РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТУ ПРОГРАМНОГО КОМПЛЕКСУ.



3

2.1) Розробка логічної моделі програмного проекту.

2.1.1) Розробка діаграми прецедентів використання.

 

Діаграма прецедентів – діаграма, на якій відображено відношення, які існують між акторами і прецедентами.

Основна задача – представляє собою єдиний засіб, яке даю можливість замовнику, кінцевому користувачу та розробнику обговорювати поведінку системи.

Найчастіше за допомогою прецедентів моделюється поведінка елементів:

· Системи в цілому

· Підсистеми

· Класу

При цьому важливо концентрувати увагу виключно на тому, що повинен зробити елемент, а не на тому, як він буде це робити. Для того щоб розробити діаграму прецедентів необхідно скласти сценарій розвитку предметної області.

Діаграма прецедентів представлена на рис. 2.1

Рис.2.1 – діаграма прецедентів « <тема> »

У діаграмі показується, як актор використовує систему, але вказує при цьому лише назву дії – але нам необхідно визначити подробиці. Для цього заповнимо для кожного прецеденту специфікацію.

Специфікація приводиться у таблиці:

 

Таблиця 2.1 – опис прецеденту.

Опис прецеденту.
Основний виконавець – Кладовщик
Передумови – кладовщик формує список закуповуваних товарів
Вхідні дані – Дані про відсутніх товарів
Основний успішний сценарій (основний процес) – Складання списку товару – Знаходження постачальників – Відправка постачальникам запиту
Частота использования: – для кожного запиту
Постумови: – Запит оформлено
Выходные данные: – Прийом товару

 

2.1.2) Розробка діаграми класів предметної області.

Діаграма класів може відображати різноманітні взаємозв’язки між окремими сутностями предметної області, такими як об’єкти та підсистеми, а також описувати їх внутрішню структуру та типи відносин.

Діаграма класів приведена на рис.2.2

Рис.2.2 – діаграма класів предметної області « <тема> »

 

2.1.3 Розробка діаграми послідовностей

Розробка діаграми послідовностей для прецеденту <*>.

На діаграмі послідовностей зображено тільки ті об’єкти, які безпосередньо беруть участь у взаємодії. Ключовим моментом для діаграми послідовностей є динаміка взаємодії об’єктів у часі.

Певні об’єкти, необхідні для реалізації обраного прецеденту:

· *

· *

· *

Крайнім ліворуч на діаграмі зображено об’єкт, який являється ініціатором взаємодії користувача. Праворуч зображено інший об’єкт, який безпосередньо взаємодіє з першим. Таким чином, всі об’єкти на діаграмі послідовностей утворюють деякий порядок, який має певну черговість або ступінь активності об’єктів при взаємодії один з одним.

Другим виміром діаграми послідовності є вертикальна часова вісь , спрямована зверху вниз. Початкового моменту часу відповідає сама верхня частина діаграми . Взаємодії об'єктів реалізуються за допомогою повідомлень , які надсилаються одними об'єктами іншим. Повідомлення зображуються у вигляді горизонтальних стрілок з ім'ям повідомлення , а їх порядок визначається часом виникнення . Тобто , повідомлення , розташовані на діаграмі послідовності вище , ініціюються раніше тих, що розташовані нижче. Масштаб на осі часу не вказується , оскільки діаграма послідовності моделює лише тимчасову впорядкованість взаємодій типу " раніше- пізніше".

Діаграма послідовності представлена ​​на малюнку 1.7

 

2.2) Розробка структури інформаційного забезпечення ПП

 

2.2.1) Розробка ER діаграми.

 

Модель сутність - зв'язок (ER-модель) - модель даних, яка дозволяє описувати концептуальні схеми предметної області. З її допомогою можна виділити ключові сутності і визначити зв'язки, які можуть встановлюватися між цими сутностями. Таким чином, здійснюється деталізація сховищ даних.

ER діаграма містить інформацію про сутності системи і способів їх взаємодії, що включає индетификацию об'єктів, важливих для предметної області (Сутностей), властивостей цих об'єктів (Атрибутів) та їх відносин з іншими об'єктами (Зв'язків)

В ході аналізу предметної області з урахуванням поставлених завдань була отримана ER діаграма представлена на малюнку.

Рис 2.4

Виділимо сутність СУБД.

 

2.2.2) Проектування таблиці баз данних.

 

Дані структури визначають формат зберігання даних в базі даних і використовується для створення фізичних таблиць баз даних. Таблиці були отримані з кінцевого набору.

Далі наведені таблиці баз даних представлені в таблицях

(...)

 

2.2.3) Структура інтерфейсу користувача.

 

(1-я форма)

Інсталяція здійснюється копіюванням архіву .zip в довільну папку операційної системи з подальшою його розпакуванням. Необхідно також переконатися, що на комп'ютері встановлено (...) Якщо цю вимогу не задоволено, то подальша робота неможлива.

Після розпакування архіву необхідно запустити файл з форматом .exe

 


Дата добавления: 2018-06-27; просмотров: 406; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!