її програму та щоденник.

Перед початком практики, на базі практики, пройти інструктаж з техніки безпеки.

Під час проходження практики суворо дотримуватись правил техніки безпеки та внутрішнього розпорядку, що діють на базі практики. Режим роботи, встановлений для працівників бази практики є обов’язковим для студентів, що проходять практику. За порушення трудової дисципліни і правил внутрішнього трудового розпорядку студент несе дисциплінарну відповідальність перед адміністрацією бази практики.

Студент зобов’язаний сумлінно виконувати програму практики, намагатись розширити свої знання та навички, виконувати завдання і доручення керівника від бази практики, спрямовані на засвоєння практичних навичок.

Одним із обов’язків студента-практиканта є ведення щоденника практики, у якому зазначаються результати виконаної роботи.

Після проходження практики студент повинен скласти письмовий звіт про результати практики, своєчасно надати його разом із щоденником на кафедру та у призначений час захистити.

 

VІ. Обов’язки керівника практики від університету

 

Керівник практики від університету зобов’язаний:

− своєчасно вручити студентам програму, щоденники і направлення на практику, провести загальний інструктаж;

− супроводжувати студентів на базу практики, представити їх керівникові від бази практики і переконатися в тому, що практика розпочалася вчасно і без перешкод;

− спільно з керівником від бази практики організовує для студентів навчальні заняття, бесіди з провідними спеціалістами, екскурсії, консультує з питань програми практики;

− контролює виконання програми практики і дотримання студентами правил внутрішнього розпорядку;

− перевіряє звіти про результати практики і бере участь у складі комісії.

 


Дата добавления: 2018-09-22; просмотров: 215; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!