ІІІ раунд – Практичне право “Ситуація”.



1-й ведучий: Права людини охоплюють також і права дитини, кожне з прав людини стосується і прав дитини. Але, крім закріплених у документах про права людини, діти мають деякі права, що гарантовані Конвенцією виключно дітям. Саме про такі права йдеться у ситуаціях, які ви будемо розв’язувати за допомогою документів, у яких зафіксовано права дитини.

(Кожна з команди отримує по 2 ситуації та копії Конвенції. Завдання: розв’язати ситуації за 3 хвилини).

1 ситуація. За вчинену бійку, зрив уроку, прогул навчального заняття учнів у школі покарано словесними приниженнями, ставленням учня у куток, побиттям.

Дозволені чи заборонені правом способи покарання у цій школі?(ст.28 Конвенції)

Відповідь: Конвенція говорить про те, що шкільна дисципліна може підтримуватись лише за допомогою покарань, що захищають гідність учня та повагу до дитини.

 

2ситуація. 14-річний Віктор вирішив скористатись своїм правом на свободу висловлювання. Він висловів однокласнику все, що про неї думав. При цьому використовував грубі слова, зухвалу форму. Чи мав він на це право? (ст. 13 Конвенції)

Відповідь: Віктор, безумовно, не мав права принижувати однокласника. Ми маємо використовувати свої права, але при цьому не можемо порушувати права інших людей. Віктор не тільки повів себе негарно, він здійснив правопорушення, за яке має відповісти.

 

3 ситуація. У батьків народилася вродлива дівчинка. Вони вирішили дати їй ім’я Весна. Представник РАЦСу відмовилась реєструвати дитину під таким ім’ям. Батьки вирішили, що відбулося порушення права дитини. (ст. 7,8 Конвенції)

Відповідь: Батьки мають право обирати ім’я дитині за однією умовою: воно не повинно принижувати дитину. Тому, в принципі, відбулося порушення прав батьків і дитини на ім’я.

4 ситуація. Директор державного ліцею, викладач правознавства, прийняв рішення про введення оплати за навчання. Чи мав він на це право? (ст. 28 Конвенції)

Відповідь. Конвенція передбачає лише мінімальні стандарти, кожна держава має право вводити більш високі і кращі. В Україні обов’язковою і безоплатною є середня освіта в державних установах, тому директор не мав права вводити плату за навчання. Права дитини у цьому ліцеї порушені.

ІV раунд – “Конвенція прав дитини”.

Учасники команд по черзі називають права дитини (в різних правових ситуаціях). Виграє команда, що назвала більше вправ.

V раунд – «Юридичний рахунок».

Юристи-професіонали повинні мати різнобічні знання, в тому числі – з математики, працювати з цифрами, вміти швидко рахувати. Хто швидше справиться із завданням отримує 3 бали. Час на виконання – 1 хвилина.

Команда «Праволюби»:

Робочий час для осіб віком від 16 до 18 років – Вік повної адміністративної відповідальності – Вік повної кримінальної відповідальності + Вік кримінальної відповідальності за особливо тяжкі злочини – Вік часткової адміністративної відповідальності = (36-18-16+14-16=0)

 

Команда «Освітяни»:

Мінімальний вік участі у виборах + Вік отримання паспорту громадянина – Вік повної дієздатності – Вік мінімальної дієздатності + Вік настання правоздатності особи = (18+16-18-15+0=1)

VІ раунд – «Юридичний семафор».

Команди отримують картки з надписами (Команда «Праволюби» - види юридичної відповідальності; Команда «Освітяни» - групи прав людини) і повинні визначитись після оголошення ситуації, яку картку треба підняти. Кожна правильна відповідь – 2 бали.

 

Команда «Праволюби»:

1. Керування автомобілем у нетверезому стані ( Адміністративна).

2. Невчасна поставка цитрусових фруктів у магазин (Цивільно-правова).

3. Несплата за аренду приміщення (Адміністративна).

4. Запоздавша поява на роботі на 2 години з початку роботи (Дисциплінарна).

5. Пошкодження бібліотечної книги (Матеріальна).

6. Крадіжка автомобіля (Кримінальна).

7. Продаж наркотичніх засобів (Кримінальна).

8. Безквітний проїзд у транспорті (Адміністративна).

9. Порушення дисципліни на перерві (Дисциплінарна).

10.Пошкодження шкільного майна (Матеріальна).

 

Команда «Освітяни»:

1. Право на життя (Особисте).

2. Право на працю (Соціально-економічне).

3. Право на освіту (Особисте).

4. Право на користування досягненнями національної культури (Культурне).

5. Право на участь у виборах (Політичне).

6. Право на відпочинок (Соціально-економічне).

7. Право на громадянства (Політичне).

8. Право на підприємницьку діяльність (Соціально-економічне).

9. Право на охорону довкілля (Екологічне).

10.Право на житло (Соціально-економічне).

 


Дата добавления: 2018-05-13; просмотров: 152; Мы поможем в написании вашей работы!

Поделиться с друзьями:






Мы поможем в написании ваших работ!