Управління інноваційною діяльністю підприємства



 

Охарактеризувати підрозділ (посаду), що відповідає за здійснення інноваційної діяльності.

При проходженні практики студенту слід провести дослідження інноваційної діяльності підприємства, оцінити ступінь його інноваційної активності. Для цього необхідно визначити, чи було впроваджено у діяльність підприємства останнім часом нові технології, нові товари, організаційні зміни, чи відповідають вони ринковим тенденціям та змінам середовища.

Студент самостійно повинен вміти планувати процес генерації раціоналізаторських і комерційних пропозицій окремими працівниками; розробляти технічне завдання консультанту.

Проаналізувати структурні елементи нововведень у діяльності підприємства за звітний період згідно з існуючою класифікацією.

Охарактеризувати кінцевий результат діяльності підприємства (виробництво продукції або надання послуг) на відповідність «інноваційна продукція» або «інноваційний продукт» відповіднодо Закону України «Про інноваційну діяльність».

Оцінити доцільність (можливість) віднесення статуту підприємства до інноваційного згідно з вимогами Закону України «Про інноваційну діяльність». Оцінити ефективність інноваційних проектів, які реалізувались на підприємстві. Оцінити доцільність та можливість розробки інноваційної стратегії діяльності підприємства.

Оцінити доцільність здійснення реального інвестування на підприємстві. Проаналізувати необхідність та доцільність проведення фінансового інвестування. Оцінити ефективність інвестиційних проектів, що здійснюються на підприємстві.

Розробити пропозиції щодо перспективи розвитку інноваційної та напрямів інвестиційної діяльності підприємства.

 

 

Розробка пропозицій щодо удосконалення діяльності підприємства

 

Залежно від спеціалізації навчання, наукових інтересів та особистих бажань студент повинен розробити конкретні та обґрунтовані пропозиції щодо удосконалення окремого напряму (напрямів) роботи підприємства або впровадження певного нововведення (інновації).

Пропозиції можуть бути спрямовані як на удосконалення існуючих функціональних напрямів діяльності підприємства (планово-економічна, управління персоналом, марке­тингово-комерційна, фінансово-облікова діяльність тощо), так і передбачати принципові нововведення (впровадження нових продуктів, диверсифікація, переспеціалізація діяльності, здійснення реального чи фінансового інвестування, вихід на зовнішні ринки і т.д.).

Розробка пропозицій має ґрунтуватися на виявлених недоліках організації роботи підприємства, наявних резервах її удосконалення, вивченні вітчизняного й закордонного досвіду кращих підприємств аналогічного та споріднених профілів діяльності.

У звіті про проходження комплексної практики з фаху результати проведеної роботи викладаються за такою структурою:

§ загальна характеристика суті пропозиції (нововведення, що пропонується здійснити);

§ обґрунтування доцільності застосування пропозиції (нововведення) та очікувані результати від її реалізації, в т. ч. розрахунок економічного ефекту (за можливості);

§ стан готовності підприємства до введення пропозиції (нововведення);

§ план організаційно-економічних заходів, необхідних для впровадження даної пропозиції.

МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА РЕЗУЛЬТАТИ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

Метоюпереддипломної практики є поглиблення та закріплення набутих теоретичних знань з основних професійно орієнтованих дисциплін, опанування сучасними прийомами та методами прийняття управлінських рішень, розроблення пропозицій щодо впровадження найновіших технологій управління підприємством; систематичного оновлення та творчого застосування набутих знань у практичній діяльності при вирішенні завдань діяльності, які постають при реалізації ключових функцій менеджменту.

Об'єктами переддипломної практики є державні установи та організації, підприємства різних форм власності та організаційно-правових форм, які є юридичними особами і здійснюють один чи декілька видів економічної діяльності за Державним класифікатором видів економічної діяльності ДК 009-96. Це повинні бути підприємства, що застосовують передові форми і методи ведення господарства та управління. Високий рівень професі­оналізму фахівців базових підприємств має забезпечувати можливість сприяння студентам у здобутті професійних умінь та навичок. З такими підприємствами університет укладає відповідні договори на проведення переддипломної практики бакалаврів.

Підприємство, де студент проходить переддипломну практику, стає об'єктом прове­дення самостійного прикладного дослідження та виконання випускної дипломної роботи на фактичних даних реальної організації, що функціонує в ринкових умовах. Співпраця навчального закладу, студента та підприємства, що є базою практики, дозволяє сформулю­вати тему реальної дипломної роботи, яка повинна бути корисною для підприємства і виконуватись на його замовлення відповідно до вимог проведення державної атестації випускника.

 

ЗМІСТ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

 

Переддипломна практика є логічним завершенням усіх видів практики. Вона є підсумковим етапом підготовки студента до виконання дипломної роботи та наступної самостійної професійної діяльності.

Зміст індивідуального завдання, порядок його виконання визначається керівником дипломної роботи. Ефективність виконання індивідуального завдання значною мірою залежить від того, наскільки правильно зорієнтований студент щодо практичного завдання, його пріоритетних питань, а також щодо раціонального розподілу часу, відведеного на проходження практики. Завдання можуть бути пов'язані не тільки з написанням дипломної роботи, а й з науково-дослідною роботою кафедри з держбюджетної та господарської тематики, підготовкою доповідей на студентську наукову конференцію. Науково-дослідна робота в період практики має бути спрямована на підвищення фахового рівня підготовки студентів.

Після закінчення переддипломної практики студент має подати науковому керівникові пропозиції щодо змісту першого варіанту теоретичного та аналітичного розділів дипломної роботи, комплексу завдань для дослідження з використанням комп'ютерних технологій. Пропозиції зі змісту теоретичного та аналітичного розділів дипломної роботи повинні мати логічний, доказовий, аргументований характер і відповідати таким вимогам:

§ містити поглиблений всебічний аналіз досліджуваної проблеми;

§ містити елементи самостійного дослідження;

§ містити розрахунки, виконані на ПЕОМ;

§ містити достатній для обгрунтування пропозицій аналіз досліджуваної проблеми у межах базового підприємства.

Після закінчення переддипломної практики студент подає на випускову кафедру і керівнику дипломної роботи звіт у формі 2-го (аналітичного) розділу дипломної роботи згідно затвердженого керівником плану.

 

 

Додаток А

Зразок оформлення титульної сторінки звіту про проходження практики

 

МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

ЖИТОМИРСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРОЕКОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ

ФАКУЛЬТЕТ ЕКОНОМІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ

КАФЕДРА МЕНЕДЖМЕНТУ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

 

ЗВІТ

про проходження комплексної практики з фаху

і переддипломної практики

на підприємстві ________(назва підприємства)_______

студента ОКР „Бакалавр” напряму підготовки “Менеджмент ”

_____(прізвище, ім’я та по-батькові студента)____

 

 

Керівник практики від підприємства: ____(посада, прізвище та ініціали керівника практики від підприємства)_________________

 

підпис керівника практики від підприємства

і печатка підприємства

 

підпис керівника дипломної роботи

 

Житомир – 2013

Додаток Б

 

ПАСПОРТ

підприємства – об’єкта проходження практики

студентів спеціальності “Менеджмент ЗЕД”

 

Назва підприємства

Адреса підприємства

Телефон

Керівник

Основні види діяльності

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 743; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!