Динаміка фінансових показників діяльності підприємства



Стаття Звіту про фінансові результати

Звітний період, тис. грн.

Попередній період, тис. грн.

Відхилення

Вплив на фінансові результати, тис. грн.

абсолютні, тис. грн. відносні,%
1 2 3 4 5 6

7.2. Проаналізуйте динаміку і структуру фінансового результату підприємства (Додаток 1). Результати необхідно оформити у вигляді табл. 7.2.

Таблиця 7.2

Показники структури фінансового результату підприємства

№ з/п

Показник

Звітний рік

Попередній рік

Відхилення

сума, тис. грн. пит. вага, % сума, тис. грн. пит. вага, % абсолютне, тис. грн. відносне, % зміна структури

1

Прибуток від звичайної діяльності, в т. ч.:              
прибуток від операційної діяльності              
прибуток від фінансової діяльності              
прибуток від інвестиційної діяльності              
2 Прибуток від надзвичайної діяльності              
3 Загальний прибуток              

7.3. Проаналізуйте динаміку показників рентабельності підприємства (Додаток 1). Результати необхідно оформити у вигляді табл. 7.3.

Таблиця 7.3

Показники рентабельності підприємства

Показник

Звітний період

Попередній період

Відхилення

абсолютні відносні
1 2 3 4 5

7.4. Проаналізуйте вплив на зміну величини рентабельності власного капіталу таких чинників: рентабельності реалізації, коефіцієнта оборотності активів, коефіцієнта незалежності (модель Дюпона).

Тема 8. АНАЛІЗ ВИРОБНИЧО-ФІНАНСОВОГО ЛЕВЕРИДЖУ

Програма теми

Структура капіталу і ризик, їх взаємозв’язок та прогнозування. Політика структури капіталу. Аналіз структури капіталу та прогнозовані показники діяльності підприємства.

Оцінювання фінансового левериджу та його взаємозв’язок із структурою капіталу. Ефект фінансового леверидж. Аналіз рівнів виробничого, фінансового та виробничо-фінансового левериджу. Ризик і леверидж як характеристики економічного потенціалу підприємства.

Література: 1, с. 213-214; 2; 3; 4, с. 472-473, 5.

Питання для підготовки до лекційних і практичних занять

1. Поняття левериджу.

2. Аналіз виробничого левериджу.

3. Поняття фінансового левериджу.

4. Аналіз фінансового левериджу.

5. Ефект фінансового левериджу.

6. Суть виробничо-фінансового левериджу.

7. Аналіз виробничо-фінансового левериджу.

Тестові питання

1. Операційний леверидж відображає: А) механізм впливу зміни співвідношення постійних і змінних витрат на суму та рівень прибутку підприємства; Б) механізм впливу на рівень рентабельності власного капіталу зміни співвідношення власних і позикових коштів; В) механізм впливу зміни співвідношення релевантних і нерелевантних витрат на рівень рентабельності активів.

2. Фінансовий леверидж відображає: А) механізм впливу зміни співвідношення постійних і змінних витрат на суму та рівень прибутку підприємства; Б) механізм впливу на рівень рентабельності власного капіталу зміни співвідношення власних і позикових коштів; В) механізм впливу зміни співвідношення релевантних і нерелевантних витрат на рівень рентабельності активів.

3. Виробничо-фінансовий леверидж відображає: А) механізм впливу зміни співвідношення постійних і змінних витрат на суму та рівень прибутку підприємства; Б) механізм впливу на рівень рентабельності власного капіталу зміни співвідношення власних і позикових коштів; В) сукупний вплив виробничо-операційних і фінансових факторів на прибутковість діяльності підприємства.

4. Коефіцієнт виробничого левериджу розраховується як відношення: А) величини постійних витрат підприємства до загальної суми його операційних витрат; Б) темпів приросту операційного прибутку до темпів приросту обсягів реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); В) величини маржинального доходу до обсягу операційного прибутку.

5. Ефект виробничого левериджу розраховується як відношення: А) величини постійних витрат підприємства до загальної суми його операційних витрат; Б) темпів приросту операційного прибутку до темпів приросту обсягів реалізації продукції (товарів, робіт, послуг); В) величини маржинального доходу до обсягу чистого прибутку.

6. При визначенні ефекту фінансового левериджу податковий коректор характеризує: А) рівень прояву ефекту фінансового важеля з урахуванням різних ставок податку на прибуток; Б) різницю між рентабельністю активів і середньою ставкою за кредит; В) співвідношення залученого та власного капіталу.

7. При визначенні ефекту фінансового левериджу диференціал фінансового важеля характеризує: А) рівень прояву ефекту фінансового важеля з урахуванням різних ставок податку на прибуток; Б) різницю між рентабельністю активів і середньою ставкою за кредит; В) співвідношення залученого та власного капіталу.

8. При визначенні ефекту фінансового левериджу плече фінансового важеля характеризує: А) рівень прояву ефекту фінансового важеля з урахуванням різних ставок податку на прибуток; Б) різницю між рентабельністю активів і середньою ставкою за кредит; В) співвідношення залученого та власного капіталу.

9. На прибутковість діяльності підприємства впливають: А) співвідношення постійних і змінних витрат; Б) співвідношення залученого капіталу і витрат; В) співвідношення власного капіталу і постійних витрат; Г) пропорція власного і залученого капіталів.

10. Ефект виробничо-фінансового левериджу відображає: А) на скільки відсотків зміниться власний капіталу підприємства при збільшенні обсягу його виручки на 1%.; Б) на скільки відсотків зміниться рентабельність власного капіталу підприємства при збільшенні обсягу його виручки на 1 %; В) на скільки відсотків зміниться обсяг виручки підприємства при збільшенні обсягу власного капіталу на 1 %; Г) на скільки відсотків зміниться рентабельність активів підприємства при збільшенні обсягу його виручки на 1 %.

Практичні завдання

8.1. На основі фінансової звітності підприємства (Додаток 1) проаналізувати ефекти виробничого, фінансового та виробничо-фінансового левериджу (ставку податку на прибуток і відсоткову ставку за кредитами приймати такими, які склалися в економіці України на момент розв’язання завдання).

8.2. Порівняти ефекти фінансового левериджу підприємств, фінансові показники яких подано в табл. 8.1.

Таблиця 8.1


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 450; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!