Фізкультхвилинка «Вершки і корінці»



Дата __________ Номер уроку ___________              Трудове навчання 2 клас

Тема. Культура харчування. Правила поведінки за столом. Столовий посуд різного

призначення. Сервірування столу.

Мета: створити умови для усвідомлення учнями, що здоров'я — це головна людська

цінність; сприяти формуванню у школярів культури здорового харчування; закріплювати знання про найбільш корисні і необхідні людині продукти харчування; сприяти пробудженню у дітей інтересу до народних традицій, пов'язаних з харчуванням; навчати правила поведінки за столом; ознайомити з посудом різного призначення та правилами сервірування стола; розвивати творчу активність, пам'ять, мовлення, акуратність, терпіння в роботі, естетичний смак.

Обладнання: ілюстрації із зображенням продуктів харчування, овочі, серветки,

кольоровий папір, ножиці, клей, пензлики, серветка для рук.

Тип уроку: урок засвоєння нових зннаь

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Повідомлення теми та мети уроку

— Сьогодні на уроці ми будемо розмовляти про культуру харчування.

— Хто з вас розуміє, що це таке? (Відповіді дітей.)

— Чому харчування має таке значення в житті людини?

— Яким має бути харчування людини?

Харчування має бути повноцінним і різноманітним, щоб у продуктах були присутні білки, жири і вуглеводи.

Харчування має бути регулярним. Людина має отримувати їжу 4-5 разів на добу.

Харчування має бути помірним. Не можна переїдати. Потрібно дотримуватися правил прийому їжі: не можна розмовляти під час їжі, поспішати, є занадто гарячі або занадто холодні страви.

Вступна бесіда

Відгадайте загадки.


Холодильник похвалився,

Що на дім перетворився,

Де смачна і свіжа

Проживає... (їжа).

Морква, біб і цибулина,

Бурячок і капустина,

Ще й картопля — шусть у горщик.

Ну й смачний ми зварим... (борщик)\

Довго з тіста їх ліпили,

У окропі поварили.

Потім дружно ласували,

Ще й сметанки додавали. (Вареники)

І поживне, і смачне,

Біле, пінне, запашне.

Залюбки малята п’ють,

Здоровенькими ростуть. (Молоко)

Можу я його розбити,

Можу на обід зварити,

Курка нам його знесе,

Що це, діти? Це — ... (яйце).

Тісто, ягоди і крем,

Шоколад, прикраси, джем.

Дуже страву цю люблю,

Її в кондитерській куплю. (Тістечка)

Він і чорний, він і білий,

І завжди він загорілий.

Як до столу ми йдемо,

То без нього не їмо. (Хліб)

В розмальованій хустині,

Солоденька всередині.

Коли нею почастують,

Діти тішаться, ласують. (Цукерка)

Всім обід готує мама.

Ось бере вона петрушку,

Інші додає приправи —

Будем їсти смачну... (юшку).

Не вогонь, а обпікає.

Не борець, а силу має.

І якщо зачепиш ти,

Може добре допекти. (Перець)

• І пухкенька, і смачна.

Із пшениченьки вона.

Зі здобного тіста,

Проситься, щоб з’їсти. (Пампушка)


— Які з цих продуктів уважають споконвічно українськими?

— Які прислів’я про їжу ви знаєте? (Відповіді дітей.)

— Спробуйте з’єднати частини слів — і ви прочитаєте відомі прислів’я.  

Діти за допомогою вчителя дають пояснення прислів’ям.

— Якщо ви бажаєте жити довго, мати міцне здоров’я, треба обрати девізом свого життя такий вислів: «Перед тим, як за стіл мені сісти, я подумаю, що їсти!».

Я хочу нагадати одну притчу: «Колись до Насреддіна прийшов хворий зі скаргою на болі в животі. Насреддін запитав його, що він їв? Коли хворий відповів, що він з’їв на обід, то Насреддін прописав йому краплі в очі. На здивоване запитання пацієнта, чому виписані очні краплі, якщо болить живіт, Насреддін відповів: «Наступного разу ти будеш бачити, що їси»».

Ваше здоров’я — найцінніше, що є у вас. На все життя вам дається тільки один організм. Багато хвороб — усього лише результат неправильного харчування.

На цьому уроці ви дізнаєтеся, що якість життя можна поліпшити завдяки правильному харчуванню.

Розповідь учителя

— Правильне харчування — найважливіша умова здоров’я людини, її працездатності та довголіття. Що означає харчуватися правильно? Це означає отримувати з їжею у достатній кількості і в правильному співвідношенні необхідні організму речовини: білки, жири, вуглеводи, мінеральні солі, вітаміни і воду. Існує кілька теорій правильного харчування, але поки ніхто не може дати кожному з нас тверді настанови: їжте те-то в такій-то кількості. Раціон харчування залежить від поглядів і способу життя кожної людини.

— Для організму людини потрібні вітаміни. Які з них відомі?

— Назвіть продукти харчування, які містять вітаміни.

— Хто придумав слово «вітамін»? Американський учений — біохімік Казимир Функ — відкрив речовину «амін» — і, з’єднавши її з латинським словом «Vita» (життя), отримав вітамін.

— Що дають людині вітаміни? (Допомагають людині рости і розвиватися.)

— Які вітаміни продають в аптеках?

— З чого ж на заводах виготовляють вітаміни? (Із плодів шипшини, обліпихи, моркви, гарбуза, чорної смородини...)

— Ягоди, фрукти й овочі — основні джерела вітамінів і мінеральних речовин. Більшість вітамінів не утворюються в організмі людини і не накопичуються, а надходять тільки разом з їжею. Ось чому ягоди, овочі і фрукти повинні бути у раціоні дитини регулярно. Також ми маємо їсти м’ясо, яйця, масло, рибу, молоко, адже ці продукти містять білки, вуглеводи, жири та мінеральні речовини. А найбільш підходяща страва для сніданку — каша. Вона містить значну кількість поживних речовин, легко засвоюється організмом.

Дуже корисна гречана каша, каша з вівса, рису, манну кашу варто їсти перед контрольною, змаганнями, адже вона дуже калорійна. Ось які прислів’я склав народ про кашу.

• Де хліб-сіль-каша, там домівка наша.

• Борщ та каша — їжа наша.

• Вівсяна каша сама себе хвалить, а гречану люди хвалять.

• Заварив кашу — не жалій масла.

• Воду вари, вода буде; пшоно вари — каша буде.

— Каша — улюблена страва серед людей. Її використовували і в будні, і в свята. Жодне застілля не обходилося без каші. Навіть на царських прийомах каша займала почесне місце.

Каша супроводжувала молодих у день весілля, нею поминали, зустрічали новонародженого.

У російських князів існував звичай — на знак примирення з ворогом варити кашу. Без каші мирний договір уважався недійсним. З тих пір про незговірливих людей говорять: «З ним каші не звариш».

Каша була основною гарячою їжею для солдатів, а солдатських кухарів називали кашоварами.

Знаменитий рецепт однієї каші народився під час важкого походу через Альпи. До кінця підходили запаси — залишалося «трохи-трохи» гороху, перловки, пшона, гречки. Замислившись над тим, як нагодувати голодних солдатів, Суворов раптом віддав наказ — усе варити в одному казані, додавши цибулі і масла. Каша вийшла смачна і корисна, і в народі її прозвали суворівською.

Фізкультхвилинка «Вершки і корінці»

— Я називатиму овочі. Якщо ми їмо підземні частини цих продуктів, треба сісти, якщо наземні — встати на повний зріст і витягнути руки вгору.

Картопля, квасоля, морква, помідор, буряк, огірок, ріпа, гарбуз, кабачок.

 


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 255; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!