ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ТА ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ



4.1 Робота над літературними джерелами складається з двох етапів. Кінцевою метою першого етапу є складання плану курсової роботи, тобто визначення тих питань, які в єдності утворюють структуру її змісту. Даний етап передбачає уважне ознайомлення з відповідними розділами підручників і навчальних посібників, підібраних по темі курсової роботи, монографіями, книгами, журнальними і газетними статтями, законодавчими актами України, документами міжнародних економічних організацій, статистичними матеріалами.

На початковому етапі роботи необхідно ознайомитися з методичними вказівками по виконанню курсової роботи зі «Статистики».

4.2 Після складання плану курсової роботи слід переходити до другого етапу, кінцевою метою якого є написання курсової роботи.

Курсова робота повинна включати в себе: вступ, два розділи основного тексту, висновок, список літератури. Кожен розділ основного тексту повинен бути структурованим, тобто складатися з підрозділів (від трьох до п′яти підрозділів), що відображають основні питання розділу.

4.3 У вступі, який розміщується на новій сторінці необхідно обґрунтувати підхід до теми, розкрити її актуальність, визначити мету роботи, об’єкт та предмет досліджень, основні завдання, що покладаються на курсову роботу, методи дослідження, інформаційну базу дослідження, обсяг і структура курсової роботи, а також теоретичне і практичне значення теми.

Слово «Вступ» на цій сторінці не пишеться. Обсяг вступу – до двох сторінок.

4.4 У першому розділі розкривається теоретична основа даної теми, характеризується правова основа діяльності згідно з темою, сутність відповідних до теми статистичних категорій, понять, законів і методів їх розрахунку, їх змісту, структури, функцій векономічній системі суспільства і ролі в реалізації інтересів суб'єктів господарювання, соціальних прошарків і окремих індивідів суспільства. Даним аспектам повинна відповідати і структура (параграфи) першого розділу плану.

Обсяг – від вісьми до десяти сторінок.

4.5 Другий розділ теми - це результати статистичних спостережень, обчислення узагальнюючих статистичних показників та порівняльний, індексний, варіаційний аналіз; аналіз рядів розподілу, аналіз концентрації, диференціації та подібності розподілів, аналіз інтенсивності динаміки, аналіз тенденцій розвитку та коливань чи будь-який інший статистичний аналіз. Це означає, що другий розділ роботи має бути логічним продовженням першого розділу, що дозволить викласти основні питання теми курсової роботи в завершеному вигляді.

Розрахунково-аналітична частина курсової роботи виконується на підставі документів ф.№1 та ф.№ 2 – балансу та звіту про фінансові результати підприємства відповідно. Також, інформаційним джерелом для виконання курсової роботи повинні бути дані Держкомстату України, відображені в його офіційних документах, зокрема у Статистичному  щорічнику України.

Обсяг другого розділу теоретичної частини – від десяти до п′ятнадцяти сторінок.

4.6 Висновки повинні бути конкретними, викладені на одній або двох сторінках.

Висновки виконуються на основі досліджень, аналізу змісту курсової роботи.

4.7 Список літератури розміщується в кінці курсової роботи (перед додатками) і вміщує не менше п′яти літературних джерел. Література не повинна бути застарілою. Основні літературні джерела повинні містити інформацію за останні три роки.

4.8 Текст курсової роботи підтверджується додатками. У додатках розміщують схеми, фотографії, рисунки, графіки та все інше, що стосується теми курсової роботи.

 

НАПИСАННЯ ТА ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ

5.1 Курсова робота виконується на аркушах формату А4, українською мовою, набрану в редакторі Word (Шрифт “Timеs New Roman”, розмір шрифта – 14, інтервал півтора, вирівнювання по ширині рядка), на папері формату А 4 (210 х 297мм).

5.2 Орієнтовний обсяг курсової роботи – від двадцяти п′яти до тридцяти п′яти сторінок друкованого тексту.

Поля знизу – 15мм, зверху – 20мм, зліва – 25мм, справа – не менше 10мм.

5.3 Всі сторінки, окрім титульних, нумеруються арабськими цифрами, які проставляються в правому верхньому куті листа.

5.4 Текст викладається від першої особи множини (“подаємо”, “приймаємо”).

5.5 Робота друкується на одній стороні аркуша. Кожен розділ розпочинається з нової сторінки, а підрозділи продовжуються на тій же сторінці.

5.6 Виписки статистичних даних з літературних джерел, статистичних довідників і збірників повинні служити не тільки для ілюстрації кількісних характеристик відповідних економічних процесів і явищ, а бути також матеріалом для аналізу динаміки цих процесів і явищ, виявлення тенденцій їх розвитку, узагальнюючих висновків. Результати обробки і аналізу статистичних і фактичних матеріалів повинні бути подані в курсовій роботі у вигляді таблиць, схем, діаграм, графіків, формул.

5.7 Всі таблиці у тексті нумеруються наскрізно або в межах розділу арабськими цифрами. Слово “таблиця” не скорочують. Цифри в таблицях розміщують так, щоб класи чисел були один під одним. Всі цифри повинні мати одиниці виміру. Якщо всі параметри мають тільки одну одиницю виміру, наприклад, тисячі гривень, то їх скорочене позначення містять над таблицею.

5.8 Підбір літературних джерел і складання їх списку (бібліографії) студент здійснює самостійно. Для цього необхідно використовувати систематичні і предметні каталоги бібліотеки, а також список статей економічних журналів, які публікуються в останньому номері журналу за кожен рік. Передусім, необхідно проглянути списки статей журналів "Економіка України", "Фінанси України", «Перспективні дослідження»,  а також газети — "Голос України", "Урядовий кур'єр", "Бізнес", "Галицькі контракти" та ін.

Великий обсяг статистичного матеріалу публікують у щоквартальному журналі «Статистика України», у загальному й спеціальному економічному журналах: «Економіка України», «Бухгалтерський облік», «Бізнес - інформ» та ін. Статистичні дані публікують у статистичних щорічниках, таких як: «Статистичний щорічник України за .... рік», «Україна в цифрах в .... році», «Харківська область в .... році» і т.д. крім цього, існують такі статистичні збірники: «Довкілля України за .... рік», «Національні рахунки України за .... рік», «Фінанси України за .... рік», «Населення України за ....рік », «Праця в Україні у .... році», «Індекси споживчих цін України за .... рік» та ін.

5.9 До списку літератури включають всі використані джерела, спочатку розміщують закони, укази, постанови. Всі інші джерела розставляють в алфавітному порядку прізвищ авторів.

5.10 Список літератури повинен описуватися у відповідності із загальноприйнятою формою. Опис книг включає в себе: прізвище та ініціали автора (або його ім'я), повна назва книги, том, частина, місце видання, видавництво, рік видання і кількість сторінок в книзі. При описі журнальних і газетних статей вказується прізвище та ініціали автора, назва статті, назва журналу (газети), номер журналу (газети), рік видання, сторінки журналу (газети). По кожному літературному джерелу вказують назву книги, статті, місце видання, видавництво та рік видання. Місце видання вказують повністю, крім двох міст: Київ /К/, Москва /М/.

Наприклад

Закон України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності".//Голос України, 1 квітня 1998, №61.

Гальчинський А.С. Теорія грошей: Навч.-метод. посібник.— К.: Основи, 1998.—413 с.

Рокоча В., Мороз Д. К вопросу о выборе оптимального пути рыночной трансформации.// Экономика Украины.— 1998, №9, с.53-58.

5.11 Посилання на літературні джерела слід виконувати в квадратних дужках арабськими цифрами.

Наприклад: [3],

де 3 – порядковий номер літературного джерела в списку використаної літератури, з якої взято інформацію.

     5.12 В тексті курсової роботи не допускаються довільні скорочення слів і закреслення.

    5.13 Пояснювальна записка (ПЗ), креслення, плакати та інші матеріали оформлюються в одному примірнику. Пояснювальна записка має бути зброшурованою таким чином, щоб аркуші були щільно зтиснутими, мати жорстку палітурку.

Не допускається їх з′єднання скріпкою або швидкозшивачем.

 

ОФОРМЛЕННЯ ДОДАТКІВ

6.1 Матеріали, які доповнюють курсову роботу, розміщують у додатках.

Додатки можуть мати: графічний матеріал, таблиці, розрахунки, описання задач тощо.

6.2 Додатки позначаються великими літерами української абетки, починаючи з А, за винятком літер Є, З, І, Ї, Й, О, Ч, Ь.

6.3Після слова "Додаток" друкують літеру, що позначає його послідовність.

6.4  Кожний додаток слід починати з нової сторінки із зазначенням зверху посередині сторінки слово "Додаток" і його позначення. Якщо додаток один, то він також позначається "Додаток А".

6.5  У додатках розділи, підрозділи, пункти, графічний матеріал, таблиці і формули нумерують у межах кожного додатку.

Перед номером позначення розділу ставлять позначення додатку. Також позначаються таблиці, рисунки.

Наприклад - Додаток А; Таблиця А.1; Рисунок А.1;

6.6 Додатки мають загальну з рештою документу наскрізну нумерацію аркушів.

6.7 У тексті документу на всі додатки повинні бути подані посилання. Додатки нумерують у порядку посилання на них у тексті документу.

6.8 Всі додатки повинні бути перераховані у змісті документу із зазначенням їх позначень і найменувань.

Наприклад

Додаток А - Розрахунок собівартості продукції

Додаток Б - Схема структурна

 

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 122; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!