Інтерактивна гра «СОБАКА ІВАНА»



Необхідний час: біля 20-30 хвилин.

Мета: виявити професійну спрямованість студентів

Ситуація: у Івана була пухнаста собачка, яку він дуже полюбляв. Його подруга також її полюбляла. Коли вона запропонувала за неї Івану 100 грн. – все, що в неї було, - він відчув, що має віддати собачку. Однак він також сумував по тваринці, що на наступний день дав своїй подрузі 200 грн. і забрав собачку до дому. Але подруга, яку звали Марія, все одно хотіла мати у себе цю собачку, а тому заощадила ще 100 грн. і запропонувала Івану вже 300. Бідний Іван не вмів відмовляти, тому від залишив їй собачку і взяв вже 300 грн. Але до цього часу йому набридла вся ця історія, і через декілька днів він прийшов до Марії, віддав їй 400 і попросив віддати собачку назад. На цьому історія закінчилась.

Запитання до ситуації: Чи залишився хтось у виграшу після даних маніпуляцій? Якщо так, то хто і на скільки?

Висновок. На основі отриманих відповідей визначаємо професійну спрямованість:

Професії пов’язані з розрахунками (бухгалтер, економіст, математик і т.д.): відповідь основана на підрахунку доходів і витрат кожної з сторін., і виявлення що Марія виграла 200 грн.

Соціальна спрямованість:  роздуми про те, що Іван виграв тому, що залишив собі собачку, або, що він виграв втративши подружку, або те, що подружка втратила більше тому, що розлучилася з собачкою, або можливо, що виграли всі, оскільки Іван і Марія почали жити разом. Можливо в кінцевому рахунку програла собачка, тому що пережила стрес.

Культурна спрямованість: розгортання подальшого сюжету ситуації, інсценування ситуації на занятті

& Тема 5. БІБЛІОТЕКА УНІВЕРСИТЕТУ І ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ ЇЇ ФОНДАМИ

5.1. Загальні підходи до ролі бібліотеки в університетській освіті

5.2. Бібліотека вузу в умовах трансформації вищої професійної освіти

5.3. Особливості організації та функціонування університетської бібліотеки у світовій практиці

5.4. Інноваційні інформаційні технології у бібліотеці університету та їх вплив на формування інформаційної культури університетської освіти

5.5. Структура бібліотеки ЖДТУ та інші бібліотечні фонди міста

5.6. Електроні бібліотеки та правила користування ними


Загальні підходи до ролі бібліотеки в

Університетській освіті

Бібліотека - інтелектуальний центр наукових досліджень. Сьогодні бібліотека розглядається як невід'ємна складова загальнодержавного механізму накопичення, систематизації і розповсюдження знань.

Бібліотека - ( від грец. biblio - книга, thekе - сховище), сягає своїми коріннями III тис. до н. є. як сховище пам'яток шумерської культури, де зберігалися десятки тисяч глиняних пластинок з клинописними текстами у Месопотамії, Систематизовані за змістом пластинки розташовували у ящиках або закритих корзинах і до них додавали своєрідні каталоги - етикетки, які визначали зміст текстів» що знаходяться у сховищах.

Використовуючи культурну спадщину шумерської епохи, вавилонці створили літературу, яка досягла свого розквіту у II тис. до н. є. У вавилонських бібліотеках зберігалися зафіксовані на пластинках із металу, дерева, глини, слонової кістки історичні легенди і літописи» драматичні, релігійно - філософські і культово - службові твори.

Найбільшою бібліотекою Стародавнього світу є бібліотека царя Ассирії Ашшурбаніпала. Він зібрав літературу на кількох мовах. У ній зберігалися медичні трактати і граматичні довідники, книги релігійного змісту і міфи, літописи ассирійських царів, записи астрологічних спостережень. Загинула бібліотека під час вавилонської війни.

У Стародавньому Єгипті для рукописних книг почали використовувати папірус. Стебла його у формі свитків були використані як основа для рукописних книг. Назву «папірус» поширено було і на сам рукопис. У VII ст. до н. е, папірусні свитки з явились у Греції» а потім у Стародавньому Римі.

Бібліотеки у Стародавньому Єгипті вважали зосередженням мудрості. Існували вони здебільшого при храмах. При багатьох бібліотеках навчалися писці, які вели облікові записи коштів, господарських операцій, Є відомості про книгосховище єгипетського царя Рамзеса II, заснованого у 1300 р. до н. є., де зберігалися релігійні твори, пророцтва, повісті, математичні і медичні трактати.

На зміну папірусним свиткам у Ш ст. до н. є. прийшли плоскі форми пергаменту( від імені м» Пергам у Малій Азії). Виготовляли пергамент із не дублених телячих і свинячих шкір. Писали на ньому із обох сторін.

У XI - XII ст.. уже існували бібліотеки при монастирях і соборах у Києві, Новгороді, Чернігові, Владимирі. Є відомості про бібліотеки у Києва - Печерському, Соловецькому, Кирило - Білозерському та інших монастирях. До наших днів збереглася бібліотека Софійського собору у Новгороді, книжковий фонд її налічує близько 1000 рукописних книг у стародруках.

У 20 - 30 роки нинішнього століття організовані в Україні державні бібліотеки. Тепер провідне місце займають масові і наукові бібліотеки.

Масові бібліотеки в Україні мають універсальні фонди. Вони задовольняють широкі читацькі запити - від художньої літератури до навчальної, науково - популярної і навіть спеціальної з усіх основних галузей знань,

Наукові бібліотеки забезпечують учених і спеціалістів літературою з відповідних галузей знань, виконують роботи спрямовані на підготовку і підвищення кваліфікації кадрів науково - дослідного фаху.

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 173; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!