Керівництво переддипломною практикою зі спеціальності



ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ

НАЦІОНАЛЬНий університет ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

ЗАТВЕРДЖУЮ

Проректор з навчальної та

Методичної роботи

М.М. Касьяненко

„___” ______________ 2013 р.       

 

ПРОГРАМА ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ

для підготовки за ОКР «магістр, спеціаліст»

денної та заочної форм навчання

галузь знань 0304 “Право”

спеціальності  8.030401 “Правознавство”

спеціалізація «Управління господарською-правовою діяльністю»

спеціальності 7.030401 “Правознавство”

спеціалізація «Господарсько-правова діяльність»

 

Ірпінь   2013


Програма переддипломної практики розроблена відповідно до „Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України” затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 8 квітня 1993 р. № 93 та розпорядження ДПА України від 19 грудня 1997 р. №219 «Про виробничу практику студентів», «Положення про організацію практики студентів (курсантів) Національного університету ДПС України», затвердженою наказом від 03.10.2005р. № 1652.

 

 

 Розробники програми:                     М.О. Мацелик, к.ю.н., доцент

Т.О. Мацелик, к.ю.н., доцент

                                               

 

Розглянуто і схвалено на засіданні кафедри господарсько – правових дисциплін,  протокол № __  від  “___ “  ___________ 2013 р.

 

Завідувач кафедри

Господарсько-правових дисциплін                          Т.О.Мацелик

 

             

 

     Програму практики розглянуто і схвалено на засіданні вченої ради юридичного факультету, протокол № __ від “___ “ ___________ 2013 р

 

    

   Голова вченої ради                                              М. О. Мацелик

 

           Завідувач навчально-методичного відділу            О.О. Бойко-Слобожан

 

           В.о. завідувача відділу

     практичного навчання

     та сприяння в працевлаштуванні           О.В. Соколюк

Зміст

  стор.

ВСТУП

РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Мета і завдання практики

1.2. Місце проходження практики

1.3. Керівництво практикою

1.4. Обов’язки студента-практиканта

1.5. Обов’язки керівника практики від Університету

1.6. Обов’язки керівника практики від бази практики

ІІ. ЗМІСТ ПРАКТИКИ

2.1. Загальні положення

2.2. Завдання студента-практиканта на базі практики

ІІІ. ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ ЗВІТУ З ПРАКТИКИ

ВИСНОВКИ

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

ДОДАТКИ

 

ВСТУП

Практика студентів є невід’ємною складовою процесу підготовку фахівців різних кваліфікаційних рівнів у Національному університеті державної податкової служби України і проводиться на підприємствах різних форм власності, в організаціях різних галузей господарства та закладах освіти, культури і державного управління.

Програма практики єосновним навчально-методичним документом для студентів та керівників практик від юридичного факультету та від бази практики.

Програма розроблена відповідно до «Положення про проведення практики студентів вищих навчальних закладів України», затвердженим наказом Міністерства освіти України від 8 квітня 1993 року № 93, «Положення про організацію практики студентів (курсантів) Національного університету ДПС України», затвердженою наказом від 03.10.2005р. № 1652. Вона регламентує завдання, зміст, загальні питання організації і проведення всіх видів практики.

Перелік усіх видів практики, які проводяться, їх форми, тривалість і терміни проведення визначаються навчальними планами.

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ ПО ОРГАНІЗАЦІЇ ПЕРЕДДИПЛОМНОЇ ПРАКТИКИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

 

Мета і завдання практики

1.1.1. Метою практики є оволодіння студентами сучасними методами, формами організації та засобами праці в галузі застосування їх майбутньої професії, формування у них на базі одержаних в університеті знань, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час роботи в конкретних суспільно-економічних умовах, виховання потреби систематично поповнювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності.

1.1.2. Практика студентів передбачає безперервність та послідовність їх проведення при одержанні потрібного обсягу практичних знань та умінь відповідно до кваліфікаційних рівнів: спеціаліста.

1.1.3. Переддипломна практика є заключною частиною навчального процесу, передбачена навчальним планом спеціальності 7.03040101 та 8.03040101 «Правознавство» для студентів юридичного факультету, і проводиться після проходження студентами теоретичного курсу навчання у відповідності з навчальним планом підготовки спеціалістів.

Вона покликана сформувати у фахівця – випускника Університету професіональні вміння та навички, здатність приймати самостійні рішення на конкретних ділянках роботи в реальних виробничих умовах. Професійна діяльність спеціаліста безпосередньо пов'язана з необхідністю використання різних методів і засобів юридичної техніки.

1.1.4. Метою переддипломної практики зі спеціальності є:

· поглибити і закріпити теоретичні знання, одержані  студентами при вивченні предметів навчального плану;

· з'ясувати основині цілі і завдання органів та організацій, в яких проходитиме практика, їх правове становище;

·  поглиблено вивчити їх структуру, організацію діяльності, форми і методи здійснення поставлених перед ними завдань;

· набути навички самостійного складання відповідних процесуальних документів, проведення аналізу і узагальнення практики застосування відповідних правових норм і розробки рекомендацій щодо вдосконалення.

    1.1.5. Тривалість переддипломної практики - відповідно до наказу.

      1.1.6. У результаті проходження переддипломної практики зі спеціальності студенти повинні:

· вміти самостійно приймати рішення в конкретних юридичних питаннях;

· набути навички самостійного складання процесуальних документів,  розв'язання реальних завдань, використовуючи знаннявідповідних галузей права.

 

Місце проходження практики

 

1.2.1. Переддипломна практика проводиться в державних органах, на підприємствах, в установах, організаціях усіх форм власності.

1.2.2. Студенти мають право самостійно обирати місце проходження практики, враховуючи майбутнє працевлаштування.

1.2.3. У певних випадках, за рішенням кафедри, студент може проходити практику в Університеті, якщо в майбутньому його робота буде пов'язана з педагогічною діяльністю.

 

Керівництво переддипломною практикою зі спеціальності

 

1.3.1. Керівництво і постійний контроль за проходженням переддипломної практики студентами здійснює керівник практики від Університету з числа викладачів, як правило, кафедри господарсько–правових дисциплін.

1.3.2. Керівники практикою від кафедри організовують процес проходження практики студентами факультету: надання необхідної документації, консультації, контроль, оформлення звітів студентами га прийом звітної документації, Керівники практикою від кафедри зобов'язані:

1) ознайомити студентів з метою, завданнями, змістом практики, провести інструктаж відносно порядку її проходження;

2) роз'ясняти порядок підготовки звіту щодо проходження практики, про вимоги щодо оформлення всіх необхідних документів, критерії оцінки практики;

3) здійснювати поточний контроль за роботою студентів практикантів;

4) скласти звіт про проходження практики, подати його на розгляд кафедри, сформулювати пропозиції щодо її вдосконалення.

1.3.3. Для керівництва практикою від підприємств, установ, організацій призначаються особи з відповідною кваліфікацією юриста.

1.3.4. Керівники практики від підприємства, установи, організації є відповідальними за організацію роботи, навчання і трудову дисципліну студентів. Вони керуються програмою практики і графіком її проведення, узгодженим з керівником практики від Університету.

1.3.5. Керівники практикою від базової організації (установи) організовують проходження практики студентами у конкретних підрозділах бази практики.

1.3.6. Керівник роботою студентів-практикантів від базової організації зобов'язаний:

1) визначити робоче місце студента-практиканта на час проходження практики;

2) визначити послідовність її проходження згідно з програмою;

3) надавати допомогу в отриманні необхідної інформації складанніпроцесуальних та інших документів;

4) скласти характеристику на практиканта, в якій відобразити рівень виконання програми, відношення практиканта до виконання доручень, оволодіння навичками практичної роботи та ін.;

5) в разі необхідності повідомити декана юридичного факультету, керівника практики від кафедри  про допущені практикантом порушення правил внутрішнього трудового розпорядку, невиконання доручень та ін.

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 176; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!