Запропонуйте агротехніку вигонки лілей для цвітіння у лютому.(Вкажіть вимоги до посадкового матеріалу, температурні графіки зберігання та підготовки цибулин до вигонки).



Для вигонки зазвичай беруть трирічні, важкі і тверді на дотик цибулини. Легкі і пухкі цибулини для форсованого вирощування непридатні.Цибулини, взяті з грунту, саджають у горщики діаметром 14-20 см. Квітучі взимку лілії можна отримати з цибулин, що зберігалися в холодних умовах. Грунт для лілій складають з живильної дернової землі з домішкою визріла парникового і листового перегною і грубозернистого піску. Для трубчастих гібридів використовують не кислі земельні суміші, для Східних гібридів підходить слабокислий торф'яної субстрат, а Азіатським і ЛА-гібридів підійде будь-який квітковий субстрат. У горщику для лілій необхідний хороший дренаж.Цибулини саджають так, щоб відстань від їх вершини до поверхні грунту в горщику було не менше 5 см. Така глибина посадки необхідна для утворення надцибулинних коренів у стеблекорневих лілій. Іноді цибулини висаджують з урахуванням того, щоб при необхідності залишалася можливість підсипати ще землі в горщик навколо стебла. Лілії, що мають потужні коріння, вимагають глибоких контейнерів - не менше 20 см в глибину. Лілії, що не дають додаткових коренів, садять дрібніші.Горщики з посадженими цибулинами поливають і поміщають на 1,5-2 місяці в прохолодне (4-6 °) місце для укорінення цибулин. В цей час їх тримають в помірно вологому стані. Коли лілії розвинуть хорошу кореневу систему і з'являться паростки, їх переносять у світле приміщення і поступово підвищують температуру до 20 °. У міру зростання рослини полив збільшують (вода повинна бути кімнатної температури). Після утворення добре розвинених коренів рослини щодекадно удобрюють розчином органічних добрив.Від часу появи бутонів до цвітіння потрібно 30-40 днів. Щоб прискорити цвітіння, підвищують температуру до 30-32 °, підсилюють полив і досвічують

 

 

Ботаніко-біологічна характеристика, розмноження, агротехніка та використання різних видів кодіеума.

Кодіеум, Кротон - Codiaeum
Родина: молочайні.
Батьківщиною кодіеума (кротона) є північна Австралія де налічується близько 15 видів.
Це поширена кімнатна рослина, цінується за красу свого листя, інколи незвичайної форми. Стебла прямостоячі, листя шкірясте, блискуче. Є кодіеуми з лавровидним листям, таким, що закручуються, довгим стрічкоподібним, пальцевидним і так далі... У культурі зустрічається велика кількість гібридів, визначити точну назву яких буває складно. Найчастіше у продажу можна зустріти цю рослину з назвою Кодіеум строкатий (Codiaeum variegatum) Це рослина, що вимагає певної уваги і турботи, не переносить поливу холодною водою і протягів. Кодіеум інколи квітне в домашніх умовах невеликими білуватими квітками.

Кодіеум теплолюбива рослина, взимку його містять при температурі близько 16-18 °С.

Розмноження: Черенкують в кінці зими і вкорінюють у воді або вологому піску, із застосуванням фітогормонів (стимуляторів росту) або при грунтовому підігріві.

 

 


 

Запропонуйте агротехніку вигонки лілеї тайванської ( при вирощуванні з насіння).


При посіві (в будь-який час року) у теплиці і пікірувальні ящики на глибині 0,5-1,0 см масові сходи з'являються на 20-й день. У фазі 3-4 листків рослини потрібно розпікірувати в ящики на відстань 10Х 10 см або в горщики діаметром 13 см.
Краще використати для лілії тайванської суміш дернової землі, торфу і піску (2:1:0,5). На дно ящиків і горщиків насипаємо шар піску (2 см).
Влітку сіянці бажано виставити на відкрите повітря, причому необхідно легке притінення. Можна висадити їх і прямо в оранжерею або на грядки , але в цьому випадку у вересні рослини доведеться пересадити в теплицю або викопати і помістити цибулини в льох з температурою 2-3 ° (не вище 5 °). Зберігають їх там в поліетиленових пакетах зі злегка вологим сфагновим торфом. Попередньо видаляють листя і стебла зрізують на висоті 2 см над цибулиною. Пакети закривають нещільно або роблять в них кілька невеликих отворів для повітря-і вологообміну. Після такого зберігання протягом 4-5 міс рослини, висаджені в теплиці в січні-лютому, при цілодобовому доосвічуванні протягом 2-3 місяців частково зацвітають в травні. Сіянці, які не мали штучного періоду спокою зі зниженими температурами (постійно вирощуються у теплиці) або пересаджені в оранжерею восени, також частково зацвітають на 12-13-й місяць від посіву (їх теж цілодобово доосвічують люмінесцентними лампами в осінній і зимовий час).

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 141; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!