Інвентаризація садивного матеріалу в лісорозсаднику



        Інвентаризація сіянців на суцільних посівах проводяться закладанням облікових площадок за допомогою облікової рамки розміром 1,0 х 0,5м., що розміщується на обліковій площадці через рівні відстані. Інвентаризація сіянців в закритому грунті проводиться аналогічно інвентаризації у відкритому грунті при суцільних посівах, але не менше 2% від загальної площі посівів. Облік садивного матеріалу укорінених живців в шкільному відділенні розсадника за умови невеликої його площі проводиться суцільним переліком саджанців, а при значній площі шляхом закладання пробних площ.

    На підставі даних інвентаризації та обстеження лісорозсадника комісія робить висновки про стан посівів, придатності сіянців, стан плантацій,намічає заходи догляду, встановлює площі загиблих посівів.

 

 

Розділ 6. Лісові культури і лісомеліорація

 

 

 

 


Лісокультурний фонд лісництва. Способи й методи вирощування лісових культур в лісництві

    Площі призначені для проведення міроприємств по штучному лісовідновленню виділяються в держлісгоспі, як окрема категорія земель – лісокультурний фонд. До складу лісокультурного фонду входять:

 - вирубки різного віку і стану;

 - гарі;

- списані лісові культури внаслідок об’єктивних та суб’єктивних причин;

- пустирі та прогалини, площі, що втратили характер лісних земель;

- лісові насадження, вимічені в суцільну рубку в найближчі роки;

На даний час в ДО « ЛГ « Білоозерське» обсяг лісовідновних заходів залежить від проведення суцільних санітарних рубок. Так, як в організації проводяться тільки вибіркові санітарні рубки, то лісокультурний фонд складає 0,0га.

Створення лісових культур проводиться згідно технологічних схем. Ці схеми додаються до таксаційних описів, з врахуванням природного поновлення, типу лісорослинних умов, особливостей ділянки в технологічній схемі вказані способи обробітку грунту, спосіб створення, схема змішування порід: тип лісу С2; свіжі вирубки, поновлення відсутнє; проведення борозен двовідвальним плугом ПЛ – 75 – 15 і повернення на їх дно родючого шару грунту дисковим знаряддям; розміщення посадкоких місць 1,5х0,5; схема змішування порід 10р Сзв; густота 13333шт/га. Протягом перших 4-х років за лісовими культурами проектується проведення 5-ти кратного догляду за схемою 4-3-2-1.

Організація праці при підготовці грунту, посадці та догляду за лісовими культурами

    Організація праці при лісокультурних роботах – бригадна. Бригади комплектуються по територіальному признаку з закріпленням за ними назначених площ з виконанням всіх робіт, в тому числі комплексу робіт по посадці і догляді за лісовими культурами. Розмір бригади регулюється в залежності від місцевих умов, об’єму робіт, кількості механізмів, міста проживання робітників. При оплаті праці в лісокультурному ділі зазвичай застосовують оплату праці пропорціальну кількості виконаних норм виробітку. Всі лісокультурні роботи в організації виконуються силами лісової охорони.

Обстеження лісокультурних площ

        На викопірованому плані ділянки намічаємо візирні ходи, по яких будемо проводимо обстеження. Візирні ходи намічаються перпендикулярно довгій стороні ділянки через рівні відстані і не менше трьох на ділянці. По цих візирних ходам проводимо окомірно облік і опис природного поновлення, живого грунтового покриву, робимо грунтові прикопки та розрізи. При опису рослинного покриву дається його характеристика, вказується ступінь проективного покриття у відсотках. При обліку природного поновлення вказується формула його складу, середній вік, висота і приріст по висоті за останні роки по породах, дається його оцінка. На кожній обстеженій ділянці робиться грунтовий розріз. Також робляться грунтові розкопки на предмет виявлення ступені зараженості грунту личинками хруща визначається глибина залягання грунтових вод.   

 

Проектування лісових культур

    Після обстеження лісокультурних площ, складається проект лісових культур враховуючи природні умови цих площ, спосіб та строки підготовки грунту, спосіб створення лісових культур, розміщення, схему змішування, характеристику садивного матеріалу та його витрати.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 488; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!