Розділ IV. ІНДИВІДУАЛЬНІ ЗАВДАННЯ ДЛЯ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ СТУДЕНТІВ ТА МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ЇХ ВИКОНАННЯ



 

Виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань пропонується студентам за кожною темою у вигляді наукових доповідей і рефератів, есе, графічних та розрахункових робіт. У межах кожного змістового модуля студент повинен виконати не менше двох завдань, погоджуючи з викладачем зміст і порядок оформлення виконаного завдання.

Так, наукова доповідь повинна бути завершеним дослідженням певною наукової проблеми і включати наступні обов’язкові елементи: актуальність теми дослідження; короткий огляд наукових публікацій із зазначеної проблематики з визначенням дискусійних питань; викладення власного бачення автором їх розв’язання і наведення механізмів вирішення означеної проблеми; висновки і пропозиції; перелік літературних джерел. Обсяг наукової доповіді має бути в межах 10 сторінок формату А4, її оформлення – за стандартними вимогами: робота повинна мати титульний лист (1 стор.); план; вступ, в якому обов'язково вказується актуальність обраної теми, формулюється мета та завдання, які мають бути розв'язані; основна частина (огляд літературних джерел, виділення основних теоретичних положень та ідей, формулювання власних позицій щодо з'ясованих у літературі напрямків розв'язання проблеми); короткі висновки; список використаної літератури (не менше 6 наукових джерел).

Реферат повинен будуватися за подібною структурою і в такому ж обсязі з акцентуванням уваги на висновках авторів суттєвих наукових публікацій за найбільш актуальними проблемами курсу «Податкова система».

Есе – це короткий (не більше 3 – 5 сторінок) нарис наукового характеру, в якому автор може продемонструвати не тільки глибину своїх знань, але й оригінальність мислення, здатність до критичних оцінок за проблемами, що досліджуються; при цьому має подати матеріал у стислій екстравагантній формі.

Графічні та розрахункові роботи повинні спиратися на використання статистичної та іншої фактичної інформації, поданої із застосуванням ключових показників і обґрунтуванням критеріїв, що дозволять приймати певні управлінські рішення. За більшістю запропонованих завдань розрахунки повинні супроводжуватись графічним матеріалом і власними авторськими висновками.

Для більшої наочності та зручності сприйняття аудиторією, перед якою студент демонструє свої досягнення з виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань всі види індивідуальних навчально-дослідних завдань бажано доповнити мультимедійними презентаціями.

Тематика індивідуальних (розрахункових) завдань та рефератів

Модуль 1. Теоретичні основи оподаткування. Податки на споживання і прибутки.

Тема 1. Сутність і види податків

1. Історія становлення системи оподаткування в різних державах світу: особливості та спільні риси (на прикладі СНД, Німеччини, Франції, Канади, Швеції, США, Японії, Ізраїлю).

2. Роль податкових надходжень у формуванні Державного бюд­жету України і бюджетів територіальних громад: можливість опти­мізації (на прикладі розвинутих країн світу).

3. Напрями удосконалення податкового регулювання економіки та соціальної сфери, враховуючи основні класичні принципи оподатку­вання (на основі досліджень А. Сміта, В. Мірабо, Ф. Юсті, Ж. Сісмонді, Ф. Нітті, А. Лаффера, П. Самуельсон).

4. Характерні риси податкової політики в умовах дефіциту бюджету.

5. Недоліки податкової системи та їх вплив на розвиток економіки.

Тема 2. Організація податкової системи

1. Податкова система України: до і після прийняття Поаткового кодексу.

2. Порівняльна характеристика податкової системи України та країн СНД.

3. Оцінка податкової системи: методики та інформаційне забезпечення.

4. Порівняльний аналіз податкових систем різних країн світу як можливість удосконалення власної (на прикладі держав Європи, США, Японії).

Тема 3. Державна податкова служба України

1. Динаміка та структура надходжень до Зведеного бюджету України, що контролюється Міністерством доходів і зборів (за даними офіційного сайту Міністерства доходів і зборів http://minrd.gov.ua/).

2. Питома вага областей України в загальній сумі надходжень до Зведеного бюджету України (за даними офіційного сайту Міністерства доходів і зборів http://minrd.gov.ua/).

3. Структура пільг з податків за їх динаміка (за окремими їх видами та в розрізі регіонів за даними офіційного сайту Міністерства доходів і зборів http://minrd.gov.ua/).

4. Особливості організаційних структур податкових служб різних країн світу (враховуючи співставність забезпечення надходжень до бюджету з видатками на їх утримання на прикладі розвинутих країн світу).


Дата добавления: 2018-08-06; просмотров: 271; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!