ТЕМА № 5. Адміністративно-правовий статус Президента України.



Конституційне закріплення правового статусу Президента України. Співвідношення правового статусу Президента України з правовим статусом гілок влади. Повноваження Президента України у сфері виконавчої влади за Конституцією України. Повноваження Президента України щодо організаційного формування системи органів державної виконавчої влади. Повноваження Президента України щодо визначення змісту функціонування системи органів державної виконавчої влади. Повноваження Президента України щодо забезпечення законності у сфері виконавчої влади. Консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби, що створюються Президентом України для здійснення своїх повноважень. Адміністративно-правовий статус Ради національної безпеки та оборони України. Адміністративно-правовий статус Адміністрації Президента України. Завдання, функції та структура Адміністрації Президента України.

 

ТЕМА № 6. Органи виконавчої влади України та органи місцевого самоврядування як суб’єкти адміністративного права.

 Місце органів державної виконавчої влади у системі державних виконавчо-розпорядчих органів (органів державного управління). Юридичні ознаки органів виконавчої влади. Класифікація органів державної виконавчої влади за масштабом діяльності. Вищі, центральні, місцеві і спеціальні органи виконавчої влади. Характеристика їх адміністративно-правового статусу. Структура та штати органів державної виконавчої влади. Поняття місцевого самоврядування. Адміністративно-правові повноваження сільських, селищних, міських рад. Адміністративно-правові повноваження районних і обласних рад. Види адміністративно-правових повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад. Акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування. Державний контроль за діяльністю органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

 

ТЕМА № 7. Державна служба та державні службовці як суб’єкти адміністративного права.

Поняття державної служби і державного службовця. Поняття посади і посадової особи. Класифікація посад державних службовців. Ранги державних службовців. Права державних службовців у сфері державного управління. Адміністративно-правові обов’язки державних службовців. Види і характеристика обмежень щодо державних службовців. Відсторонення державного службовця від виконання повноважень за посадою. Підстави припинення державної служби. Відставка державного службовця. Управління державною службою.

 

ТЕМА № 8. Об’єднання громадян як суб’єкти адміністративного права.

Поняття та види об’єднань громадян. Політичні партії та громадські організації. Принципи їх створення і діяльності. Обмеження на створення і діяльність об’єднань громадян. Поняття легалізації об’єднань громадян і її шляхи. Припинення діяльності об’єднань громадян. Права об’єднань громадян. Державний нагляд та контроль за діяльністю об’єднань громадян. Відповідальність об’єднань громадян.

ТЕМА № 9. Громадяни як учасники адміністративно-правових відносин.

Поняття та особливості адміністративно-правового статусу громадян. Адміністративна правоздатність громадян. Адміністративна дієздатність громадян. Соціально-економічні права. Особисті права та свободи. Адміністративно-правові гарантії прав громадян. Адміністративно-правові обов’язки громадян. Види обов’язків. Характеристика юридичних фактів, у зв’язку з якими виникають адміністративно-правові обов’язки громадян. Адміністративно-правовий статус іноземців, біженців, осіб без громадянства. Концепція реформи адміністративного права щодо оновлення змісту правового статусу громадян.

 

ТЕМА № 10. Умови і порядок міграції в Україну іноземців та осіб без громадянства

Загальні положення про міграцію в Україну іноземців та осіб без громадянства. Поняття імміграції, іммігранта. Імміграційна віза. Паспортний документ. Квота імміграції. Дозвіл на імміграцію поза квотою імміграції.

Повноваження органів, що забезпечують виконання законодавства про імміграцію: Кабінету Міністрів України, спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань імміграції і підпорядкованих йому органів.

Порядок надання дозволу на імміграцію та видача посвідки на постійне проживання. Випадки в яких дозвіл на імміграцію не надається. Випадки в яких дозвіл на імміграцію може бути скасований органом, який його видав.

Основні права, свободи та обов’язки іноземних громадян та осіб без громадянства, що проживають в Україні. Основні засади правового статусу іноземців під час перебування в Україні.

Правила в’їзду іноземців в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію. Зобов’язання іноземці та осіб без громадянства, які перебувають в Україні. Категорії осіб, які мають право виїжджати за кордон. Транзитний проїзд іноземців через територію України.

Порядок оформлення документів іноземцям на право перебування в Україні.Порядок пересування іноземців на території України та вибір ними місця проживання. Відповідальність іноземців, юридичних і фізичних осіб, які їх приймають чи надають послуги, за порушення законодавства України.

 


Дата добавления: 2018-05-30; просмотров: 586; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!